POSZUKIWANY SPECJALISTA

Tutaj rozmawiamy na tematy dotyczące oprogramowania komputerowego... (Linux, FreeBSD, Windows itp.)

POSZUKIWANY SPECJALISTA

Postprzez copcat » poniedziałek, 21 sie 2006, 18:46

potrzebuje kogos dobrze znającego sie na nagraniach audio do oczyszczenia cyfrowego nagrania z zaklucen i szumów.
Avatar użytkownika
copcat
Coś tam napisał
 
Posty: 74
Dołączył(a): środa, 22 gru 2004, 22:39

Postprzez copcat » wtorek, 22 sie 2006, 09:02

takie programy to za malo, maja za slabe efekty badz ja nie potrafie ich wykorzystać do konca, to jest raczej prywatne nagranie.
Avatar użytkownika
copcat
Coś tam napisał
 
Posty: 74
Dołączył(a): środa, 22 gru 2004, 22:39

Postprzez r00t » wtorek, 22 sie 2006, 09:17

to zależy jakiego rodzaju są zakłócenia. Nie wszystko da się usunąć.

Najlepsze programy do takiej roboty:
http://www.wwbw.com/Steinberg-WaveLab-6-i395670.music - WaveLab 6
http://www.algorithmix.com/en/renovator.htm#renovator - wtyczka reNOVAtor™

A tak na marginesie, trzeba być naprawdę DOBRYM z teorii żeby świadomie używać tych programów. To nie jest click'n'play ....jest tam masa narzędzi do profesjonalnej analizy i renowacji materiału dźwiękowego.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez copcat » wtorek, 22 sie 2006, 09:25

Właśnie dlatego przydał by mi specjalista który by to odpłatnie zrobil, chodzi tu głównie o szumy z ulicy, auta it...
Avatar użytkownika
copcat
Coś tam napisał
 
Posty: 74
Dołączył(a): środa, 22 gru 2004, 22:39

Postprzez r00t » wtorek, 22 sie 2006, 09:38

a co jest że tak powiem do wyizolowania?

Moim zdaniem może być problem z usunięciem tła, łatwiej chyba wyizolować to co ma być słyszalne, ALE to zależy od poziomów sygnału. Jeżeli momentami tło jest wyżej niż sygnał izolowany (czyli zwyczajnie nie słychać tego co ma być słyszane) to może być ciężko, lub w ogóle nie da się tego zrobić. Zasada jest taka, że to co chcemy "wyciągnąć" musi być ponad poziom tego co zakłóca. Sygnał straci może dynamikę i zawęzi się pasmo, ale zrozumieć się da.

Generalnie renowacja dźwięku polega na usuwaniu jakiś trzasków, kliknięć, szumów (ale powstałych w wyniku przetwarzania sygnału) coś co łatwo usunąć ze względu na powtarzalność i charakterystykę - ulica to już bardzo złożone tło...
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez j0shu4 » wtorek, 22 sie 2006, 10:14

copcat wyslij mi na maila probke tego dzwieku
jutro usiade poslucham pogdybam zobacze co sie da wyciac i odesle efekt
jezeli cos z tego wyjdzie dogadamy sie
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg


Powrót do :: software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości