Ceny benzyny

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Ceny benzyny

Postprzez Konsul » piątek, 14 lip 2006, 18:34

Kurczę co się dzieje z cenami paliwa, totalna masakra. Dziś na shellu litr V-powe 4,89 zł. To już lekkie przegięcie, tym bardziej, że takie ceny są tylko w naszym regionie. Ja wiem, że każdy chce zarobić na turystach, tylko, że taki jest w K-gu tydzień dwa, a my musimi płacić całe wakacje. I od razu taka prośba, jak macie namiary na jakąś przyzwoitą stację z miarę normalnymi cenami dajcie znać.
Avatar użytkownika
Konsul
Gwiazdor
 
Posty: 1691
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lip 2006, 15:59
Lokalizacja: prawie z Słońca

Postprzez Martius » sobota, 15 lip 2006, 10:31

ja tam wole odrobine drozej na shellu niz np na innych stacjach
bynajmniej mam pewnosc ze paliwo dobre

np takie wielkie booom na rob in petro kiedys bylo :lol:
najgorszy syf w calym miescie

co do peku
to tankowałem pare razy , roznicy duzej nie widac natomiast znajomy brał paliwo do wypozyczalni skuterow i jakos wszystkie mialy problemy na tym paliwie
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Postprzez Konsul » sobota, 15 lip 2006, 10:40

W sumie racja, człowiek zrobi "gówniane" oszczędności, a później silnik szlag trafi. tak czy inaczej postępowanie "stacji benzynowych" w naszym regionie jest wielce niemoralne :(
Avatar użytkownika
Konsul
Gwiazdor
 
Posty: 1691
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lip 2006, 15:59
Lokalizacja: prawie z Słońca

Postprzez Martius » sobota, 15 lip 2006, 10:46

Konsul napisał(a):W sumie racja, człowiek zrobi "gówniane" oszczędności, a później silnik szlag trafi. tak czy inaczej postępowanie "stacji benzynowych" w naszym regionie jest wielce niemoralne :(

To samo jest w sklepach moze w kolobrzegu tego nie widać ale np grzybowo mielna ustronie morskie itp spożywka + 30 % i płać i płać
Troche umiaru
w Zakopanym kebaba zjem za 6 zlotych litr paliwa 4 ,40 a w kolobrzegu kebab 10 i paliwo 5 zlotych
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Postprzez Konsul » sobota, 15 lip 2006, 10:50

A może jakiś "markecik" rozwiązał by sprawę :twisted: Z tańszym paliwem i "spożywką", może troszeczkę nasi lokalni kupcy ochłoneli by z chorej chęci zysku. Ja wiem, że każdy chce zarobić, ale zachowując umiar - 300% drożej ( choćby warzywa ), paranoja.
Avatar użytkownika
Konsul
Gwiazdor
 
Posty: 1691
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lip 2006, 15:59
Lokalizacja: prawie z Słońca

Postprzez Konsul » sobota, 15 lip 2006, 17:06

Tak powiem , czyste fakty: sklep netto "U nizioła" chleb" 1.60 Olsztyn sklep typowo osiedlowy ( znaczy drogi ) chleb 0,90 zł. To o co chodzi, kołobrzescy piekarze sprowadzają zboże z Australii? Kurczę, doją nas i nikt nic nie może?????
Avatar użytkownika
Konsul
Gwiazdor
 
Posty: 1691
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lip 2006, 15:59
Lokalizacja: prawie z Słońca

Postprzez cichy » sobota, 15 lip 2006, 17:09

Konsul napisał(a):Tak powiem , czyste fakty: sklep netto "U nizioła" chleb" 1.60 Olsztyn sklep typowo osiedlowy ( znaczy drogi ) chleb 0,90 zł. To o co chodzi, kołobrzescy piekarze sprowadzają zboże z Australii? Kurczę, doją nas i nikt nic nie może?????

w Poznaniu za beb krojony zaplacisz tyle samo (1.60), a w markiecie (np. Lidl) 1,20
Avatar użytkownika
cichy
Rycerz forum
 
Posty: 1115
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:01
Lokalizacja: nibylandia
Gadu-Gadu: 2025499

Postprzez Peny » sobota, 15 lip 2006, 17:44

Stacja w radzikowie STW tanie paliwo gaz ropa ulica Cisowa

Ewentualnie jeszcze ulica Rolna była stacja CPN

oraz na stacji PKS tanie paliwo to ulica Boguslawa X
Avatar użytkownika
Peny
Terminator
 
Posty: 704
Dołączył(a): piątek, 18 lip 2003, 22:11

Postprzez Konsul » sobota, 15 lip 2006, 19:33

Jak porównujesz Poznań do K-gu to daj przykład zarobków. Powiem krótko ceny w K-gu są bardzo przesadzone, uważasztak to napisz. Dlaczego Mhy mieszkańcy ( ok. 45000 ) mamy cierpieć dla ok. 100 kupców? Tego nie rozumię. wytłumaczycie to. Ostatni przykład: banany u " pruwaciarzy" 5,99 zł, a w lidl-u Białogard 2,99. Normalne. Trzeba coś z tym zrobić !!! Lubicie przepłacać? Dajcie znak, gdzie jest taniej.
Avatar użytkownika
Konsul
Gwiazdor
 
Posty: 1691
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lip 2006, 15:59
Lokalizacja: prawie z Słońca

Postprzez EKG » niedziela, 16 lip 2006, 09:59

Jak dla mnie to sklepów typu minimal może być jak najwięcej (oczywiście usytuowanych możliwie najdalej od centrum czy uzdrowiska). W końcu to ich problem jak się utrzymają. Dlaczego w imię lokalnego patriotyzmu mam kupować wszystko dwa razy drożej.
W Trzebiatowie jest market ze stacją benzynową, która sprzedaje paliwo "po kosztach".
Avatar użytkownika
EKG
Ważniak
 
Posty: 294
Dołączył(a): sobota, 11 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: JAKOTAKO

Postprzez Konsul » niedziela, 16 lip 2006, 14:38

Oczywiście, że nie powinno ich być w centrum. Tylko, że nasze sklepiki, nawet jak są bardzo oddalone od centrum czy plaży serwują ceny, że ho ho.
To może w ramach lokalnego patriotyzmu, którym to pojęciem tak często posługują się "nasi" kupcy, obniżyli by ceny. W Kołobrzegu potrzebna jest konkurencja, duży sklep z zewnątrz. I małe sklepiki wcale nie zbankrutują, jeżeli dostosują ceny do portfeli kołobrzeżan.
Avatar użytkownika
Konsul
Gwiazdor
 
Posty: 1691
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lip 2006, 15:59
Lokalizacja: prawie z Słońca

Postprzez boss » niedziela, 16 lip 2006, 14:47

podatki podatki.........państwo musi zbierać kase a najlepiej od kierowców paliwo o tak trzeba kupić na wodę autko nie ruszy....szybko i bez gadania kazdy kto ma samochód płaci a Ci na górze się ciszą maja kase dla wypłaty dla kumpli ........tanie państwo ......jakoś nasz rząd musi się utrzmywać za darmoche pracować nie bedzie
Avatar użytkownika
boss
Twardziel
 
Posty: 78
Dołączył(a): niedziela, 25 cze 2006, 13:56
Lokalizacja: miejscowy

Postprzez voodoo3500 » niedziela, 16 lip 2006, 17:07

w minimalu też wiele rzeczy jest drogich prawie tak samo jak w osiedlowych sklepikach i dlatego faktycznie przydałoby się więcej dużych sklepów tak dla czystej konkurencji.

co do ceny paliwa to obłęd - dobrze że został mi jeszcze rower

tak na marginesie - jestem pewien że 95% tzw kupców kołobrzeskich zna się jak łyse konie i mają między sobą ustalone ile co ma kosztować i ile płacić pracownikom - zero konkurencji
Avatar użytkownika
voodoo3500
Dyskutant
 
Posty: 144
Dołączył(a): sobota, 4 wrz 2004, 20:52
Lokalizacja: Kołobrzeg

Następna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron