Zdalne zarzdzanie drugim kompem (Zdalny Pulpit)

Tutaj rozmawiamy na tematy dotyczące oprogramowania komputerowego... (Linux, FreeBSD, Windows itp.)

Zdalne zarzdzanie drugim kompem (Zdalny Pulpit)

Postprzez Owee » czwartek, 7 wrz 2006, 15:03

Mam pytanie do administacji WSK TKK - chciałbym, za pomoc usługi zdalnego pulpitu mieć możliwość zarzadzania kompem podłczonym do netu przez was (TKK). Komp ma prywatny numer IP więc nie widać go na zewnacz. Ja ze swojej strony mam IPka publicznego (DSL).

Pytanie brzmi czy to się da przeprowadzić w przy powyższych połaczeniach ?
Avatar użytkownika
Owee
Dyskutant
 
Posty: 133
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:52
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez r00t » czwartek, 7 wrz 2006, 15:35

nie wiem jak działa ten "zdalny pulpit" ale jeżeli ma możliwość nawiązania połączenia "w przeciwnym kierunku" czyli abonent WSK łączy sie z Tobą, to będzie wszystko działało... zasada jest prosta... łączyć się (inicjować sesję TCP) można tylko z wewnątrz WSK na zewnątrz.Czyli komputery za NATem do komputerów z pub. adresami.
Ostatnio edytowano piątek, 8 wrz 2006, 08:19 przez r00t, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Owee » czwartek, 7 wrz 2006, 18:41

mam na myśli ten zdalny pulpit:

http://www.microsoft.com/windowsxp/usin ... intro.mspx

to jest usługa już wbudowana w wndowsa - kidyś sie tym bawiłem ale w lanie i uzywajac netbui czyli łczenie za pomoc wybierania nazwy danego kompa.

szkopół w tym że to ja chcę widzieć u siebie pulpit kompa wewntrz tkk a nie odwrotnie.
Avatar użytkownika
Owee
Dyskutant
 
Posty: 133
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:52
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Owee » niedziela, 10 wrz 2006, 19:35

anybody ??? Czy to raczej niewygodny temat ?
Avatar użytkownika
Owee
Dyskutant
 
Posty: 133
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:52
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez r00t » poniedziałek, 11 wrz 2006, 09:05

to nie jest "niewygodny temat" wiadomo, że komputery wewnątrz NATu nie są dostępne z zewnątrz - od zawsze tak było i tak będzie. Jedyna opcja to sytuacja w której komputer z za natu inicjuje połączenie. Jeżeli soft tego nie potrafi to zwyczajnie nie zadziała zdalny pulpit ani nic innego (ftp / www / coś tam)
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Owee » poniedziałek, 11 wrz 2006, 20:19

czyli reasumujac - komp w WSK TKK musi miec publiczny adres IP inaczej - ni pyty - przynajmniej na tej usłudze ?
Avatar użytkownika
Owee
Dyskutant
 
Posty: 133
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:52
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Owee » wtorek, 12 wrz 2006, 19:35

dzieki szift - podziałam :)
Avatar użytkownika
Owee
Dyskutant
 
Posty: 133
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:52
Lokalizacja: Kołobrzeg


Powrót do :: software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości