Jaką książkę teraz maglujesz vol. 2.

Malujesz, rysujesz, a może piszesz wiersze? To jest kawałek forum właśnie dla Ciebie - zaprezentuj się. W tym dziale piszemy o wszystkich innych dziedzinach sztuki. O teatrze, malarstwie, poezji, grafice komputerowej, rzeźbie i wszystkich innych sprawach które dotyczą twórczości człowieka i które da się nazwać sztuką.

Postprzez cichy » poniedziałek, 5 gru 2005, 12:13

Adit napisał(a):1."Psychologia i zycie" B. Zimbardo---> polecam wszystkim,tym co chca wiedziec kim naprawde jestesmy i dlaczego wlasnie tacy jestesmy..
ilosc stron, wielkosc oraz wielkosc czcionki, ktora ksiazka zostala napisana moze przerazac, ale gwarantuje,ze warto :spoko:
2." Utracone dzieciństwo" Yehuda Nir ----> dostalam ta ksiazke od swojego prof. z psychologii i chyba do konca zycia bede mu dziekowac za nia.. no chyba,ze przynisie jeszcze lepsza ksiazke :)

oj przeraza, dosyc ciezka jest, ale to przynamniej sobie bicepsik pocwicze :P :twisted:
Avatar użytkownika
cichy
Rycerz forum
 
Posty: 1115
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:01
Lokalizacja: nibylandia
Gadu-Gadu: 2025499

Postprzez Olcia » wtorek, 6 gru 2005, 17:34

Historia Sztuki w zarysie - Karol Estreicher... :slina:
Avatar użytkownika
Olcia
Rycerz forum
 
Posty: 1077
Dołączył(a): środa, 8 gru 2004, 15:57

Postprzez mp-mp » środa, 7 gru 2005, 13:29

Dan Brown "Kod Leonarda da Vinci" i Jonathan Turner "Struktura teorii socjologicznej"
Avatar użytkownika
mp-mp
Bywalec
 
Posty: 32
Dołączył(a): środa, 30 cze 2004, 21:32
Lokalizacja: Polska

Postprzez Roman » środa, 7 gru 2005, 14:45

Gustaw Herling-Grudziński "Inny świat"
Avatar użytkownika
Roman
Mieszka tu
 
Posty: 944
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2004, 21:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez kawon » środa, 7 gru 2005, 15:32

Juliusz Słowacki - "Kordian". Schizowe.
kawon
Dyskutant
 
Posty: 181
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 16:18

Postprzez obv » środa, 7 gru 2005, 19:37

kawon napisał(a):Juliusz Słowacki - "Kordian". Schizowe.


co tam jest schizowego ?:D:D
Avatar użytkownika
obv
Dyskutant
 
Posty: 139
Dołączył(a): środa, 27 paź 2004, 18:45

Postprzez bezAMBICJI » czwartek, 8 gru 2005, 14:06

Pamiętnik narkomanki :cry:
Avatar użytkownika
bezAMBICJI
Weteran
 
Posty: 567
Dołączył(a): środa, 7 gru 2005, 22:11

Postprzez yennefer » czwartek, 8 gru 2005, 14:27

kawon napisał(a):Juliusz Słowacki - "Kordian". Schizowe.


Schizowe to sa "Biesy" Dostojewskiego.
Jestem w trakcie czytania - porywająca ksiazka. (zreszta jak i caly Dostojewski). Tez w pewnym sensie kreujaca jednostke, ktora chce sie umiescic poza dobrem i zlem, choc tak wlasciwie w Biesach zadna postac nie jest do konca pozytywna.
i - ahh, ten Stawrogin... :shy: w ktorym kochaly sie nie tylko wszystkie kobiety, ale i mezczyzni pozostawali pod jego przemoznym wplywem :twisted:
Avatar użytkownika
yennefer
Mieszka tu
 
Posty: 961
Dołączył(a): wtorek, 30 mar 2004, 23:27
Lokalizacja: ...

Postprzez yennefer » sobota, 10 gru 2005, 18:59

"Tequila" Krzysztofa Vargi.
Duzo przeklenstw, bluzgów, masa spolszczonych angielszczyzmow w stylu: bekstejdż, czilałtrum, picca czy tiwi ( :!: ) to wizytowki tej powiesci. Ale nie tylko one, to powiesc stworzona dla mlodego pokolenia i o mlodym pokoleniu.
"My nie jesteśmy lost dżenerejszyn, my jesteśmy w sumie wygrani na maksa. Jesteśmy pierwszą generacją, która jest mocno do przodu. (...) Gdzie się nie rozejrzę, to sami zwycięzcy, aż się rzygać chce(...)"
Glowny bohater zastanawia sie, czy jest wygranym czy tez przegranym w dzisiejszych czasach? czy jesli jest znanym wokalistu zespolu, ktory tworzy niezalezna muzyke (jest "total independent" ;) jak sie okreslaja jego czlonkowie), to ma szanse zaistniec w dzisiejszym kapitalistycznym swiecie, gdzie liczy sie tylko szmal?
i co warte wspomnienia - cala powiesc to monolog glownego bohatera, ktory niesie trumne swego kolegi z zespolu - ta wedrówka sprzyja niezwykle dekadenckim rozmyslaniom o wspolczesnej rzeczywistosci, okaże sie tez koncem pewnego rozdzialu w zyciu, przelomem... tylko czy aby na pewno przelomem pozytywnym?
Polecam. 8)
Avatar użytkownika
yennefer
Mieszka tu
 
Posty: 961
Dołączył(a): wtorek, 30 mar 2004, 23:27
Lokalizacja: ...

Postprzez Suzy » niedziela, 11 gru 2005, 14:13

... mam już trzy nowe nabytki i aż mnie korci żaby się do nich zabrać ... hym ... ale spokojnie ... najpierw muszę zaliczyć podręczniki a potem będę szaleć z literaturą :roll:

... czeka już na mnie Jerzy Pilch "pod mocnym aniołem" ... czyli moje mikołajkowe "małe co nie co" ... :wink:
Avatar użytkownika
Suzy
Gwiazdor
 
Posty: 1814
Dołączył(a): wtorek, 26 paź 2004, 17:57
Lokalizacja: :: mało istotne ::

Postprzez Adit » poniedziałek, 12 gru 2005, 09:53

cichy napisał(a):

oj przeraza, dosyc ciezka jest, ale to przynamniej sobie bicepsik pocwicze :P :twisted:[/quote]

nie przerazaj sie....tylko czytaj,a bicepsik trenuj z encyklopedia PWN :P :P
Adit
Ważniak
 
Posty: 205
Dołączył(a): wtorek, 11 sty 2005, 15:42
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Roman » poniedziałek, 12 gru 2005, 21:47

Bohumil Hrabal "Rozpirzony bęben"

znaczy w planach na wieczór
Avatar użytkownika
Roman
Mieszka tu
 
Posty: 944
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2004, 21:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Henry_Chinaski » wtorek, 13 gru 2005, 21:11

Pornografia Gombrowicz
Henry_Chinaski
 

Postprzez Agunia__ » czwartek, 15 gru 2005, 13:40

James Jones "Cienka czerwona linia"

Po porządkach na półkach okazało się że mam tę książkę :) a miałam ochotę ją przeczytać zaraz po obejrzniu filmu :)
Avatar użytkownika
Agunia__
Rycerz forum
 
Posty: 1118
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 14:06
Lokalizacja: Chippenham / Bath Spa / Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 4975651
Skype: mekaree1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: inne dziedziny sztuki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość