2LO ... Potocznie Gromek (reaktywacja)

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Postprzez Roman » piątek, 30 wrz 2005, 16:34

wojo jest bee

u mrówek na przykład "do wojska" idą osobniki najstarsze, które już się do niczego innego nie nadają

ekhh, strata czasu

to tyle w kwestii pacyficzno-anarchicznych rozważań (jakby co, to ja po prostu jestem za armią w 100% zawodową)

co do matury to ja polski, angielski, historia, WOS - wszystko na rozszerzeniu

temat: "Zderzenie świata młodych ze światem starych. Rozwiń na przykładzie kilku utworów"
a jakie wy macie tematy? (Aga- nie będę się wyzłośliwiał :twisted:
...tak bardzo)
Avatar użytkownika
Roman
Mieszka tu
 
Posty: 944
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2004, 21:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Agunia » sobota, 1 paź 2005, 10:43

Roman napisał(a):a jakie wy macie tematy? (Aga- nie będę się wyzłośliwiał :twisted:
...tak bardzo)


ja zdaję polski podstawowy, niemiecki ustny podst., pisemny rozszerzony, matma i wos także rozszerzone...
a temat...
"Mroczna strona natury ludzkiej. Zanalizuj złożoność psychiki wybranych bohaterów literackich."
jeśli chcesz to możesz być złośliwy :P mam to w d[beep] :P ;)
Avatar użytkownika
Agunia
Mieszka tu
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 25 wrz 2004, 23:29
Lokalizacja: z wariatkowa
Gadu-Gadu: 4081021

studia ?

Postprzez kamcia » poniedziałek, 3 paź 2005, 19:55

Ludziska, wiecie juz gdzie i na co się wybieracie? ja mam taki mętlik w głowie, nie wiem co chciałabym w życiu robić i do czego jestem stworzona. jestem rozdarta między wybraniem kierunków które są oplacalne i 'przyszłościowe' a wybraniem czegoś lekkiego do studiowania. Jednocześnie przeklinam siebie że tak jak i na dzień teraźniejszy jak i podczas wybierania profilu i szkoły licealnej nie wiedziałam co mi się przyda w przyszlości. Wybrałam profil lingiwstyczny bo wydawał mi się przydatny w życiu. Prawda jest taka że żadne studia filologiczne mnie nie interesują a języki w rekturacji studiów w więkoszści są mało ważne. Z tymi 'rozszerzonymi' trybami nauczania języków w naszym ukochanym LO też bywa różnie. Mam 5 angielskich i 3 niemieckie a mimo to czuję się na niemieckim /pozdrawiam Pani Mallek, mam nadzieję że tego nie czyta:) / jakbym się cofała gorzej niż do poziomu gimnazjum. Większośc mojej klasy tak twierdzi. Angielski jest ok.
Mimo to na maturze wybrałam WOS-rozszerzony /ulala, mam go 1 rok, aż 2 godziny w tygodniu :)) i... o zgrozo.. matematyke jako dodatkowy [więc i rozszerzony]. Nigdy nie byłam orłem z matmy, ale lubiłam i lubię ten przedmiot. Wierzę że jestem bystra i zdolna dziewczynka i mi się uda :)
Nie chcę być skazana po takim profilu na studia humanistyczne. Decydując się na profil klasy mało który 16 letni człowiek (w moim przypadku 15 letni bo poszłam o rok wcześniej do szkoły) wie co chce w życiu poźniej robić. No ale nic, powtarzam się :)
Oto moje teraźniejsze typy uczelnii
1. Politechnika Gdańska - Architektura i urbanistyka /dlatego matma :)
2. Uniwerek Gdański - Zarządzanie i marketing (interesuje mnie ogólnie dział "reklama" and "public relations" a raczej inne studia nie analizują tak dogłębnie reklamy jak właśnie marketing)
3. Akademia Ekonomiczna - Poznań - Zarządzanie i marketing
4. Uniwerek im.A.Mickiewicza - również Zarządzanie i marketing

Czekam na wasze myśli i wątpliwości. Pokażcie ze nie jestem sama którą tak bardzo przeraża perspektywa nietrafienia w idealne studia.
Avatar użytkownika
kamcia
Rozgrzewa się
 
Posty: 20
Dołączył(a): piątek, 11 cze 2004, 10:32
Lokalizacja: Kołobrzeg centrum

Re: studia ?

Postprzez Agunia » czwartek, 6 paź 2005, 11:53

kamcia napisał(a):1. Politechnika Gdańska - Architektura i urbanistyka /dlatego matma :)
2. Uniwerek Gdański - Zarządzanie i marketing (interesuje mnie ogólnie dział "reklama" and "public relations" a raczej inne studia nie analizują tak dogłębnie reklamy jak właśnie marketing)
3. Akademia Ekonomiczna - Poznań - Zarządzanie i marketing
4. Uniwerek im.A.Mickiewicza - również Zarządzanie i marketing


Zarządzanie i marketing?... też o tym myślałam, ale jak zaczęłam wszystko sprawdzać, rozpatrywać, rozmawiać z ludźmi, którzy mają większe pojęcie niż ja o rynku pracy, to będę się przed tym kierunkiem bronić rękami i nogami... podobno ludzi po marketingu jest jak psów i w zasadzie po tym kierunku nie ma co robić, już lepiej wybrać się np. na ekonomię, a zarządzanie zrobić jako drugi fakultet....

a ja....
marzeniem jest uniwerek w Poznaniu, zobaczymy, co z tego będzie.....
a jak nie to pewnie Szczecin.... może prawo, albo administracja.... nie wiem.... obraz mojej edukacji także jest za mgłą....
Avatar użytkownika
Agunia
Mieszka tu
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 25 wrz 2004, 23:29
Lokalizacja: z wariatkowa
Gadu-Gadu: 4081021

Re: studia ?

Postprzez kamcia » czwartek, 6 paź 2005, 14:29

Zarządzanie i marketing?... też o tym myślałam, ale jak zaczęłam wszystko sprawdzać, rozpatrywać, rozmawiać z ludźmi, którzy mają większe pojęcie niż ja o rynku pracy, to będę się przed tym kierunkiem bronić rękami i nogami... podobno ludzi po marketingu jest jak psów i w zasadzie po tym kierunku nie ma co robić, już lepiej wybrać się np. na ekonomię, a zarządzanie zrobić jako drugi fakultet....
a ja....
[....]


W mojej rodzinie też kilku marketingowców. 2 braci ciotecznych i jedna z ich żon :) Wszyscy na szczescie maja prace i to calkiem niezla. Ale wiem ze do niedawna byl to najbardziej oblegany kierunek. Teraz jest na topie psychologia i biotechnologia. Ale co bedzie z tymi ludzmi za kilka lat, kiedy skoncza studia? Czy znajda prace?
Mysle ze reklama jeszcze dlugo dlugo bedzie waznym elementem rynku i polityki. Jesli bedziesz dobra w tym co robisz i co lubisz robic, masz szanse na dobra prace. A jak nie to zawsze istnieje wyjazd za granice :)))
Avatar użytkownika
kamcia
Rozgrzewa się
 
Posty: 20
Dołączył(a): piątek, 11 cze 2004, 10:32
Lokalizacja: Kołobrzeg centrum

Re: studia ?

Postprzez Agunia » czwartek, 6 paź 2005, 14:45

kamcia napisał(a):
W mojej rodzinie też kilku marketingowców. 2 braci ciotecznych i jedna z ich żon :) Wszyscy na szczescie maja prace i to calkiem niezla. Ale wiem ze do niedawna byl to najbardziej oblegany kierunek. Teraz jest na topie psychologia i biotechnologia. Ale co bedzie z tymi ludzmi za kilka lat, kiedy skoncza studia? Czy znajda prace?
Mysle ze reklama jeszcze dlugo dlugo bedzie waznym elementem rynku i polityki. Jesli bedziesz dobra w tym co robisz i co lubisz robic, masz szanse na dobra prace. A jak nie to zawsze istnieje wyjazd za granice :)))


myślę, że zapotrzebowanie na psychologów(nie tylko tychod psychologii klinicznej, bo przecież osoby z takim wykształceniem są potrzebne w zasadzie wszędzie) i biotechnologów będzie teraz tylko wzrastać...
a co do tej reklamy... to wydaje mi się, że szybciej w takie branży znajdzie zatrudnienie psycholog niż ktoś po marketingu.... jak to mój tatuś określa...na takim wydziale nie uczysz się niczego konkretnego, nie kształtujesz się w żadnym konkretnym kierunku, masz po trochę zajęć z każdej dziedziny i w zasadzie nie wiadomo co dalej z tym zrobić....
hmm... a skoro jesteś w klasie lingwistycznej, to może... stosunki międzynarodowe?
Avatar użytkownika
Agunia
Mieszka tu
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 25 wrz 2004, 23:29
Lokalizacja: z wariatkowa
Gadu-Gadu: 4081021

Re: studia ?

Postprzez kamcia » czwartek, 6 paź 2005, 15:08

myślę, że zapotrzebowanie na psychologów(nie tylko tychod psychologii klinicznej, bo przecież osoby z takim wykształceniem są potrzebne w zasadzie wszędzie) i biotechnologów będzie teraz tylko wzrastać...
a co do tej reklamy... to wydaje mi się, że szybciej w takie branży znajdzie zatrudnienie psycholog niż ktoś po marketingu.... jak to mój tatuś określa...na takim wydziale nie uczysz się niczego konkretnego, nie kształtujesz się w żadnym konkretnym kierunku, masz po trochę zajęć z każdej dziedziny i w zasadzie nie wiadomo co dalej z tym zrobić....
hmm... a skoro jesteś w klasie lingwistycznej, to może... stosunki międzynarodowe?


Nie dałabym rady :) By dostać się na dobrą uczelnię musiałabym zdać przynajmniej dwa przedmioty z tym związane czyli wos i historia. Do historii nie mam zamiaru podchodzić, raz że ogrom materiału, a dwa że mnie to nie kręci :) Nie wiem co o tych całych studiach myśleć :) Mam coraz większy mętlik.
Avatar użytkownika
kamcia
Rozgrzewa się
 
Posty: 20
Dołączył(a): piątek, 11 cze 2004, 10:32
Lokalizacja: Kołobrzeg centrum

Postprzez Roman » czwartek, 6 paź 2005, 19:06

może jakaś relacja z dzisiejszej wiekopomnej uroczystości?
Avatar użytkownika
Roman
Mieszka tu
 
Posty: 944
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2004, 21:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez MadziUlka » czwartek, 6 paź 2005, 19:34

hehe
chłopaki proponuję
wiadro zimnej wody sobie na głowę wylać :)
może ostygniecie trochę :)
Avatar użytkownika
MadziUlka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 300
Dołączył(a): wtorek, 9 mar 2004, 17:33
Lokalizacja: z rajskiej doliny :)

Postprzez MadziUlka » czwartek, 6 paź 2005, 22:36

Magnus napisał(a):Jaka zazdrosna:P


Ja nie jestem zazdrosna...
a przynajmniej nie widzę do tego powodu...
ale jak zwykle zobaczyliście dziewczyny w spódniczkach
i juz błysk w oczach.... :wink:
i rogal na twarzy... :D
Avatar użytkownika
MadziUlka
Mistrz klawiatury
 
Posty: 300
Dołączył(a): wtorek, 9 mar 2004, 17:33
Lokalizacja: z rajskiej doliny :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Baidu [Spider], Bing [Bot] i 16 gości