moje osobiste refleksje

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

moje osobiste refleksje

Postprzez Malkontent » wtorek, 7 mar 2006, 09:49

Witam :(
Kiedy pierwszy raz ktoś wyciepnął kilkadziesiąt moich postów bez zasadniczego uzasadnienia , to przeszedłem nad tym do porządku dziennego.
Pomyślałem, nowy Rząd, nowa jaśnie oświecona władza, jeden nieomylny "Sternik Narodu", wszystkie te przyczyny usprawiedliwiają bez zbędnych tłumaczeń takie działania.
Zresztą w moich postach nie było nic, co chciałbym przechować dla potomnych.
Jednak dzisiaj ponownie po wejściu na Forum powitał mnie komunukat o kolejnej redukcji moich postów do 3 poprzednich dni.
Niezbyt wszystko rozumiem, ale chyba nie powinienem się zbytnio dziwić, przecież jest jak jest, a jak jest?? - każdy widzi.
Tak na marginesie - są fora, których jestem członkiem od ładnych kilku lat.
Są i takie, gdzie moja aktywność ustała na lat kilka.
Dziwne, że odwiedzając teraz te fora dyskusyjne ( sprawdzałem czy wszędzie jest tak samo jak u nas ), znalazłem swoje posty z 2003 roku dla przykładu. Nikomu jakoś nie przyszło do głowy, by je kasować, bo były głupie czy też mierzyć wg sobie tylko wiadomych kryterów.
Po to istnieje Forum, by każdy mógł się swobodnie wypowiadać bez względu na okoliczności i upodobania Moderatora czy właściciela Forum.
Oczywiście istnieje kryterium zachowania kultury i obyczajności, jednak i tutaj powinno się zachować umiar.
Jeśli ktokolwiek łamie regulamin a jego zachowanie jest skandaliczne, to należy taką osobę usunąć z Forum bezpowrotnie, podając jednoznacznie przyczyny.
Każde inne działanie stanowi manipulację i choć cele mogą być różne, to mój wrodzony pesymizm podpowiada, że to nie może być nic dobrego.
Pozdrawiam :( :( :(
Avatar użytkownika
Malkontent
Rozgrzewa się
 
Posty: 23
Dołączył(a): sobota, 31 gru 2005, 19:11

Postprzez r00t » wtorek, 7 mar 2006, 10:17

...ja myślę że twój nik doskonale obrazuje postawę życiową jaką sobą reprezentujesz... Każde forum w Internecie rządzi się swoimi prawami. To też. I nie będę się z niczego tłumaczył bo większość tutaj zgromadzonych zrozumiała co się stało i dla czego się stało. Posty do skasowania wyselekcjonował AUTOMAT na podstawie takich kryteriów jak data ostatniego logowania, aktywność itp. Logując się gdziekolwiek akceptujesz zasady tam panujące... (tak samo idąc do kogoś do domu) i to chyba jest jasne. Jeżeli nie pasuje ci "Sternik Narodu" z forum to wiesz gdzie trzeba kliknąć. Każde forum ma sternika i tak już jest... Ja też uczestniczę w różnych forach.. i widziałem takie na których post "żyje" tylko dwa tygodnie jeżeli nikt na niego nie odpowie... "co kraj to obyczaj" ...dlatego myślę że na siłę szukasz niepoprawności... ot tak... bo nie masz akurat nic lepszego do zrobienia...
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez sen » wtorek, 7 mar 2006, 10:56

Panie Adminie, jesteś Pan kierownikiem tego interesu i nie ulega wątpliwości, że Pan ustalasz zasady, ale żeby tak od razu: "jak się nie podoba, to fora ze dwora!". A fe! :)
sen
Bywalec
 
Posty: 46
Dołączył(a): piątek, 24 lut 2006, 11:57
Lokalizacja: Ostpreussen

re

Postprzez Malkontent » wtorek, 7 mar 2006, 11:03

Oczywiście masz rację !! Widzi to każdy i każdy popiera a na dodatek każdy się zgadza.
Jednak ja nie jestem każdy i bardzo nie lubię, gdy dla przykładu " automat " określa kryteria dla mojej twórczości i aktywności na Forum.
To trochę niepoważne tłumaczenie a napisałem swoją opinię na ten temat , bo chodzi mi o pryncypia a nie skasowane treści.
Oczywiste jest, że każdy sam określa zasady obowiązujące w swoim domu, jednak tutaj to porównanie jest bezzasadne.
To Forum jest publiczne jak mniemam, a w regulaminie nie wyczytałem nic o automatach kasujących treści wg kryterium operatora.
Mam prawo do swobodnej wypowiedzi i oczekuję, że mam również prawo do poczekania kilku dni na opinie innych na poruszony temat.
Dlatego irytuje mnie automak kasujący moje wypowiedzi co trzy dni !!
Jeśli uważasz, że to Forum prywatne, albo obowiązuje w nim wyłącznie linia prezentowana przez Moderatora, to zapisz to w Regulaminie i skreśl mnie z z listy członk.ów tego forum, bo zawoalowaną propozycję opuszczenia tego przybytku uważam za lekceważenie mnie i moich poglądów.
Zajrzyj do słownika by sprawdzić co to jest Forum.
Jeśli uważam mnie za uciążliwą postać, to musisz mnie sam usunąć., bo ja niezbyt często ale lubię wyrażać swoje opinie na każdym publicznym Forum, jeśli mam coś do powiedzenia.
Informuję, że mam już 21 postów i należałoby znowu zastosować automat, bo nie wszystkie wypowiedzi Ci się spodobają.
Jestem trochę złośliwy ale to chyba dopuszczalne.
Tak doskonale określiłeś moją postawę życiową, że nie mogłem się powstrzymać.
Pozdrawiam " Sterniku" :]
Avatar użytkownika
Malkontent
Rozgrzewa się
 
Posty: 23
Dołączył(a): sobota, 31 gru 2005, 19:11

re

Postprzez Malkontent » wtorek, 7 mar 2006, 11:04

sen napisał(a):Panie Adminie, jesteś Pan kierownikiem tego interesu i nie ulega wątpliwości, że Pan ustalasz zasady, ale żeby tak od razu: "jak się nie podoba, to fora ze dwora!". A fe! :)


Zasady tak jednak dorabianie do tych zasad własnej filozofii to już chyba przesada
Avatar użytkownika
Malkontent
Rozgrzewa się
 
Posty: 23
Dołączył(a): sobota, 31 gru 2005, 19:11

Postprzez r00t » wtorek, 7 mar 2006, 11:27

... automat nie działa co trzy dni.. był uruchomiony tylko RAZ przy okazji zmiany skryptu...
Ja nie usuwałem żadnych twoich postów... jeżeli dziej się coś dziwnego z postami wystarczy napisać PW że coś jest chyba nie tak...

Forum jest publiczne... ale to nie oznacza że "publiczność" mówi co jest dobre a co złe... Jak większość Internetowych niekomercyjnych tworów jest udostępniane na zasadzie "jak się logujesz to się zgadzasz.. + niczego nie gwarantujemy i za nic nie odpowiadamy" ...również nie gwarantuje że jutro forum będzie istniało... I jak to bywa w większości internetowych miejsc... nie ma tutaj demokracji... tylko jakaś tam forma autokracji...
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Vin » wtorek, 7 mar 2006, 11:48

Administrator ma zawsze rację. [smilie=icecream.gif]
Avatar użytkownika
Vin
Uzależniony
 
Posty: 2101
Dołączył(a): poniedziałek, 7 mar 2005, 18:49

Postprzez Tisaja » wtorek, 7 mar 2006, 13:17

Malkontent
Pomyślałem, nowy Rząd, nowa jaśnie oświecona władza, jeden nieomylny "Sternik Narodu", wszystkie te przyczyny usprawiedliwiają bez zbędnych tłumaczeń takie działania.
Wiesz.... ja się takiemu sternikowi dam ponieść nawet na mieliznę..... :lol: Nie zauważam wad w kasowaniu postów i podobnych rzeczy.... :|
Avatar użytkownika
Tisaja
Gwiazdor
 
Posty: 1686
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 16:51
Lokalizacja: Wyszłam z morza
Gadu-Gadu: 6759706

Postprzez Vin » wtorek, 7 mar 2006, 13:28

Dokładnie Tisaja, z takim sternikiem to nawet na dno. [smilie=icecream.gif]
Avatar użytkownika
Vin
Uzależniony
 
Posty: 2101
Dołączył(a): poniedziałek, 7 mar 2005, 18:49

Postprzez BLAaa » wtorek, 7 mar 2006, 14:34

Ja byłem Arcymistrzem, a teraz jestem tylko Weteranem i nie płaczę...
Avatar użytkownika
BLAaa
Uzależniony
 
Posty: 2349
Dołączył(a): poniedziałek, 2 sie 2004, 08:43
Lokalizacja: Z Kąta

Postprzez Mafi » wtorek, 7 mar 2006, 14:38

łoo jejuniu, tragedia ;( posty zniknęły i jak tu z tym żyć? ;( ptasia grypa panuje, a Ty za postami płaczesz, co za ludź noo...
Avatar użytkownika
Mafi
Gwiazdor
 
Posty: 1634
Dołączył(a): piątek, 14 maja 2004, 21:01
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 5335991

Postprzez Koala » wtorek, 7 mar 2006, 14:46

to kolejny statsiarz... boże moje cyferki mojej kochane cyferkowe posty...

poproś roota to Ci dosypie troche punkcików... dzieckiem chyba nie jestes by zaraz płakać z braku ilosci :cry:
Avatar użytkownika
Koala
Mistrz klawiatury
 
Posty: 397
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 14:38
Lokalizacja: Australia
Gadu-Gadu: 5257236

Postprzez qrczak » wtorek, 7 mar 2006, 16:32

Ja też chcę moje posty z powrotem, nie kasować mi proszę. :shock:
Co ja teraz biedny rzuczek bez postów moich zrobię :?:
Avatar użytkownika
qrczak
Gwiazdor
 
Posty: 1510
Dołączył(a): sobota, 10 sty 2004, 19:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

re

Postprzez Malkontent » wtorek, 7 mar 2006, 16:53

Koala napisał(a):to kolejny statsiarz... boże moje cyferki mojej kochane cyferkowe posty...

poproś roota to Ci dosypie troche punkcików... dzieckiem chyba nie jestes by zaraz płakać z braku ilosci :cry:


Nooo tak !

Uderz w stół a nożyce się odezwą!
Nie przypominam sobie, bym kiedykolwiek upominał się o jakieś ilości postów, zwiększone liczniki czy co tam jeszcze, bo nie do końca rozumiem co masz na myśli.
Muszę Cię i Tobie podobnych rozczarować - dotychczas nawet się nad tym nie zastanawiałem, a postów miałem kilkadziesiąt ( dokładnie nie wiem nawet ile ).
Zawsze myślałem że liczy się sens a nie ilość wypowiedzi, w stosunku do niektórych jest akurat odwrotnie.
Widzę, że nawet do końca nie zrozumiałeś Koala o czym pisałem, ale nie pytaj dlaczego mnie to nie dziwi.
Na pocieszenie powiem Ci, że nie ty jeden/jedna w ten sposób myślisz.
Dziwi mnie pełna ironii uwaga "qrczaka", bo dotychczasowe posty wskazywały na rozumne wypowiedzi.
Swoimi uwagami , kompletnie nie na temat udowodniliście moi drodzy, że mój pseudonim jest całkowicie uzasadniony.
Rozumiem Moderatora, bo chociaż stara się argumentami mnie przekonać.
Pozostali nie wiedzą nawet o co chodzi i to jest najsmutniejsze w tej historii.
Dziękuję wszystkim i kończę polemikę w temacie, bo widzę iż tylko ja byłbym w opozycji.
Pozdrawiam :]
Avatar użytkownika
Malkontent
Rozgrzewa się
 
Posty: 23
Dołączył(a): sobota, 31 gru 2005, 19:11

Następna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości