Nowa inicjatywa spoleczna....

Tutaj rozmawiamy na tematy dotyczące oprogramowania komputerowego... (Linux, FreeBSD, Windows itp.)

Postprzez mała_maupka » poniedziałek, 5 lut 2007, 11:46

Inicjatywa? Żeby ktoś moim kosztem sobie portfel napychał? O nie. Nikt mnie do oglądania reklam zmuszać nie będzie. Na tej samej zasadzie jak w TV zaczynają się reklamy to zmieniam program. Mam u siebie adblocka i wycinam reklamy. To nie jest zbrodnia. Lepiej by pomyśleli o nawoływaniu do tego żeby reklamy były nienachalne. Bo jak w jakim serwisie wyskoczy mi jakieś pelnoekranowe ścierwo, albo warstwa we flashu, to mają jak w banku, że to będzie ostatnia reklama, która mi się tam wyświetli. Małe, schludne banery mi nie przeszkadzają. I zazwyczaj nie chce mi się ich wycinać
Ostatnio edytowano czwartek, 1 sty 1970, 01:00 przez mała_maupka, łącznie edytowano 1 raz
mała_maupka
Rozgrzewa się
 
Posty: 24
Dołączył(a): niedziela, 4 lut 2007, 12:49

Postprzez rysio » poniedziałek, 5 lut 2007, 11:59

No właśnie - a do oglądania reklam w tv też nas będą próbowali skłonić??

Swoją droga - wszyscy korzystamy z gg, którego, jak to sobie wyobrażam jedynym źródłem dochodu są reklamy. Mając na uwadze, że przez całą dobę sztab ludzi obsługuje wielkie servery, żebyśmy się mogli przez gg porozumiewać, trochę jednak nie w porządku jest, że te reklamy wycinamy - używamy ich sprzętu i ich pracy, zatem coś im się chyba za to należy. Ale wcale ne uważam, że należy się zgoda na bycie nimi bombardowanym w każdym okienku rozmowy. Mogliby np. ustawić przysyłanie reklamy tak jak dostaje się wiadomość - dyskretna notatka w prawym dolnym rogu ekranu. To sie jednak pewnie nie stanie...
rysio
Terminator
 
Posty: 726
Dołączył(a): niedziela, 2 paź 2005, 15:47

Postprzez r00t » poniedziałek, 5 lut 2007, 12:20

...ja tam nic przeciwko reklamom nie mam, jeżeli nie są natrętne. To nie problem zrobić banner, komponujący się z designem strony i nie natarczywy. Reklamodawcy i agencje reklamowe traktują użytkowników sieci jak szarą masę, której można wszystko wciskać i otwierać im przed nosem animację flash na 1/2 ekranu z niedziałającym przyciskiem "X" (gdzieś o tym czytałem, że to celowa praktyka niektórych agencji)... Więc, nie ma co się dziwić że internauci poradzili sobie z tym problemem. Ja mam zainstalowanego adblock'a i konsekwentnie usuwam wszystkie bannery, które pokażą mi się na stronie - jestem pasożytem i co z tego... ja decyduje co chcę oglądać, mam prawo się bronić przed natłokiem niechcianych informacji.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg


Powrót do :: software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości