Łatwe ale fajne...

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Postprzez jAc_EnTy » poniedziałek, 16 paź 2006, 16:09

proste doswiadczenie powiadasz??
znam takie jedno: do doswiadczenia potrzebujesz:
1. ochotnika
2. nieduży przedmiot o stosunkowo małej wadze - moze byc to - gąbka, długopis, piłeczka, kulka metalowa - byle nie bylo tłukliwe.
opis doświadczenia:
Ochotnik bierze ów przedmiot do ręki, staje wyprostowany z ręką uniesioną do poziomu (tą w której trzyma predmiot) i na Twoje hasło wypuszcza owy przedmiot z ręki.
Wnioski:
Dzieki temu doświadczneniu udowodniłeś działanie siły przyciągania ziemskiego (tzw. grawitacji) - możesz być z siebie dumny :twisted:
Avatar użytkownika
jAc_EnTy
Twardziel
 
Posty: 113
Dołączył(a): poniedziałek, 15 wrz 2003, 21:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez McCool » poniedziałek, 16 paź 2006, 16:19

http://www.alchemik.boo.pl/portal/html/index.php
Tu masz tego dośc sporo. Wejdź w Menu do Eksperymenty -> Fizyczne. Np ciekawe jest doświadczenie z obrazowaniem pól pola magnetycznego - magnes i trochę opiłków metalu tylko potrzebujesz.
Avatar użytkownika
McCool
Rycerz forum
 
Posty: 1492
Dołączył(a): piątek, 16 kwi 2004, 20:22
Lokalizacja: Polska

Postprzez Olcia » poniedziałek, 16 paź 2006, 18:37

jAc_EnTy napisał(a): [...]
Ochotnik bierze ów przedmiot do ręki, staje wyprostowany z ręką uniesioną do poziomu (tą w której trzyma predmiot) i na Twoje hasło wypuszcza owy przedmiot z ręki.
Wnioski:
Dzieki temu doświadczneniu udowodniłeś działanie siły przyciągania ziemskiego (tzw. grawitacji) - możesz być z siebie dumny :twisted:



ja bym jeszcze poprosila ochotnika, zeby rzucil przedmiotem w gore :P bardziej efektowne :twisted:
Avatar użytkownika
Olcia
Rycerz forum
 
Posty: 1077
Dołączył(a): środa, 8 gru 2004, 15:57


Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron