Jaką książkę teraz maglujesz vol. 2.

Malujesz, rysujesz, a może piszesz wiersze? To jest kawałek forum właśnie dla Ciebie - zaprezentuj się. W tym dziale piszemy o wszystkich innych dziedzinach sztuki. O teatrze, malarstwie, poezji, grafice komputerowej, rzeźbie i wszystkich innych sprawach które dotyczą twórczości człowieka i które da się nazwać sztuką.

Postprzez kulA » sobota, 21 sty 2006, 23:34

Terry Pratchett - Kolor Magii to tak w przerwach pomiedzy nauka
Avatar użytkownika
kulA
Rycerz forum
 
Posty: 1223
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 07:25
Lokalizacja: z domu

Postprzez bezAMBICJI » poniedziałek, 23 sty 2006, 09:30

książka do fizyki...i jedziemy :wink: :]
Avatar użytkownika
bezAMBICJI
Weteran
 
Posty: 567
Dołączył(a): środa, 7 gru 2005, 22:11

Postprzez Roman » poniedziałek, 23 sty 2006, 12:34

Albert Camus "Dżuma"
Avatar użytkownika
Roman
Mieszka tu
 
Posty: 944
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2004, 21:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez yennefer » czwartek, 26 sty 2006, 14:35

wlasnie przeczytalam "Czekając na Godota" Samuela Becketta. Dramat absurdu, przy tym rewelacyjne dzielo :!: jest tak symboliczne i niejednoznaczne, ze nie da sie go w pelni zrozumiec, przynajmniej nie po jednokrotnej lekturze. Motywy sensu zycia, totalnej samotnosci, w ktorej czlowiek nie potrafi nawiazac jakiegokolwiek kontaktu z innymi ludzmi, a zarazem obraz postepujacego upadku Ludzkości (rownolegle z upadkiem pojedynczej jednostki) i wiele innych. Bo jest to utwor, w ktorym mozna znalezc jeszcze wiele innych problemow. polecam zwlaszcza z posłowiem autorsta Libery (jego interpretacja).
Avatar użytkownika
yennefer
Mieszka tu
 
Posty: 961
Dołączył(a): wtorek, 30 mar 2004, 23:27
Lokalizacja: ...

Postprzez Morland » sobota, 28 sty 2006, 18:40

Terry Pratchett - "Zbrojni". Właściwie już ją przeczytałem, ale niedawno, bo całkiem niedawno, więc postanowiłem o tym napisać. I napisałem :)
Avatar użytkownika
Morland
Weteran
 
Posty: 518
Dołączył(a): wtorek, 23 gru 2003, 15:11
Lokalizacja: z nocnika

Postprzez .Y. » sobota, 28 sty 2006, 22:06

Mikołaj Timoszuk "Język a teoria lingwistyczna". Tzn ja jej nie czytam. Ja sie jej musze nauczyc ...
Avatar użytkownika
.Y.
Coś tam napisał
 
Posty: 65
Dołączył(a): niedziela, 15 maja 2005, 15:52
Lokalizacja: z nikąd

Postprzez Adit » niedziela, 29 sty 2006, 11:24

MeYa napisał(a):na zmiane :
1. Logika z ogolna metodologia nauk - J. Przybylowski
2. Historia powszechna ustroju i prawa
3. Historia ustroju i prawa sadowego polski - obie T. MAciejewskiego
4.Historia doktryn polityczno prawnych

i miedzy tymi czterema gdzies tam wpycha sie jeszcze filozofia....


:twisted:
Adit
Ważniak
 
Posty: 205
Dołączył(a): wtorek, 11 sty 2005, 15:42
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez cichy » poniedziałek, 30 sty 2006, 21:08

A. Anzenbacher " Wprowadzenie do filozofii"
Z. Freud "Wstep do psychoanalizy"
Z. Ziembinski "Elementy socjologii"
:evil: :evil: :evil:
Avatar użytkownika
cichy
Rycerz forum
 
Posty: 1115
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:01
Lokalizacja: nibylandia
Gadu-Gadu: 2025499

Postprzez Roman » poniedziałek, 30 sty 2006, 21:56

ta "Dżuma" smutna była. Pomimo optymistycznej mimo wszystko wizji człowieka pozostawia raczej ponure odczucia. Człowiek wobec cierpienia jest bezradny i jedyne co może zrobić, to okazać swą niezgodę, czy to walczyć ze światem, który zabija niewinne dzieci, czy to nie wydawać na nikogo wyroku. Ale nigdy cierpienia się nie pozbędzie - i nie dowie się DLACZEGO?
Ogromne wrażenie zrobiła na mnie postać Cottarda - człowieka, który w czasie dżumy zaczyna żyć pełnią życia, a gdy epidemia ustaje, popada w obłęd.

teraz zacząłem Edgar Allan Poe "Opowieści niesamowite"
Avatar użytkownika
Roman
Mieszka tu
 
Posty: 944
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2004, 21:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez groszeq » wtorek, 31 sty 2006, 17:51

Obecnie to kilka książek:

Inny Świat Herlinga-Grudzińskiego (ale nie przebrnę przez to, bo czyta się okropnie)
Harry Potter i Książę Półkrwi
Hymny Jana Kasprowicza
Avatar użytkownika
groszeq
Mistrz klawiatury
 
Posty: 378
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2005, 15:45
Lokalizacja: z bliska

Postprzez Nemo » czwartek, 2 lut 2006, 14:48

(11-cie rozdziałow z ) Lech Witkowski ''Rozwój i tozsamosc w cyklu zycia''[przeczytane i nie skumane-jak to okreslila kobieta z ćwiczen, te książke czyta sie ze słownikami; cała grupa nie wie co przeczytala; dobrze ze przed egzaminem byly jakies małe opracowania) ;/ ;/

A obecnie:
T. Pacyński "Wrota światów-zła piosenka'' :wink:
Avatar użytkownika
Nemo
Ważniak
 
Posty: 289
Dołączył(a): piątek, 19 wrz 2003, 21:40
Lokalizacja: z czarnej wieży

Postprzez j0shu4 » czwartek, 2 lut 2006, 18:43

znalazlem przed chwila w sieci 4 ksiazki Douga Adamsa
tydzien z glowy:)
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: inne dziedziny sztuki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość