Jaką książkę teraz maglujesz vol. 2.

Malujesz, rysujesz, a może piszesz wiersze? To jest kawałek forum właśnie dla Ciebie - zaprezentuj się. W tym dziale piszemy o wszystkich innych dziedzinach sztuki. O teatrze, malarstwie, poezji, grafice komputerowej, rzeźbie i wszystkich innych sprawach które dotyczą twórczości człowieka i które da się nazwać sztuką.

Postprzez report5 » sobota, 10 wrz 2005, 18:52

lista wśród znajomych - czytałem połowę -

1) 9 głosów
Jadąc do Babadag, Andrzej Stasiuk
Wydawnictwo Czarne, Wołowiec
2) 7 głosów
Kronika widzeń złudnych, Jakub Winiarski
Wydawnictwo Zielona Sowa, Kraków
3) 6 głosów
Saga ludu, Maciej Malicki
Wydawnictwo Czarne, Wołowiec
4) 5 głosów
Ostatnie historie, Olga Tokarczuk
Wydawnictwo Literackie, Kraków
5) po 4 głosy
Z głowy, Janusz Głowacki
Świat Książki, Warszawa
Królowa rabarbaru, Miłka Malzahn
Wydawnictwo FA-art, Bytom
Adela Legarreta Rivas, Grzegorz Nowakowski
Wydawnictwo Zielona Sowa, Kraków
Miasto utrapienia, Jerzy Pilch
Świat Książki, Warszawa
Mój Wehrmacht, Janusz Rudnicki
Wydawnictwo W.A.B., Warszawa
Zwał, Sławomir Shuty
Wydawnictwo W.A.B., Warszawa
Finimondo. Komedia romantyczna. , Piotr Siemion
Wydawnictwo W.A.B., Warszawa
report5
 

Postprzez Henry_Chinaski » sobota, 10 wrz 2005, 19:53

WZT: Nie Chimaski, tylko Chinaski, Henry Chinaski, czyli bohater, który ciągle przewija się w twórczości Charlesa Bukowskiego (a więc pana, który jest na moim avatarze), takie małe alterego pisarza.
Henry_Chinaski
 

Postprzez Roman » wtorek, 13 wrz 2005, 21:40

zaczynam "Trans-Atlantyk" Gombrowicza

zapomniałem w wakacje przeczytać
Avatar użytkownika
Roman
Mieszka tu
 
Posty: 944
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2004, 21:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Roman » wtorek, 27 wrz 2005, 19:46

Mario Vargas Llosa "Rozmowa w katedrze"

śliczne, ale trzeba znać rzeczywistość Peru, ale i tak śliczne
tylko czasu trochę malo mam, więc może do świąt się wyrobię
Avatar użytkownika
Roman
Mieszka tu
 
Posty: 944
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2004, 21:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Roman » piątek, 30 wrz 2005, 13:37

już dawno, czeka na okazję żeby oddać (znaczy jeszcze jest :P )
Avatar użytkownika
Roman
Mieszka tu
 
Posty: 944
Dołączył(a): niedziela, 31 paź 2004, 21:39
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Tisaja » wtorek, 4 paź 2005, 22:12

Przeczytałam dziś dwa opowiadania Siergieja Dowłatowa "Skansen" i "Nasi".....cóż nie zachwyciły mnie.......Nie moje klimaty - absolutnie! Ilustracja Związku Radzieckiego -czyli koszmarna rzeczywistość owej epoki. Autor starał sie ja opisać w prześmiewczy sposób ze wszystkimi jej niedorzecznościami. Może i niezłe.....jednak mnie takie rzeczy smucą (alkoholizm, niespełniony pisarz,informatorzy ,KGB).....Napisane dobrze i czyta się lekko....jednak to nie dla mnie.

Na jutro mam "Ulicę"Daniela Odija.......mam nadzieje ,że lepsze.
Avatar użytkownika
Tisaja
Gwiazdor
 
Posty: 1686
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 16:51
Lokalizacja: Wyszłam z morza
Gadu-Gadu: 6759706

Postprzez kamila » środa, 5 paź 2005, 17:18

mhmm... dorwałam dziś kolejny tomik T. Ferenc, godzinka szperania w bibliotece nie pójdzie na marne, nie może. Także jestem w niebiosach patrząc jak leży na regale tomik, który dorwę wieczorem :)
kamila
Arcymistrz
 
Posty: 4036
Dołączył(a): wtorek, 3 sie 2004, 17:40
Lokalizacja: kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez astic » piątek, 7 paź 2005, 20:45

Widma w mieście Breslau. Marek Krajewski Obrazek
Avatar użytkownika
astic
Mistrz klawiatury
 
Posty: 330
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 12:50
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 1821978

Postprzez astic » piątek, 7 paź 2005, 20:46

astic napisał(a):Widma w mieście Breslau. Marek Krajewski Skończylem i biore sie za następną z cyklu Obrazek
:D
Avatar użytkownika
astic
Mistrz klawiatury
 
Posty: 330
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 12:50
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 1821978

Postprzez kamila » sobota, 8 paź 2005, 20:16

Twórczość pani Ferenc przerobiłam, nie zawiodłam się, a teraz leży i czeka na mnie "Tragedia dziewicy", nie wiem nic, tknęłam ją tylko palcami, na oczy przyjdzie później czas :wink:
kamila
Arcymistrz
 
Posty: 4036
Dołączył(a): wtorek, 3 sie 2004, 17:40
Lokalizacja: kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez MarcinR » wtorek, 11 paź 2005, 16:43

"Filozofia " - R.H. Papkin i A. Stroll
MarcinR
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: inne dziedziny sztuki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości