Kierownictwo sieci sklepów Media-Markt zablokowało, po
interwencji Ambasady RP w Berlinie, reklamę powielającą antypolski
stereotyp Polaka-złodzieja, nadawaną w internecie i częściowo
wycofało ją z programów radiowych - poinformował PAP zastępca
ambasadora RP w Niemczech Wojciech Więckowski.
Zarząd koncernu zastanawia się również nad wycofaniem reklamy z
programów telewizyjnych - dodał Więckowski.
List protestacyjny w tej sprawie wysłał w poniedziałek do zarządu
firmy ambasador Andrzej Byrt.
Niekonwencjonalne reklamy koncernu Media-Markt, przeciwko którym
zaprotestowały polskie władze wykorzystują negatywny stereotyp
Polaka-złodzieja. W jednej z nich Polak dzwoni do Media-Markt i na
pytanie o nazwisko odpowiada: Jestem Klaus. - Co kradniesz? -
reaguje rozmówca. - Nic nie kradnę - odpowiada. - Wiedziałem, przy
tak niskich cenach w Media Markt kradzież się nie opłaca.
źródło PAP

Niemcy tak potrafia zrobic (szkoda, ze nie mamy takiej dyscypliny) i jakos nie widzialem reklam szkalujacych niemcow (szczegolnie po 2000 roku kiedy Mc Donald wypuscil reklame i sporo stracil obrotow w rzeszy 
