Dziś w nocy przestawiamy zegary na czas letni

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Dziś w nocy przestawiamy zegary na czas letni

Postprzez Didi » sobota, 25 mar 2006, 15:58

Dziś w nocy przestawiamy zegary na czas letni
Od niedzieli, 26 marca, będzie obowiązywał w Polsce czas letni środkowoeuropejski. Wskazówki zegarów przestawimy z godz. 2.00 na godz. 3.00.
W nocy z soboty na niedzielę wskazówki zegarów przesuniemy z godziny 2.00 na 3.00, która będzie godziną początkową czasu letniego (wschodnioeuropejskiego). Będzie on obowiązywać do 29 października 2006 r., kiedy powrócimy do czasu zimowego, czyli środkowoeuropejskiego.

Przejście z czasu zimowego na letni pozwoli na "przedłużenie" zegarowego dnia o godzinę. Zmiana czasu w Polsce, dokonywana w ostatnią niedzielę marca i ostatnią niedzielę października, powiązana jest z wprowadzaniem czasu letniego w krajach UE.

Kraje europejskie położone są w kilku strefach czasowych - nie ma więc wspólnej unijnej godziny. Praktycznie cała Europa posługuje się "podwójnym" czasem.

Wszystkie kraje Unii Europejskiej (niezależnie od tego, w jakiej leżą strefie czasowej) zmieniają czas jednocześnie - reguluje to unijna dyrektywa.

Poza Europą czas letni stosuje się m.in. w USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii.

Czas letni w Polsce wprowadzany jest rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z z 15 marca 2004 roku.


Tak na wszelki wypadek jakby ktos zapomnial :)
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez RUDA » sobota, 25 mar 2006, 16:09

Coraz krotsze te nocki sie robia .................
a mialam nadzieje ze sie w koncu wyspie :? :P
ale chyba przy sobocie to niemozliwe :D
Avatar użytkownika
RUDA
Weteran
 
Posty: 592
Dołączył(a): niedziela, 5 mar 2006, 13:46
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Tisaja » sobota, 25 mar 2006, 16:20

:twisted: DeeJay...... ja słyszałam ,że z 4-tej na 5-tą..... :lol:
Avatar użytkownika
Tisaja
Gwiazdor
 
Posty: 1686
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 16:51
Lokalizacja: Wyszłam z morza
Gadu-Gadu: 6759706

Postprzez FiDo » sobota, 25 mar 2006, 16:23

czizyz, DJ. nie mozna bylo po prostu napisac: dzisiaj wnocy przestawiamy zegarki?:P
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez Didi » sobota, 25 mar 2006, 16:44

FiDo napisał(a):czizyz, DJ. nie mozna bylo po prostu napisac: dzisiaj wnocy przestawiamy zegarki?:P


to z oneta :P

a co czytales do konca ?:P


Tis hehe chcialbym bardzo :lol: tylko kto bedzie placil nadgodziny :P
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Mafi » sobota, 25 mar 2006, 17:06

No nieeee... to jeszcze mam krócej spać dziś ;(

Nie ujadę, normalnie się wykończę :/
Avatar użytkownika
Mafi
Gwiazdor
 
Posty: 1634
Dołączył(a): piątek, 14 maja 2004, 21:01
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 5335991

Postprzez yennefer » sobota, 25 mar 2006, 18:43

mi tez nie bardzo pasuje to przestawianie... niby dzien sie wydluzy, fajnie, ale z drugiej strony, jutro chcialam sobie pospać, a tu mi zabieraja godzine, pfff...czyli pupa :| :P
Avatar użytkownika
yennefer
Mieszka tu
 
Posty: 961
Dołączył(a): wtorek, 30 mar 2004, 23:27
Lokalizacja: ...

Postprzez redlovebloodgirl » sobota, 25 mar 2006, 19:11

zdecydowanie wole jak dodaja mi bonusowa godzine spania :oops: nie e podoba mi sie ta zmiana :P
Avatar użytkownika
redlovebloodgirl
Mieszka tu
 
Posty: 917
Dołączył(a): sobota, 11 wrz 2004, 21:52
Lokalizacja: WestCoast;)dzwirzyno

Postprzez cichy » sobota, 25 mar 2006, 19:55

redlovebloodgirl napisał(a):zdecydowanie wole jak dodaja mi bonusowa godzine spania :oops: nie e podoba mi sie ta zmiana :P

mam tak samo jak Ty :wink:
echhh nie dość, ze musze rano wstac, to jeszcze o godzine wczesniej ;/
Avatar użytkownika
cichy
Rycerz forum
 
Posty: 1115
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:01
Lokalizacja: nibylandia
Gadu-Gadu: 2025499

Postprzez Vin » sobota, 25 mar 2006, 20:53

Okropność, ale jak mus to mus.
Zaraz sobie przestawię, żebym miała świadomość ile będe miala czasu na spanie.
Akurat dziś musieli mi to zrobić i przestawiać czas. :P
Jutro muszę wstac o 6.30, czyli o 5.30 starego czasu.
Koszmar.
Avatar użytkownika
Vin
Uzależniony
 
Posty: 2101
Dołączył(a): poniedziałek, 7 mar 2005, 18:49

Postprzez Sędzia Czesław » niedziela, 26 mar 2006, 22:38

I jak zwykle wynikły z tego ciekawe sytuacje. U kumpla na lekcje na godz. 8 przyszły 4 osoby
Avatar użytkownika
Sędzia Czesław
Ważniak
 
Posty: 280
Dołączył(a): poniedziałek, 6 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: From story about me
Gadu-Gadu: 6008002

Postprzez Sędzia Czesław » niedziela, 26 mar 2006, 23:44

WZT napisał(a):
Sędzia Czesław napisał(a):I jak zwykle wynikły z tego ciekawe sytuacje. U kumpla na lekcje na godz. 8 przyszły 4 osoby



eeeeeeeee w niedziele???


Są szkoły zaoczne
Avatar użytkownika
Sędzia Czesław
Ważniak
 
Posty: 280
Dołączył(a): poniedziałek, 6 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: From story about me
Gadu-Gadu: 6008002


Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron