przez r00t » wtorek, 22 sie 2006, 09:38
a co jest że tak powiem do wyizolowania?
Moim zdaniem może być problem z usunięciem tła, łatwiej chyba wyizolować to co ma być słyszalne, ALE to zależy od poziomów sygnału. Jeżeli momentami tło jest wyżej niż sygnał izolowany (czyli zwyczajnie nie słychać tego co ma być słyszane) to może być ciężko, lub w ogóle nie da się tego zrobić. Zasada jest taka, że to co chcemy "wyciągnąć" musi być ponad poziom tego co zakłóca. Sygnał straci może dynamikę i zawęzi się pasmo, ale zrozumieć się da.
Generalnie renowacja dźwięku polega na usuwaniu jakiś trzasków, kliknięć, szumów (ale powstałych w wyniku przetwarzania sygnału) coś co łatwo usunąć ze względu na powtarzalność i charakterystykę - ulica to już bardzo złożone tło...