Jaką książkę teraz maglujesz vol. 2.

Malujesz, rysujesz, a może piszesz wiersze? To jest kawałek forum właśnie dla Ciebie - zaprezentuj się. W tym dziale piszemy o wszystkich innych dziedzinach sztuki. O teatrze, malarstwie, poezji, grafice komputerowej, rzeźbie i wszystkich innych sprawach które dotyczą twórczości człowieka i które da się nazwać sztuką.

Postprzez HO!HO! » wtorek, 29 lis 2005, 22:28

Ranger napisał(a):"Historia Filozofii" Tatarkowskiego

Trudna ale rozwijająca.


Chyba Tatarkiewicza.
HO!HO!
 

Postprzez yennefer » wtorek, 29 lis 2005, 22:32

HO!HO! napisał(a):
Ranger napisał(a):"Historia Filozofii" Tatarkowskiego

Trudna ale rozwijająca.


Chyba Tatarkiewicza.


heh, no wlasnie. Tatarkiewicz i jego wielka kniga - to niczym "niekończąca sie opowieść" :lol: tez jeszcze nie przebrnelam, pewnie niedlugo bede do tego zmuszona.
Avatar użytkownika
yennefer
Mieszka tu
 
Posty: 961
Dołączył(a): wtorek, 30 mar 2004, 23:27
Lokalizacja: ...

Postprzez HO!HO! » wtorek, 29 lis 2005, 22:36

yennefer napisał(a):
HO!HO! napisał(a):
Ranger napisał(a):"Historia Filozofii" Tatarkowskiego

Trudna ale rozwijająca.


Chyba Tatarkiewicza.


heh, no wlasnie. Tatarkiewicz i jego wielka kniga - to niczym "niekończąca sie opowieść" :lol: tez jeszcze nie przebrnelam, pewnie niedlugo bede do tego zmuszona.


Ale Tatarkiewicz nie jest trudny. Faktem jest, że co innego "sobie czytać" a co innego zdawać z tego egzamin, ale generalnie jakby ktoś studiujący filozofię się wypowiedział, to chyba by mnie poparł, że raczej jest lektura dla każdego. No prawie dla każdego. Uważam, że encykliki JPII bywają trudniejsze.
HO!HO!
 

Postprzez yennefer » wtorek, 29 lis 2005, 22:39

Nie no, ja nie mowie, ze jest trudny. raczej przeraza mnie ilosc. bo o ile moge jeszcze zniesc mysl o 7-tomowych (!) "Poszukiwaniach straconego czasu" Prousta, to Historia Filozofii, jako ksiazka spoza beletrystyki, jest juz o wiele ciezsza do strawienia. przynajmniej dla mnie ;)
Avatar użytkownika
yennefer
Mieszka tu
 
Posty: 961
Dołączył(a): wtorek, 30 mar 2004, 23:27
Lokalizacja: ...

Postprzez HO!HO! » wtorek, 29 lis 2005, 22:41

yennefer napisał(a): raczej przeraza mnie ilosc.


To fakt. Szczególnie, że jak rozumiem, będziesz z tego egzaminowana.
HO!HO!
 

Postprzez yennefer » wtorek, 29 lis 2005, 22:47

HO!HO! napisał(a):To fakt. Szczególnie, że jak rozumiem, będziesz z tego egzaminowana.

no niestety - a nie lubie wkuwania czysto podrecznikowej wiedzy. (choc sa wyjatki, jak od kazdej reguly ;))
a teraz czytam sobie do poduszki Kołakowskiego - Czy diabeł może byc zbawiony? :twisted: :P
Avatar użytkownika
yennefer
Mieszka tu
 
Posty: 961
Dołączył(a): wtorek, 30 mar 2004, 23:27
Lokalizacja: ...

Postprzez Roman » środa, 30 lis 2005, 14:35

opowiadania Bohumila Hrabala
Avatar użytkownika
Roman
Mieszka tu
 
Posty: 944
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2004, 21:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Ranger » środa, 30 lis 2005, 22:06

HO!HO! napisał(a):
Ranger napisał(a):"Historia Filozofii" Tatarkowskiego

Trudna ale rozwijająca.


Chyba Tatarkiewicza.


:lol: Fakt
Avatar użytkownika
Ranger
Coś tam napisał
 
Posty: 70
Dołączył(a): piątek, 30 lip 2004, 19:20
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez cichy » czwartek, 1 gru 2005, 16:02

Philip G. Zimbardo " Psychologia i zycie" :mur:
Avatar użytkownika
cichy
Rycerz forum
 
Posty: 1115
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:01
Lokalizacja: nibylandia
Gadu-Gadu: 2025499

Postprzez MeYa » czwartek, 1 gru 2005, 19:58

[smilie=shoot2.gif] 'Prawoznawstwo' Winczorka....
Avatar użytkownika
MeYa
Ważniak
 
Posty: 241
Dołączył(a): środa, 29 wrz 2004, 19:03
Lokalizacja: an Gleanna

Postprzez kamila » czwartek, 1 gru 2005, 20:29

"Ferdydurke" W. Gombrowicza, książka przerobiona :wink: . Według Gombrowicza człowiek nigdy nie jest sobą, nie jest wolny od formy. Zawsze jest zależny od od innych ludzi, sztuczny, nienaturalny. Każde poczynania Józia, głównego bohatera, skazane jest na klęske, w kazdej sytuacji w jakiej się znajduje nie moze być sobą. Każdy gra przed każdym, nikt nie jest szczery, każdy oszukuje, jesteśmy nieautentyczni. "Paradoksalnie, im bardziej dążymy do autentycznosci, tym bardziej popadamy w nieautentyczność".
kamila
Arcymistrz
 
Posty: 4036
Dołączył(a): wtorek, 3 sie 2004, 17:40
Lokalizacja: kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Agunia__ » czwartek, 1 gru 2005, 21:05

Leonid Sobolew "Remont kapitalny" - wciągająca książka - podwójne znaczenie :)
Avatar użytkownika
Agunia__
Rycerz forum
 
Posty: 1118
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 14:06
Lokalizacja: Chippenham / Bath Spa / Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 4975651
Skype: mekaree1

Postprzez .Y. » piątek, 2 gru 2005, 21:43

Skonczywszy "Pachnidło" Patrica Suskinda, przeczytalam "Autostopem przez galaktyke" Douglasa Adamsa, a wszystko to, by odwlec to, co nieuniknione: "Wyspy" Normana Daviesa (1000 stron z kawalkiem) i "Deutsche Geschichte In Schlaglichten" (ok. 550 stron) :mur:
Avatar użytkownika
.Y.
Coś tam napisał
 
Posty: 65
Dołączył(a): niedziela, 15 maja 2005, 15:52
Lokalizacja: z nikąd

Postprzez Adit » poniedziałek, 5 gru 2005, 11:08

1."Psychologia i zycie" B. Zimbardo---> polecam wszystkim,tym co chca wiedziec kim naprawde jestesmy i dlaczego wlasnie tacy jestesmy..
ilosc stron, wielkosc oraz wielkosc czcionki, ktora ksiazka zostala napisana moze przerazac, ale gwarantuje,ze warto :spoko:
2." Utracone dzieciństwo" Yehuda Nir ----> dostalam ta ksiazke od swojego prof. z psychologii i chyba do konca zycia bede mu dziekowac za nia.. no chyba,ze przynisie jeszcze lepsza ksiazke :)
Adit
Ważniak
 
Posty: 205
Dołączył(a): wtorek, 11 sty 2005, 15:42
Lokalizacja: Kołobrzeg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: inne dziedziny sztuki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości