Poważna dziura w RealVNC 4.1.1

Tutaj rozmawiamy na tematy dotyczące oprogramowania komputerowego... (Linux, FreeBSD, Windows itp.)

Poważna dziura w RealVNC 4.1.1

Postprzez Didi » niedziela, 14 maja 2006, 19:09

Odkryto poważaną dziurę w RealVNC - znanym programie do zdalnej pracy na komputerze. Luka w RealVNC 4.1.1 pozwala na podłączenie się do komputera bez znajomości hasła.

Nie ujawniono szczegółów błędu. Przez pewien czas był dostępny tzw. Proof of Concept (PoC) czyli program pozwalający sprawdzić, czy nasze RealVNC jest podatne na atak. Próbował on połączyć się z komputerem i wyświetlić zrzut ekranu. Niestety teraz już nie jest dostępny.

TightVNC i UltraVNC nie są podatne na opisany atak. Podobnie wcześniejsze wersje UltraVNC, np. 4.0. Zalecana jest jak najszybsza aktualizacja do wersji 4.1.2 RealVNC, która została właśnie wydana.

Więcej informacji o dziurze można znaleźc na intelliadmin.com
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Powrót do :: software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości