MediaMarkt nie dla idiotow

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

MediaMarkt nie dla idiotow

Postprzez j0shu4 » wtorek, 28 mar 2006, 10:39

dalej robimy tam zakupy ?
Kierownictwo sieci sklepów Media-Markt zablokowało, po
interwencji Ambasady RP w Berlinie, reklamę powielającą antypolski
stereotyp Polaka-złodzieja, nadawaną w internecie i częściowo
wycofało ją z programów radiowych - poinformował PAP zastępca
ambasadora RP w Niemczech Wojciech Więckowski.
Zarząd koncernu zastanawia się również nad wycofaniem reklamy z
programów telewizyjnych - dodał Więckowski.
List protestacyjny w tej sprawie wysłał w poniedziałek do zarządu
firmy ambasador Andrzej Byrt.
Niekonwencjonalne reklamy koncernu Media-Markt, przeciwko którym
zaprotestowały polskie władze wykorzystują negatywny stereotyp
Polaka-złodzieja. W jednej z nich Polak dzwoni do Media-Markt i na
pytanie o nazwisko odpowiada: Jestem Klaus. - Co kradniesz? -
reaguje rozmówca. - Nic nie kradnę - odpowiada. - Wiedziałem, przy
tak niskich cenach w Media Markt kradzież się nie opłaca.

źródło PAP
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Didi » wtorek, 28 mar 2006, 10:42

http://www.se.com.pl/Iso/...i/Polen_320.mpg link do filmu

a przy okazji...

Kod: Zaznacz cały
Nóż się w kieszeni otwiera! Niemcy mają nas za zwykłych złodziei. W reklamie Media Markt puszczanej w niemieckiej telewizji Polacy potrafią obrobić człowieka do gołego.

Inne narody pokazują lepiej

Francuzów przedstawili jako seksoholików, myślących tylko o kochaniu się. Nawet w sklepie.
Arabów przedstawili jako wiecznie się targujących nawet za cenę stracenia na tym.
Anglików jako zadufanych w sobie i nie mających ochoty się uczyć innych języków.
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Mafi » wtorek, 28 mar 2006, 11:18

[center]***[/center]
Nie miałam "przyjemności" robienia tam zakupów i myślę, że przed wejściem do tego sklepu zastanowiłabym się dwa razy... (choć pewnie i bym weszła)

Tylko kurcze, no nie oceniajmy całego narodu po kilku osobach, które reklamę stworzyły, bo na shoucie już się komentarze posypały dot. Niemców...

Jak widać nie tylko z nas łacha darli...

Jak się tak cofać będziemy, to wylądujemy w epoce kamienia łupanego...

[center]***[/center]
Ostatnio edytowano wtorek, 28 mar 2006, 11:23 przez Mafi, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Mafi
Gwiazdor
 
Posty: 1634
Dołączył(a): piątek, 14 maja 2004, 21:01
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 5335991

Postprzez Didi » wtorek, 28 mar 2006, 11:22

Mafi napisał(a):Jak widać nie tylko z nas łacha darli...



Mafik wolalbym byc pokazany jako "Francuzów przedstawili jako seksoholików, myślących tylko o kochaniu się. Nawet w sklepie. " niz zlodziej...

ale dyskusji z shouta tu nie bede ciagnac...
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Foreigner » wtorek, 28 mar 2006, 12:11

promocje to oni maja z d***py. nabijaja ludzi w banbuko jak sie da. Sprzedaja sprzet po naprawie gwarancyjnej jako nowy. Do tego wciskaja ludzikom ciemnote w opisach sprzetu. Jednym slowem zwykly supermarket tylko z sprzetem eletronicznym.
Foreigner
Weteran
 
Posty: 549
Dołączył(a): środa, 7 gru 2005, 14:30

Postprzez Foreigner » wtorek, 28 mar 2006, 12:27

Nie wiem nie przegladam tam plyt. Niemniej jednak Polacy mogliby sie zmobilizowac i przez 2 miesiace nic od nich nie kupic. Odechcialoby im sie zartow uwierz :] Niemcy tak potrafia zrobic (szkoda, ze nie mamy takiej dyscypliny) i jakos nie widzialem reklam szkalujacych niemcow (szczegolnie po 2000 roku kiedy Mc Donald wypuscil reklame i sporo stracil obrotow w rzeszy :])
Foreigner
Weteran
 
Posty: 549
Dołączył(a): środa, 7 gru 2005, 14:30

Postprzez Didi » wtorek, 28 mar 2006, 12:36

Na kolobrzeg juz wszedl jakis Media Expres czy cos takiego ulotki maja takie same jak mdia markt z tekstem rzniemy ceny...
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez j0shu4 » wtorek, 28 mar 2006, 12:40

MediaExpert
siec jakich wiele , zadnych rewelacji
nowa siec o ktorej pisal marko pojawila sie juz w warszawie
oczywiscie na otwarcie super a pozniej juz normalna sprzedaz
ceny sa wszedzie takie same , rynek sie wyrownal na tyle ze kilka dni po otwarciu jakiegokolwiek sklepu AGD RTV wszystko wraca do normy
to nie jest tak ze siec ma fantastyczne ceny, to siec decyduje na ile moze na otwarciu placowki poplynac pod woda (in minus) i sprzedac taka a taka partie towaru ponizej ceny zakupu
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez kazió » wtorek, 28 mar 2006, 13:15

nadal(?) bede tam robil zakupy,polacy zapracowali sami na miano zlodzieii

po za tym ,ja nim nie jestem i nikt mnie tez bezposrednio nie oskarzyl

wiec chill winston :D
kazió
V.I.P
 
Posty: 464
Dołączył(a): środa, 4 cze 2003, 18:39
Lokalizacja: Wolne Miasto

Postprzez kulA » wtorek, 28 mar 2006, 17:28

oczywiscie ze bede tam kupowal, chyba ze otworza w okolicy sklep w ktorym plyty beda jeszcze tansze i bedzie jeszcze wiekszy wybor, na ta chwile tam znajduje plyty ktorych gdzie indziej prozno szukac i to po bardzo ciekawych cenach
Avatar użytkownika
kulA
Rycerz forum
 
Posty: 1223
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 07:25
Lokalizacja: z domu

Postprzez qrczak » wtorek, 28 mar 2006, 19:37

Ja trochę nie rozumiem ogólnego oburzenia. Przecież Polacy sami sobie zapracowali na taką opinię w Niemczech. Niemcom ginie sporo samochodów w Polsce, sporo Niemek traci torebki, czasem oprócz torebki również i zdrowie. W Niemczech też nie brakuje Polaków, którzy coś wynoszą ze sklepów. Także pretensje do siebie.



"Jedź do Polski na wakacje, Twój samochód już tam czeka." :wink:
Avatar użytkownika
qrczak
Gwiazdor
 
Posty: 1510
Dołączył(a): sobota, 10 sty 2004, 19:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Następna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości