Fajny film wczoraj widziałem/am

Tutaj piszemy o filmie w szerokim znaczeniu tego słowa. Czyli o każdej jego odmianie. Jeżeli chcesz się podzielić wrażeniami lub masz ochotę napisać recenzję zrób to w tym miejscu. Jeżeli zajmujesz się filmem amatorsko to jest to dział dla Ciebie.

Postprzez Slayer » niedziela, 24 kwi 2005, 13:35

Czwarty protokul... troche nudne to bylo, ksiazka zdecydowanie ciekawsza
Slayer
Terminator
 
Posty: 769
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:40
Lokalizacja: Nie wiem, ale po pijaku zawsze trafiam do domu

Postprzez James Francis Ryan » niedziela, 24 kwi 2005, 14:45

"As Good As It Gets " -bardzo fajny film z Nicholsonem.
Avatar użytkownika
James Francis Ryan
Coś tam napisał
 
Posty: 66
Dołączył(a): czwartek, 5 cze 2003, 14:06
Lokalizacja: Kamino

Postprzez kurczaczek » niedziela, 24 kwi 2005, 16:46

"Rejs w nieznane" z Madonnną.

Opowieśc o bogatej kobiecie i biednym rybaku.
Szczerze mówią niczym mnie ten film nie zaskoczył.
Avatar użytkownika
kurczaczek
Terminator
 
Posty: 768
Dołączył(a): sobota, 3 kwi 2004, 18:25
Lokalizacja: Kołobrzeg - Gdańsk
Gadu-Gadu: 2785812
Skype: kurczaczek.

Postprzez Olcia » niedziela, 24 kwi 2005, 22:33

"Piękny Umysł" - nawet fajny ;)
Avatar użytkownika
Olcia
Rycerz forum
 
Posty: 1077
Dołączył(a): środa, 8 gru 2004, 15:57

Postprzez Olga » niedziela, 24 kwi 2005, 23:34

olkakg napisał(a):"Piękny Umysł" - nawet fajny ;)


jak Ty to obejrzałaś przy tej ilości wkurzających reklam?? wole wypożyczyć albo obejrzeć z płytki którą mam (choc wolę lektora niż uganianie się za uciekającymi napisami) :)

ciesz się że na forum nie siedzą ludzie zbytnio agresywni, bo za to "nawet fajny" mogliby się wirtualnie poturbować ... :lol:
Avatar użytkownika
Olga
Rycerz forum
 
Posty: 1182
Dołączył(a): wtorek, 18 sty 2005, 18:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/Toruń
Gadu-Gadu: 8558082

Postprzez yennefer » poniedziałek, 25 kwi 2005, 02:54

hmm, bylam na francuskim filmie "5*2" i kiedy sie skonczyl (w zupelnie nieoczekiwanym momencie) wszyscy mieli miny, jakby chcieli zapytac: "cholera, czy to naprawde koniec??" :?
coz... dosc wstrzasajacy obraz relacji miedzy kobieta i mezczyzna, ukazanie sztuki bycia razem na 5 kluczowych momentach z ich zycia, a kazdy wlasciwie bazowal na czyms, co potwierdzalo, ze ten zwiazek od poczatku byl - delikatnie mowiac - niezdrowy.
poza tym duzo naturalizmu (zbyt dosadnego chyba).
ogolnie - dosc mocny, psychologiczny dramat z zakonczeniem wzbudzajacym niedosyt (to mnie najbardziej zdenerwowalo w tym filmie :P), ale tez dajacym duza swobode w interpretacji.
Avatar użytkownika
yennefer
Mieszka tu
 
Posty: 961
Dołączył(a): wtorek, 30 mar 2004, 23:27
Lokalizacja: ...

Postprzez cushu » poniedziałek, 25 kwi 2005, 10:15

Otworzyłem oczy dziś rano, zobaczyłem nad sobą biały sufit i jedyne słowa jakie przyszły mi do głowy to: "k.urwa, ja pi.erdole". Jak łatwo z tego wywnioskować, nie rozczarowałem sie wczorajszym telewizyjnym seansem "Dnia świra" Marka Koterskiego. I chociaz filmu od samego początku nie zobaczyłem, to i tak nie pozastały mi żadne wątpliwości jaki ksztalt przybierze moje przyszle życie. Film okazał się zimnym przysznicem i rozliczeniem z banałami młodości, Adaś ktorego zycie jest trawnikiem pelnym psiej kupy, wspominający swoją pierwszą miłość nieustannie łączy się w mojej głowie z Michałem, bohaterem "Porno", a wiec filmu Koterskiego z '89 roku. I chociaż Michałowi oszczędzono paskudnej choroby natręctw, zostawiając jego psychike w spokoju (niestety pozbawiono go tym samym ostrego i bezkompromisowega spojrzenia na społeczenstwo), to jakość jego życia była porównywalna. Cudowne kobiety młodzieńczych lat (zapewne wyidealizowane), ciagła tęsknota wynikająca z nieumiejętności pogodzenia się z własną porażka, zmarnowane życie, poczucie nieodwracalności straconych lat, nastroj rozpadu i beznadziei, o to co nas czeka w przyszłości. Koterski nie jest jedynym współczesnym twórca, który w taki sposob przedstawia życie po czterdziestce, być może jest to tylko jakaś nowa "choroba wieku", a być może krytyczne spojrzenie na otaczajacy nas świat. Pożyjemy - zobaczymy.. niestety.
Avatar użytkownika
cushu
Terminator
 
Posty: 763
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:38

Postprzez dziurawe kalesony » poniedziałek, 25 kwi 2005, 13:15

Obejrzałam z synem "Dzieci z Bullerbyn " i ku mojej radości, powiedział : " mamuś, książka jest 100 razy fajniejsza " :D
dziurawe kalesony
 

Postprzez Suzy » poniedziałek, 25 kwi 2005, 16:31

"dzień świra" ... muszę przyznać, ze to co mnie najbardziej poruszyło w tym filmie to nie jego bardzo surowy obraz polskiej rzeczywistości....

podobało mi sie przesłanie związane z miłością Adasia.... marzy o swojej wielkiej miłości... wzdycha... narzeka na przegrane życie ale w epizodzie na plaży stwierdza -
- "ale ja właściwie nia mam czasu ani miejsca na kobietę życia w moim życiu... marzę o niej ale właściwie nie mam czasu ani miejsca" dla mnie w tym momencie mieści sie cały sens tego filmu....
Avatar użytkownika
Suzy
Gwiazdor
 
Posty: 1814
Dołączył(a): wtorek, 26 paź 2004, 17:57
Lokalizacja: :: mało istotne ::

Postprzez MeYa » poniedziałek, 25 kwi 2005, 16:42

Olga napisał(a):
olkakg napisał(a):"Piękny Umysł" - nawet fajny ;)


jak Ty to obejrzałaś przy tej ilości wkurzających reklam?? wole wypożyczyć albo obejrzeć z płytki którą mam (choc wolę lektora niż uganianie się za uciekającymi napisami) :)

ciesz się że na forum nie siedzą ludzie zbytnio agresywni, bo za to "nawet fajny" mogliby się wirtualnie poturbować ... :lol:


no!!!!ja to bym poturbowala....!!
tak dla zasady :) ;)
tylko nie wiem za bardzo jak. ale jako że Olga awansowala na mojego mistrza mam nadzieje ze mnie oswieci w jakis sposob :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

btw. zeby off topa nie bylo wczoraj obejrzalam 'dzien swira'
a bodajze przedwczoraj 'Piekny umysl' po raz 3 :)
Avatar użytkownika
MeYa
Ważniak
 
Posty: 241
Dołączył(a): środa, 29 wrz 2004, 19:03
Lokalizacja: an Gleanna

Postprzez jazaki » poniedziałek, 25 kwi 2005, 17:22

"hostage"
polecam , super film :)
jazaki
Rozgrzewa się
 
Posty: 21
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 14:21
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez j0shu4 » poniedziałek, 25 kwi 2005, 19:06

ring two
po 20 pierwszych minutach zona wyrzucila mnie z tym filmem do drugiego pokoju, mam zakaz ogladania od tej pory w domu filmow typu jun-on czy ring w obecnosci mojej drugiej polowy:)
no hcyba ze godze sie na zapalone w nocy swiatlo przez najblizszy tydzien sic!
ps. dzien swira lubie najbardziej ogladac w obecnosci znajomych ktorzy krzycza o q..... to przeciez moje zycie jest!!! - jak to mozliwe?...
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Olga » poniedziałek, 25 kwi 2005, 19:15

MeYa napisał(a):no!!!!ja to bym poturbowala....!!
tak dla zasady :) ;)
tylko nie wiem za bardzo jak. ale jako że Olga awansowala na mojego mistrza mam nadzieje ze mnie oswieci w jakis sposob :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


hmmm .... :| ..... ja tu wyczuwam taką drobną ironię ... :wink: ..... NIE KPIJ!! :lol:

film "Kontakt" .... setny raz .... ale nie moge oglądac tego do końca bo zawsze się za bardzo denerwuję ... :lol:
Avatar użytkownika
Olga
Rycerz forum
 
Posty: 1182
Dołączył(a): wtorek, 18 sty 2005, 18:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/Toruń
Gadu-Gadu: 8558082

Postprzez Olcia » poniedziałek, 25 kwi 2005, 19:38

sprostowanie do "Pięknego Umysłu" - oglądałam już wcześniej ten film [szkoda, że skleroza nie boli... :lol: ]
jako że film był o matematyce i tych innych ścisłych przedmiotach to mi sie spodobał... ale aktor [R. Crowe czy jak to tam sie pisze :P ] już sie zrobił taki brzydki... w Gladiatorze był... hmm.. przystojniejszy :D
więc.. nie bijcie mnie!! :lol: :wink:
Avatar użytkownika
Olcia
Rycerz forum
 
Posty: 1077
Dołączył(a): środa, 8 gru 2004, 15:57

Postprzez Suzy » poniedziałek, 25 kwi 2005, 20:33

ostatnio w DKF "życie jest cudem" Emira Kusturicy

- mimo, iż było troszkę schematów mi osobiście bardzo sie podobał.... prócz rewelacyjnej muzyki piękna opowieść, która zarówno bawiła jak i potrafiła mnie wzruszyć.... szczególnie motyw "wymiany" ukochanej na syna .... polecam
Avatar użytkownika
Suzy
Gwiazdor
 
Posty: 1814
Dołączył(a): wtorek, 26 paź 2004, 17:57
Lokalizacja: :: mało istotne ::

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron