Cel naszego istnienia ...

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Cel naszego istnienia ...

Postprzez Irenicus » poniedziałek, 20 lut 2006, 21:41

"Wolna Wola" Dr Tomasz J. Chałko

zapraszam do lektury a potem do dyskusji = ] Powiem tylko ze autor przedstawia koncepcje istnienia, kolo ktorej nie mozna przejsc obojetnie ...

Na poczatek chcialbym sie zapytac co sadzicie o kwestii tumaczen Biblii zaprezentowanej na stronie 41 ...
Irenicus
Rozgrzewa się
 
Posty: 17
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 15:24

Postprzez report5 » poniedziałek, 20 lut 2006, 21:53

Osłabłem czytając wprowadzenie


Wprowadzenie
Wyobraz sobie psa.
Wyobraz sobie e dajesz psu dwa przedmioty do wyboru:
piekny diament
i gówienko.
Jak myslisz, co zainteresuje psa?
Z pewnoscia NIE diament. Pies mowet obsikac.
Dlaczego pies jest w pełni ZADOWOLONY ze swego
wyboru?
Po prostu - ograniczona inteligencja psa nie pozwala mu
docenic piekna diamentu.


leci jakąś sektą - bez urazy - żegnam oschle
report5
 

Postprzez Nash Johnson » poniedziałek, 20 lut 2006, 21:55

Mein Got! Irenka!
Nie sądzisz że ludzkie istnienie to kwestia tak enigmatyczna i niewarta nawet zagłębania się w jgo snes! oczyiwście, jeśli ktoś nie ma co robić to Go ON, ale mozliwośc wybrnięcia z rozważań na ów temat z gotową odpowiedzią jest niemożliwa!
Celem zycia jest śmierć, a co po niej to już kwestia tego w co człowiek wierzy, po co więc się nad tym zasstanawiać?
Żaden traktat filozoficzny nie jest w stanie tego objąć!
Jak więc Mówił Seneka Starszy " życie to droga do śmeirci a przez całe zycie człwoiek uczy się umeirac"!
no ale jak ktoś ma czas na marnowanie swego istnienia by czytaci rozważać o nim to jak kjuz naopisałem GO ON :)
Avatar użytkownika
Nash Johnson
Ważniak
 
Posty: 201
Dołączył(a): piątek, 22 lip 2005, 15:57
Lokalizacja: From Outer Space

Postprzez Irenicus » poniedziałek, 20 lut 2006, 22:00

Czasem chwila refleksji moze odmienic Twoje zycie. Ta ksiazka pokazuje bardzo ciekawa perspektywe patrzenia na swiat ... Sekta zadna to to nie jest = ]
Irenicus
Rozgrzewa się
 
Posty: 17
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 15:24

Postprzez r00t » poniedziałek, 20 lut 2006, 22:58

... tak sobie pogoglowałem trochę i z tego co widzę ten pan doktor jakiś trefny jest raczej...
po pierwsze nie ma o nim prawie żadnych informacji... a to co jest to wypowiedzi ludzi na temat jego publikacji na temat tego że ziemia wybuchnie na skutek efektu cieplarnianego.. :) (po polsku i po angielsku) - ludzie raczej się z niego nabijają...

na końcu książki mówi że napisał ją w siedem dni :) .. bez jedzenia.. tylko na wodzie... hehe...

Obrazek

Czy pan doktor z takim naszyjnikiem może być traktowany poważnie? :) ...

http://sci-e-research.com/geophysics_pol.html

http://www.bautforum.com/showthread.php?t=9826
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Tisaja » poniedziałek, 20 lut 2006, 23:12

Ufff.... przebrnęłam przez to i znam kilka osób tego "pokroju" .Jedną nawet mam w rodzinie.... i o niej napiszę. Najgorsze jest to, że owa osoba uważa się za natchnionego, nawiedzonego, wszechwiedzącego..... itp. Mówi o tym, że należy być dobrym człowiekiem, przy czym sam postępuje w sposób raniący uczucia innych w imię wyższych (?) idei. ...Z książki z linku wynika to samo.... nie można kochać ludzi, bo miłośc niszczy idywidualność (!) a bez idywidualności nie rozwijamy się, a nie rozwijamy się -umieramy- bzdura !
Ja wciąż będę szukać..... nieważne ile razy się pomylę..... doświadczenia rowijają.... a "cierpienie uszlachetnia" - podobno....
Avatar użytkownika
Tisaja
Gwiazdor
 
Posty: 1686
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 16:51
Lokalizacja: Wyszłam z morza
Gadu-Gadu: 6759706

Postprzez Vin » poniedziałek, 20 lut 2006, 23:23

Zgadzam się z reportem - wieje sektą.

Jak dla mnie - te teksty to nic ciekawego. Szkoda czasu.
Avatar użytkownika
Vin
Uzależniony
 
Posty: 2101
Dołączył(a): poniedziałek, 7 mar 2005, 18:49

Postprzez Morland » wtorek, 21 lut 2006, 19:13

"Szukajcie, a znajdziecie" - na temat doktora znalazłem w polskim gugyl link do komentarza na onecie. Zadziwiająco wiele, jak na człowieka o takim autorytecie :) Lekturę przerwałem w połowie, wrócę do niej w wolnej chwili. Czyta się całkiem przyjemnie, autor operuje przyjemnym dla odbiory językiem :P tylko staram się raczej nie brać tego na poważnie :P
Avatar użytkownika
Morland
Weteran
 
Posty: 518
Dołączył(a): wtorek, 23 gru 2003, 15:11
Lokalizacja: z nocnika

Postprzez r00t » środa, 22 lut 2006, 20:25

Długoimienny napisał(a):To tekst dla ludzi, którzy szukają odpowiedzi na pytanie: skąd jestem i dokąd idę, czyli klientów sekt. Mam problem, a oto świetne rozwiązanie. I to naukowe, sorry, pseudonaukowe działanie pseudo doktora.


..no tu się nie zgodzę że tylko sekty poszukują odpowiedzi na to pytanie... myślę że każdy powinien się nad tym zastanowić od czasu do czasu... filozofowie robią to od dawna...

co do tekstu - moim zdaniem nie jest on wart uwagi.. i tyle...
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez MagdaLena » środa, 22 lut 2006, 21:28

trzeba przede wszystkim wiedzieć co chce się w życiu osiągnąć, stawiać cele i do nich dążyć... niektórzy zbyt wiele czasu spędzają nad zastanawianiem się, rozmyślaniem, a ich niezdecydowanie prowadzi do upadku w konsekwencji, bo gdzieś po drodze zaczynają się użalać nad sobą i koło się zamyka.. Cel istnienia - dobry temat dla fanów marihuany.
MagdaLena
Bywalec
 
Posty: 29
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 14:54
Lokalizacja: z lat 70-tych

Postprzez kgg0000 » środa, 22 lut 2006, 21:43

wątpie czy dla fanów trawki... chyba nie ta grupa społeczna.
kgg0000
Twardziel
 
Posty: 85
Dołączył(a): wtorek, 21 lut 2006, 15:15
Lokalizacja: stąd

Następna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości