Windows XP a procesor 64bit

Tutaj rozmawiamy na tematy dotyczące oprogramowania komputerowego... (Linux, FreeBSD, Windows itp.)

Windows XP a procesor 64bit

Postprzez Baltazar Gąbka » niedziela, 15 sty 2006, 11:06

Jak wiadomo nie jest prosta sprawa zainstalowac windowsa xp 32bit na plyte z prockiem 64bit.

Niby w pewnym sklepie komputerowym mi zainstalowali ale posypal sie po tygodniu. wyskakuje slawetny niebieski obraz z bledami systemu i zamyka system.

Z racji ze nie chce miec do czynienia z tym sklepem to pytam o rade.

Oni zainstalowali windowsa po konfiguracji biosa, inaczej sie nie dalo.

Czy mimo ze wzialem przywrocenie ustawien biosa to czy moge spokojnie zainstalowac jeszcze raz windowsa czy jednak znowu zawola ze sie nie da i nie obejdzie sie bez fachowca?


Windows xp 64 nie wchodzi w gre bo ma wiele bledow i brakuje sterownikow.

Co z tym fantem zrobic?
Baltazar Gąbka
 

Postprzez Morland » niedziela, 15 sty 2006, 13:51

pastor napisał(a):32bit na 64bit to jak wkladanie klocka-szescianu w dziurke owalna

W takim razie proponuję poprosić o pomoc Chucka Norrisa 8)
Avatar użytkownika
Morland
Weteran
 
Posty: 518
Dołączył(a): wtorek, 23 gru 2003, 15:11
Lokalizacja: z nocnika

Postprzez cichy » niedziela, 15 sty 2006, 14:05

pastor napisał(a):32bit na 64bit to jak wkladanie klocka-szescianu w dziurke owalna ... jezeli cos zmienili w Biosie i udalo im sie zainstalowac, to widziales sam, ze to powoduje bledy... XP64 (w sumie kazdy OS jest w pewnym stopniu zabugowany), albo siakis linux :twisted: :twisted: :twisted:

tu sie z kolega zgodzic nie moge
instalowalem XP 32 na Athlonie 64 bitowym i dzialalo bez zadnych problemow, no tylko system nie wykorzystywal wszystkich mozliwosci procka
Avatar użytkownika
cichy
Rycerz forum
 
Posty: 1115
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:01
Lokalizacja: nibylandia
Gadu-Gadu: 2025499

Postprzez Baltazar Gąbka » niedziela, 15 sty 2006, 17:50

prawdopodobnie ram szwankowal, na razie jest ok


A co do Chucka Norrisa to gosc potrafi wszystko

Bóg chciał stworzyć świat w 10 dni. Chuck Norris dał mu 6.

:D
Baltazar Gąbka
 

Postprzez cichy » niedziela, 15 sty 2006, 18:03

Baltazar Gąbka napisał(a):prawdopodobnie ram szwankowal, na razie jest ok


A co do Chucka Norrisa to gosc potrafi wszystko

Bóg chciał stworzyć świat w 10 dni. Chuck Norris dał mu 6.

:D

no wlasnie, jesli masz A64 to Xp 32 spokojnie na nim ruszy i bedzie dzialal dobrze, A64 ma obsluge w dol do 32 i chyba 16 bitow tez
Avatar użytkownika
cichy
Rycerz forum
 
Posty: 1115
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:01
Lokalizacja: nibylandia
Gadu-Gadu: 2025499

Postprzez cichy » niedziela, 15 sty 2006, 18:12

pastor napisał(a):
cichy napisał(a):
pastor napisał(a):32bit na 64bit to jak wkladanie klocka-szescianu w dziurke owalna ... jezeli cos zmienili w Biosie i udalo im sie zainstalowac, to widziales sam, ze to powoduje bledy... XP64 (w sumie kazdy OS jest w pewnym stopniu zabugowany), albo siakis linux :twisted: :twisted: :twisted:

tu sie z kolega zgodzic nie moge
instalowalem XP 32 na Athlonie 64 bitowym i dzialalo bez zadnych problemow, no tylko system nie wykorzystywal wszystkich mozliwosci procka

ale po co mi sprzet ktorego w pelni nie wykorzystam...w koncu po cos go kupuje :twisted: :twisted: :twisted: wiec to jest jak wkladanie tych klockow

ale to nie jest to samo co wkladanie klocka-szescianu w dziurke owalna - niewykonalne, chyba zes Chuck Norris. tu wkladasz maly klocek w duza dziurke, chyba ze chodzi Ci o rozmiary klockow :twisted: :twisted: :twisted:
Avatar użytkownika
cichy
Rycerz forum
 
Posty: 1115
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:01
Lokalizacja: nibylandia
Gadu-Gadu: 2025499

Postprzez Baltazar Gąbka » niedziela, 15 sty 2006, 18:17

cichy napisał(a):
Baltazar Gąbka napisał(a):prawdopodobnie ram szwankowal, na razie jest ok


A co do Chucka Norrisa to gosc potrafi wszystko

Bóg chciał stworzyć świat w 10 dni. Chuck Norris dał mu 6.

:D

no wlasnie, jesli masz A64 to Xp 32 spokojnie na nim ruszy i bedzie dzialal dobrze, A64 ma obsluge w dol do 32 i chyba 16 bitow tez


z zainstalowaniem tez byl problem...Pastor swiadkiem
Baltazar Gąbka
 

Postprzez r00t » niedziela, 15 sty 2006, 23:14

... system 32 bitowy powinien działać bez problemów na architekturze 64bitowej...

64bitowe komputery w domu to taka ładna falbanka... 64 bity nie przynoszą wzrostu wydajność w większości (jak nie we wszystkich) zastosowań domowych....

jeżeli już z instalowaniem Windowsa był problem to znaczy że sprzęt (jako całość) działa niestabilnie... i radzę z tym zrobić porządek.. bo zawsze coś będzie się sypać... Winodows od początku do końca powinien zainstalować się bezbłędnie.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg


Powrót do :: software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość