Niech się święci 1 MAJA!

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Niech się święci 1 MAJA!

Postprzez barmaid » poniedziałek, 1 maja 2006, 08:45

Z czym Wam kojarzy się 1 majowe święto? A może ktoś pamięta pompatyczne, komunistyczne pochody.Ja pamiętam i przyznam się, że uwielbiałam...Szczególnie utkwił mi w pamięci 1 maja 1986r. tuż po wybuchu w Czarnobylu.Piszcie :)
Avatar użytkownika
barmaid
Rycerz forum
 
Posty: 1054
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 18:18

Postprzez Flo » poniedziałek, 1 maja 2006, 08:53

moj dziadek zawsze wiesza flage na 1 maja a na 3 maja sciaga, bo wg niego tylko 1 maja to swieto :)
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez BLAaa » poniedziałek, 1 maja 2006, 09:27

Flo napisał(a):moj dziadek zawsze wiesza flage na 1 maja a na 3 maja sciaga, bo wg niego tylko 1 maja to swieto :)


Spoko dziadzio!
Avatar użytkownika
BLAaa
Uzależniony
 
Posty: 2349
Dołączył(a): poniedziałek, 2 sie 2004, 08:43
Lokalizacja: Z Kąta

Postprzez Flo » poniedziałek, 1 maja 2006, 09:35

BLAaa napisał(a):
Flo napisał(a):moj dziadek zawsze wiesza flage na 1 maja a na 3 maja sciaga, bo wg niego tylko 1 maja to swieto :)


Spoko dziadzio!


znany jest ze swoich pogladow, czesto pisze do gazety :)
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez barmaid » poniedziałek, 1 maja 2006, 09:35

Wiecie...wszystko się od tych czasów zmieniło.W pochodach pierwszomajowych występowałam w harcerskim mundurku i podkolanówkach...tak bylo ciepło.Nawet pogoda zbuntowała się przeciw 1 maja hehe.
Avatar użytkownika
barmaid
Rycerz forum
 
Posty: 1054
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 18:18

Postprzez Roman » poniedziałek, 1 maja 2006, 09:46

jak byłem na wymianie w Berlinie, to mieliśmy z kolegami z drugiej strony Odry wymienić się informacjami na temat ważnych świąt narodowych dla Polaków i Niemców. Usłyszałem, że dla nich ważny jest 1. maja, bo są wtedy demonstracje i można się pobić z policją

to jedyne moje 1-majowe wspomnienie
dla mnie to po prostu dodatkowy dzień wolny
Avatar użytkownika
Roman
Mieszka tu
 
Posty: 944
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2004, 21:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Wald » poniedziałek, 1 maja 2006, 14:46

Bardzo miło wspominam to święto! Szkoda mi atmosfery, jak zawsze panowała w tym dniu. I niech mi co niektórzy nie mówią, że źle wspominają dawne Święto Pracy! Wszyscy je mile wspominają, choc dziś niektórzy nie przyznają się do tego... Niektórzy nie przyznają się nawet sami przed sobą!
A ponadto - 1 Maja była prawie zawsze znakomita pogoda, a od czasu kiedy przestano tak hucznie świętować, pogoda jest z reguły podła. Przykład, choćby dzisziejszy dzień.
Avatar użytkownika
Wald
V.I.P
 
Posty: 440
Dołączył(a): czwartek, 4 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 526856

Postprzez Wald » środa, 3 maja 2006, 10:09

to_tylko_ja napisał(a):
Wald napisał(a):A ponadto - 1 Maja była prawie zawsze znakomita pogoda, a od czasu kiedy przestano tak hucznie świętować, pogoda jest z reguły podła. Przykład, choćby dzisziejszy dzień.


Z ta pogoda roznie bywało... z relacji świadkow wiem, że slawetnego dnia anno domini 1985 ludzie uczestniczacy w pochodzie pierwszomajowym stali po kostki w sniegu....

No wiesz! Ja piszę, że z reguły, choć zdarzały sie wyjątki. Ale tylko wyjątki!
Tak, jak wyjątkowa była miniona zima...
Avatar użytkownika
Wald
V.I.P
 
Posty: 440
Dołączył(a): czwartek, 4 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 526856

Postprzez Wald » czwartek, 4 maja 2006, 13:21

to_tylko_ja napisał(a):Wald... jak wyżej :P

Ob co się rozłazi, bo nie kumam?
Avatar użytkownika
Wald
V.I.P
 
Posty: 440
Dołączył(a): czwartek, 4 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 526856

Następna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości