Ciekawe ilu użytkowników protokołu GG używa alternatywnych komunikatorów. Listy tworzył nie będę, bo nie jestem w stanie wpisać do ankiety wszystkich komunikatorów ale piszcie, kto jakiego komunikatora używa z podpiętym protokołem GG. To, że pomysł GG uważamy wszyscy, chyba wszyscy, za lekko .... uszkodzony to jasne.
Wczoraj, 15. maja Gadu-Gadu Sp. z o. o. zaktualizowało regulamin korzystania z serwisu Gadu-Gadu. Punkt 11 powinien zainteresować nie tylko użytkowników orginalnego komunikatora Gadu-Gadu, ale również wszystkich innych korzystających z tej sieci w swoich IM-ach.
Z regulaminu korzystania z serwisu Gadu-Gadu:
11. Korzystanie z usług komunikatora Gadu-Gadu (w szczególności komunikacja z innymi Użytkownikami komunikatora Gadu-Gadu) jest możliwe wyłącznie za pomocą rozpowszechnianego przez Operatora oprogramowania służącego do korzystania z tych usług, dostępnego na stronie internetowej http://www.gadu-gadu.pl, którego dotyczy Licencja w wersji tego oprogramowania udostępnianej przez Operatora bez jakichkolwiek modyfikacji dokonywanych przez inne osoby. Korzystanie przez Użytkownika z usług komunikatora Gadu-Gadu oraz komunikacja z innymi Użytkownikami komunikatora Gadu-Gadu za pomocą innych programów, w szczególności służących do świadczenia przez inne podmioty innych usług internetowych, w tym usług komunikatorów internetowych stanowi naruszenie postanowień niniejszego Regulaminu. W celu wyjaśnienia wątpliwości Operator zastrzega, że użytkownik nie jest uprawniony do korzystania z usług komunikatora Gadu-Gadu w celu komunikowania się poprzez komunikator Gadu-Gadu z użytkownikami innego komunikatora internetowego, ani też nie jest uprawniony do korzystania z tych usług w taki sposób, że będąc jednocześnie użytkownikiem innego komunikatora internetowego będzie korzystał z usług komunikatora Gadu-Gadu poprzez swój Numer Użytkownika komunikatora Gadu-Gadu w celu komunikacji z innymi Użytkownikami komunikatora Gadu-Gadu realizowanej w ramach infrastruktury, w tym oprogramowania takiego innego komunikatora tj. poprzez korzystanie z oprogramowania innego komunikatora. Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że Operator nie jest stroną jakichkolwiek umów bądź porozumień z operatorami innych komunikatorów internetowych, na podstawie których tacy operatorzy byliby uprawnieni do udostępniania swoim użytkownikom funkcjonalności swoich komunikatorów naruszającej zakaz opisany w niniejszym pkt 11, zaś ewentualne faktyczne udostępnianie przez takich operatorów bez zgody Operatora wymienionej funkcjonalności użytkownikom ich usług nie zwalnia Użytkownika z odpowiedzialności za naruszenie niniejszego Regulaminu. (pogrubienia - red.)
Konnekt, Kadu

GG , EKG.
) a poza tym "dobrzy ludzie" szybko rozgryza na czym polega detekcja orginalu i porobia poprawki 