Aborcja

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Postprzez Stavro » czwartek, 2 lis 2006, 13:24

rex napisał(a):zdecydowany przeciw (wyjątek: zagrożenie życia)

życie zaczyna sie w momencie poczęcia .. jest to osobny organizm - zywa istota .. aborcja de facto jest moderstwem ..

i przy okazji .. te osoby ktore są za aborcja oczywiscie są tez zwolennikami kary smierci?


co ma piernik do wiatraka??
Avatar użytkownika
Stavro
Rycerz forum
 
Posty: 1134
Dołączył(a): czwartek, 8 wrz 2005, 16:32
Lokalizacja: z piekła

Postprzez rex » czwartek, 2 lis 2006, 13:26

bo bycie za aborcją i przeciw karze smierci jest jawnym bezsensem ..

z tym ze aborcja jest morderstwem .. zabija sie osobę bezbronną i niewinną .. to holocaust nienarodzonych .. kilkadziesiat milionow ofiar ..
Avatar użytkownika
rex
Mistrz klawiatury
 
Posty: 320
Dołączył(a): piątek, 29 wrz 2006, 19:52
Lokalizacja: Szczecin/Kołobrzeg

Postprzez Stavro » czwartek, 2 lis 2006, 13:28

rex napisał(a):bo bycie za aborcją i przeciw karze smierci jest jawnym bezsensem ..

z tym ze aborcja jest morderstwem .. zabija sie osobę bezbronną i niewinną .. to holocaust nienarodzonych .. kilkadziesiat milionow ofiar ..


to i tak kobiety decyduja...

a sprzeczne nie jest...

a za kara smierci czasami jestem...
Avatar użytkownika
Stavro
Rycerz forum
 
Posty: 1134
Dołączył(a): czwartek, 8 wrz 2005, 16:32
Lokalizacja: z piekła

Postprzez rex » czwartek, 2 lis 2006, 13:34

morderca też decyduje sam .. czy zabic czy nie ..

i sprzeczne oczywiscie ze nie (bo sporo ludzi tak ma) ale jest to bezsensowne .. zabijamy bezbronne, niewinne, nienarodzone dzieci .. ale morderców i gwałcicieli juz bronimy zeby nie stala im sie krzywda przypadkiem ..
Avatar użytkownika
rex
Mistrz klawiatury
 
Posty: 320
Dołączył(a): piątek, 29 wrz 2006, 19:52
Lokalizacja: Szczecin/Kołobrzeg

Postprzez kołysanka » czwartek, 2 lis 2006, 13:35

rex napisał(a):
i przy okazji .. te osoby ktore są za aborcja oczywiscie są tez zwolennikami kary smierci?


taaa... i tępienia oszołomstwa...

a co ma piernik do wiatraka???

Aborcja tak, ale w określonych przypadkach - gwałt, zagrożenie życia matki, ciężkie upośledzenie dziecka, nie jako środek antykoncepcyjny. Tylko pytanie jeszcze jak rozwiązać sprawę, żeby kwalifikowanie do zabiegu nie odbywało się na podstawie "widzimisię" lekarza czy też zasobności portfela pacjenta.
Avatar użytkownika
kołysanka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 359
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lis 2005, 12:48
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez rex » czwartek, 2 lis 2006, 13:37

PS. tak przy okazji .. pierwszym krajem ktory zalegalizował aborcje była Rosja bolszewicka w 1923 chyba ..
Avatar użytkownika
rex
Mistrz klawiatury
 
Posty: 320
Dołączył(a): piątek, 29 wrz 2006, 19:52
Lokalizacja: Szczecin/Kołobrzeg

Postprzez rex » czwartek, 2 lis 2006, 13:38

zagrozenie zycia zgoda .. ale gwałt? .. czy nienarodzone dziecko jest winne? .. kogo karac? .. dziecko czy gwałciciela?
Avatar użytkownika
rex
Mistrz klawiatury
 
Posty: 320
Dołączył(a): piątek, 29 wrz 2006, 19:52
Lokalizacja: Szczecin/Kołobrzeg

Postprzez j0shu4 » czwartek, 2 lis 2006, 13:43

rex napisał(a):zagrozenie zycia zgoda .. ale gwałt? .. czy nienarodzone dziecko jest winne? .. kogo karac? .. dziecko czy gwałciciela?

rex ty zartujesz tak ? a czy matce dziecka poczetego w wyniku gwaltu nie starczy tragedii ?
cale zycie ma o tym myslec ?
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez kołysanka » czwartek, 2 lis 2006, 13:43

gwałciciela??? rex, zastanów się proszę zanim coś napiszesz...

to tej dziewczynie/kobiecie, która padła ofiarą gwałtu chcesz zafundować nagrodę w postaci noszenia a być może i wychowania dziecka, które będzie jej przez cały czas o tym przypominać... to akurat powinno być dla niej przedmiotem świadomego wyboru
Avatar użytkownika
kołysanka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 359
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lis 2005, 12:48
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez rex » czwartek, 2 lis 2006, 13:49

dziecko mozna oddac do adopcji ...

ale macie racje .. lepiej zabic .. moze wyrósłby kiedys z niego drugi Chopin, Einstein albo Ronaldinho .. ale zabić to najprostsze rozwiązanie .. a gwałciciela puszczamy wolno .. co on temu winien?
Avatar użytkownika
rex
Mistrz klawiatury
 
Posty: 320
Dołączył(a): piątek, 29 wrz 2006, 19:52
Lokalizacja: Szczecin/Kołobrzeg

Postprzez j0shu4 » czwartek, 2 lis 2006, 13:50

a co ma piernik do wiatraka ?
gdzie powiedziano ze puszczamy go wolno
jestem za kara smierci dla gwalcicieli
do adopcji mowisz ? przemysl to jeszcze raz
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Martius » czwartek, 2 lis 2006, 13:51

Odwieczny problem.
Co jest ważniejsze prawo do życia?... Jakie prawa ma płód i czy w ogóle można twierdzić ze ma, czy opierać swoją decyzje na prawach religijnych a może po prostu kontroli własnego ciała?. Co jest złe a co jeszcze gorsze? Odwieczna walka „zwolenników i przeciwników „
Bardzo trudny temat i ciężki niestety nie możliwy do roztrzygniecia w sposób obiektywny.
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Postprzez kołysanka » czwartek, 2 lis 2006, 13:55

a kto napisał, że gwałciciela puszczamy wolno???
rex, rozumujesz chyba trochę za mocno na skróty...

Nie wszystko jest w 100% dobre, albo w 100% złe, dlatego ciężko w takich sprawach opowiadać się za radykalnymi rozwiązaniami. Zawsze znajdą się konkretne już przypadki świadczące na korzyść zwolenników zalegalizowania aborcji, jak i jej kategorycznych przeciwników. I z tego samego powodu uważam, że znalezienie jakiegoś "środka" również w przypadku aborcji jest możliwe, ba - wręcz wskazane.
Avatar użytkownika
kołysanka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 359
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lis 2005, 12:48
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Mafi » czwartek, 2 lis 2006, 13:56

Gwałt, uszkodzenie płodu, zagrożenie życia matki- wtedy aborcja jest uzasadniona- wg mnie.
Avatar użytkownika
Mafi
Gwiazdor
 
Posty: 1634
Dołączył(a): piątek, 14 maja 2004, 21:01
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 5335991

Postprzez j0shu4 » czwartek, 2 lis 2006, 13:58

wypracowany kilka lat temu kompromis i obowiazujace ustawodawstwo moim zdaniem wypelnia temat , jest problem z egzekwowaniem tego prawa przez lekarzy odmawiajacych aborcji ale to temat na zupelnie inna rozmowe
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron