Programy do Linuxa

Tutaj rozmawiamy na tematy dotyczące oprogramowania komputerowego... (Linux, FreeBSD, Windows itp.)

Programy do Linuxa

Postprzez astic » czwartek, 23 lut 2006, 23:27

Tak więc jestem już urzytkownikiem Linuxa konkretnie Ubuntu. Teraz prosił bym o pomoc co do programów. Konkretnbie chodzi mi o zamieniki podstawowych programów po win:
Gadu-gadu
Power DVD
Nero
All-player
Winamp
Był bym wdzięczny za dokładną instrukcje jestem początku
Avatar użytkownika
astic
Mistrz klawiatury
 
Posty: 330
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 12:50
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 1821978

Postprzez r00t » piątek, 24 lut 2006, 09:27

Gadu-gadu - Kadu - http://www.kadu.net
Power DVD - mPalyer - http://www.mplayerhq.hu
Nero - K3B (jezeli masz KDE) - http://www.k3b.org
All-player - mPalyer - http://www.mplayerhq.hu
Winamp - XMMS - http://www.xmms.org
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez astic » piątek, 24 lut 2006, 12:56

Wielkie dzięki 
Walcze teraz z kadu i nie mogę sobie poradzić.
Postępuje zgodnie z instrukcją
Włączamy Synaptic
• W menu Ustawienia wybieramy opcję Repozytoria.
• W okienku naciskamy przycisk Dodaj.
• Klikamy przycisk Zaawansowane.
Wpisuje http://www.kadu.net/download/binary/ubuntu/repo breezy main' >> /etc/apt/sources.list
zgodnie z instrukcją
i się zaczyna, za każdym razem wyskakuje że nie może pobrać pakietów
Avatar użytkownika
astic
Mistrz klawiatury
 
Posty: 330
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 12:50
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 1821978

Postprzez RoCzEz » piątek, 24 lut 2006, 14:24

A tak zobacz:

sudo gedit /etc/apt/sources.list i dopisz to do tego pliku

deb-src http://www.kadu.net/download/binary/ubuntu/repo breezy main

deb http://www.kadu.net/download/binary/ubuntu/repo breezy main


zrób apt-get update
później apt-get install kadu
RoCzEz
Bywalec
 
Posty: 34
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 13:01
Gadu-Gadu: 0

Postprzez astic » piątek, 24 lut 2006, 15:18

Nie można pobrać indeksów ze wszystkich repozytoriów

Poniższe repozytoria mogły zostać wyłączone, lub nie można było uzyskać dostępu ze względu na problemy z siecią. Jeżeli dostępna jest lokalna kopia starej wersji indeksów zostanie ona użyta, w przeciwnym wypadku repozytorium zostanie zignorowane. Zalecamy sprawdzenie połączenia sieciowego, lub sprawdzenie poprawności wpisu repozytorium w preferencjach.
Avatar użytkownika
astic
Mistrz klawiatury
 
Posty: 330
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 12:50
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 1821978

Postprzez r00t » piątek, 24 lut 2006, 17:16

... ściągnij źródła i skompiluj normalnie.. bez tej całej zabawy w repozytoria... :)
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez marek » piątek, 24 lut 2006, 17:22

Avatar użytkownika
marek
V.I.P
 
Posty: 410
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 18:01
Lokalizacja: sda6

Postprzez astic » piątek, 24 lut 2006, 17:24

joshua napisał(a):forum: http://forum.ubuntu.pl/index.php
nieoficjalny podręcznik: http://easylinux.info/wiki/Ubuntu_pl
strona: http://www.ubuntu.pl



To już czytałem ale nic z tego nie wynika przynajmniej dla mnie

[ Dodano: 2006-02-24, 17:52 ]
r00t napisał(a):... ściągnij źródła i skompiluj normalnie.. bez tej całej zabawy w repozytoria... :)


hmm a mógłbyś zdradzić jak to zrobić ??????
Ja na prawdę mało kumam Linuxa pod Mandreakiem jakoś mi szło a tu lipa
Avatar użytkownika
astic
Mistrz klawiatury
 
Posty: 330
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 12:50
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 1821978

Postprzez Karol » sobota, 25 lut 2006, 03:30

Avatar użytkownika
Karol
Ważniak
 
Posty: 205
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:49
Lokalizacja: /dev/tty1

Postprzez astic » sobota, 25 lut 2006, 09:54

Karol napisał(a):http://www.google.pl/search?hl=pl&q=kompilacja+ze+%C5%BAr%C3%B3de%C5%82&btnG=Szukaj&lr=

dwa pierwsze linki nawet tycza sie ubuntu :)


root@ubuntu:/home/adam/kadu# ./configure && make && sudo make install.

***************************************
* Configuring Kadu, please wait . . . *
***************************************
checking whether to enable maintainer-specific portions of Makefiles... no
checking build system type... x86_64-unknown-linux-gnu
checking host system type... x86_64-unknown-linux-gnu
checking target system type... x86_64-unknown-linux-gnu
checking for a BSD-compatible install... /usr/bin/install -c
checking whether build environment is sane... yes
checking for gawk... no
checking for mawk... mawk
checking whether make sets $(MAKE)... yes
checking for g++... no
checking for c++... no
checking for gpp... no
checking for aCC... no
checking for CC... no
checking for cxx... no
checking for cc++... no
checking for cl... no
checking for FCC... no
checking for KCC... no
checking for RCC... no
checking for xlC_r... no
checking for xlC... no
checking for C++ compiler default output file name... configure: error: C++ compiler cannot create executables
See `config.log' for more details.
root@ubuntu:/home/adam/kadu#

i co ty na to karolu ??
Avatar użytkownika
astic
Mistrz klawiatury
 
Posty: 330
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 12:50
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 1821978

Postprzez RoCzEz » sobota, 25 lut 2006, 10:16

Dodaj sobie wpis (zależy, które ubuntu masz: HH, BB czy DD) do pliku sources.list:

Hoary Hedgehog

deb http://www.kadu.net/download/binary/ubuntu/repo hoary main

Breezy Badger

deb http://www.kadu.net/download/binary/ubuntu/repo breezy main

Dapper Drake

deb http://www.kadu.net/download/binary/ubuntu/repo dapper main


Teraz pobieramy klucz którym podpisane są pliki Release. Aby to zrobić wydajemy polecenie:

wget http://poczta.prezu.one.pl/miastoplusa_sms/gpg.txt

Dodajemy go do bazy zaufanych kluczy APT :

sudo apt-key add gpg.txt

I usuwamy plik z kluczem:

sudo rm gpg.txt

Następnie:

sudo apt-get update
sudo apt-get install kadu

U mnie bez problemów się zainstalował. Później w katalogu /usr/bin/ odpal plik kadu.
RoCzEz
Bywalec
 
Posty: 34
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 13:01
Gadu-Gadu: 0

Postprzez astic » sobota, 25 lut 2006, 12:20

RoCzEz napisał(a):Dodaj sobie wpis (zależy, które ubuntu masz: HH, BB czy DD) do pliku sources.list:

Hoary Hedgehog

deb http://www.kadu.net/download/binary/ubuntu/repo hoary main

Breezy Badger

deb http://www.kadu.net/download/binary/ubuntu/repo breezy main

Dapper Drake

deb http://www.kadu.net/download/binary/ubuntu/repo dapper main


Teraz pobieramy klucz którym podpisane są pliki Release. Aby to zrobić wydajemy polecenie:

wget http://poczta.prezu.one.pl/miastoplusa_sms/gpg.txt

Dodajemy go do bazy zaufanych kluczy APT :

sudo apt-key add gpg.txt

I usuwamy plik z kluczem:

sudo rm gpg.txt

Następnie:

sudo apt-get update
sudo apt-get install kadu

U mnie bez problemów się zainstalował. Później w katalogu /usr/bin/ odpal plik kadu.


Hehe wielkie dzięki działa :D :D :D Brakuje jak narazie polskich znakow ale z tym chyba sobie poradze
Avatar użytkownika
astic
Mistrz klawiatury
 
Posty: 330
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 12:50
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 1821978

Postprzez marek » sobota, 25 lut 2006, 14:06

Avatar użytkownika
marek
V.I.P
 
Posty: 410
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 18:01
Lokalizacja: sda6

Postprzez Tisaja » sobota, 25 lut 2006, 16:33

Czasem udadeje mi sie podjąć słuszną decyzję.... Namawiano mnie na linuxa- bałam sie,że nie poradzę- miałam rację..... To co widzę z waszych wypowiedzi nie jest proste ;/ Nie miałabym chyba nic w kompie.... albo Codi siedziałby u mnie i wciąż coś mi robił.... Kiedys to uproszczą.... chyba.... :roll:
Avatar użytkownika
Tisaja
Gwiazdor
 
Posty: 1686
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 16:51
Lokalizacja: Wyszłam z morza
Gadu-Gadu: 6759706

Następna strona

Powrót do :: software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości