Polska AD 2010 - Wiadomości ogólne

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Polska AD 2010 - Wiadomości ogólne

Postprzez Didi » sobota, 3 cze 2006, 13:22

Kończy się kadencja prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pozostający w otwartym
konflikcie ze swoim bratem Jarosławem, Prezydent udzielił oficjalnie swego
poparcia w nadchodzących wyborach prezydenckich obecnie urzędującemu
premierowi Andrzejowi Lepperowi popieranemu przez macierzystą partię
SAMOPIS (powstałą w roku 2007 z połączenia Samoobrony, LPR i
fundamentalistycznego skrzydła PiS).
W kraju trzeci rok z rzędu działa Wielka Komisja Prawa i Sprawiedliwości
imienia Jana Pawła II. Po osądzeniu komunistów, socjalistów, liberałów,
gayów i lesbijek komisja wnikliwie bada działalność organizacji
studenckich, ruchów pacyfistycznych, ekologicznych oraz ludzi nauki. Obrady
komisji transmituje na żywo telewizja Trwam-7 "Komisja" oraz trzeci program
Radia Maryja

Jerzy Owsiak oskarżany od początku wieku o, cytat, "szerzenie pornografii,
działalność rozbijacką w łonie narodu polskiego i organizację akcji
charytatywnych na szkodę Caritas Polska" zbiegłz kraju. Szef Centralnego
Biura Antykorupcyjnego, generał Mariusz Kamiński, zapowiada rychłe ujęcie
uciekiniera przebywającego najprawdopodobniej w Argentynie. "Akcja "Sie Ma
- zaraz Cie mam" dobiega końca." twierdzi generał Kamiński.

Polska jest już tylko formalnym członkiem UE Urzędujący prezydent i premier
zostali uznani przez państwa członkowskie UE jako osoby niepożądane.
Podobny status prezydent Lech Kaczyński ma w Rosji. CzwartaErPe utraciła
znaczenie jako kraj tranzytowy (umierają Białystok, Lublin i Rzeszów).
Fatalne stosunki z Rosją, z roku narok pogarszane przez spór dotyczący
sprawy katyńskiej, zaowocowały drastycznymi podwyżkami cen nośników energii
(benzyna kosztuje 9,50 zł za litr). Rząd forsuje ustawę nacjonalizacyjną.

Dobiega końca czternasta już zmiana grupy operacyjnej Narodowego Wojska
Polskiego w Iraku, misja "Demokratyczna Pięść". Minister Obrony Narodowej i
Kontroli Wewnętrznej Renata Beger oświadczyła, że ze względu na
zobowiązania sojusznicze w stosunku do USA, liczba polskich żołnierzy
stacjonujących w Iranie i Iraku zostanie zwiększona do sześciu i pół
tysiąca. W kraju dobiega końca budowa tarczy antyrakietowej. Beger wątpi w
doniesienia prasy niemieckiej jakoby w odpowiedzi na ulokowanie w Polsce
amerykańskiego systemu przeciw-rakiet Rosja rozmieściła w Okręgu
Kaliningrackim broń jądrową.

Powstała w roku 2007 Unia Miast Zachodnich (Poznań, Wrocław, Gdańsk itd.)
poszukuje możliwości secesji z IV RP.

W kraju odsetek osób z wyższym wykształceniem spadł do 3%. Wyjechali
lekarze, informatycy, pielęgniarki. Większość pracuje w Irlandii, Wielkiej
Brytanii, Niemczech, pozostali w Czechach. W związku z tym, prof. Roman
Giertych, Minister Nauki i Katechizacji planuje utworzyć na uczelniach
Katolickich dodatkowe kierunki techniczne. Przewiduje się powstanie
kierunków Misyjno-Informatycznych, Multimedialnych Technik Sakralnych
i.t.p.

Powyższa historia wydaje Ci się głupawa? Surrealistyczna? Przesadzona?
Wydumana? Zbyt nieprawdopodobna by stała się rzeczywistością? Pewnie masz
rację...
Tylko, że jeszcze rok temu nawet najwięksi fantaści nie sądzili, że w
wyniku działalności dwóch braci paranoików wicepremierem zostanie młot
oderwany od brony, rząd będzie naszpikowany działaczami Młodzieży
Wszechpolskiej, facet z twarzą konia i światopoglądem oficera SS pełnić
będzie obowiązki Ministra Edukacji Narodowej, a patronem tego zoo będzie
ksiądz-dyrektor, którego wyznawcy zagazowaliby Cię i wraz z całą rodziną
spalili w piecu za semickie pochodzenie.

I jak mawia Ojciec Dyrektor: "Alleluja i do przodu!". Najlepiej na zachód -
tam musi być jakaś cywilizacja..

i strach pomyslec ze tak moze byc... heh
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Uri » sobota, 3 cze 2006, 16:21

bardzo to rydzykowne
Avatar użytkownika
Uri
Weteran
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:16
Lokalizacja: Deep Space 9
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Tisaja » sobota, 3 cze 2006, 18:52

Dee... wypluj to i odpukaj w niemalowane. A ja poszukam kominiarza , żeby złapać się za guzik… :lol:
Avatar użytkownika
Tisaja
Gwiazdor
 
Posty: 1686
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 16:51
Lokalizacja: Wyszłam z morza
Gadu-Gadu: 6759706


Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron