Jaką książkę teraz maglujesz vol. 2.

Malujesz, rysujesz, a może piszesz wiersze? To jest kawałek forum właśnie dla Ciebie - zaprezentuj się. W tym dziale piszemy o wszystkich innych dziedzinach sztuki. O teatrze, malarstwie, poezji, grafice komputerowej, rzeźbie i wszystkich innych sprawach które dotyczą twórczości człowieka i które da się nazwać sztuką.

Postprzez quad » czwartek, 14 wrz 2006, 18:09

WZT napisał(a):ja brutalny?!
Ja tylko stresicilem tresc ksiazki to Autor jest brutalny!! :P :P


Tak! Brutalny bo wlasnie opowiedziales postronnym o ksiazce:P
Kurcze na Kinga sie czaje i czaje bo slyszalem (jeden tom przeczytałem) ze seria Wieży jest super ale podobno King przeprowadził taki chłit małkietingowy i zeby w pelni cieszyc sie wieza to trzeba przeczytac całą resztę, prawda li to? ;)

A tak ze swojej strony to przeczytałem sobie "Muchozol" Honoraty Korpikiewicz - taki książek o tym jak to pewien pan został ostantim człowiekiem na świece i co się z jego psychą działo.
A teraz jade sobie stary i zapomniany przez świat cykl Pendragon Stephena Lawheada czyli Król Artut bez popmy późnego średniowiecza. Zaraz za tym czekają na mnie Tacyt i kilka opracowań o germanach i celtach ale o tym sza ;)
quad
Coś tam napisał
 
Posty: 51
Dołączył(a): sobota, 6 maja 2006, 15:10

Postprzez Olga » czwartek, 21 wrz 2006, 21:44

redlovebloodgirl napisał(a):
Olga napisał(a):Dan Brown - ''Anioły i demony''

owszem, oderwac sie trudno ale ta ksiazka niestety jest rowniez ciut przewidywalna...aby uzyskac element zaskoczenia trzeba po prostu nie patrzec na mapke, ktora znajduje sie na pocztaku ksiazki a wtedy jest nawet nawet.. :twisted: mimo wszystko ciesze sie ze ksiazki Browna zyskaly rozglos, warto po nie siegnac :ok:

Nie patrzyłam na mapkę :p Pochłonęłam tę książkę momentalnie ....

Teraz czytam "Cyfrową Twierdzę" Dana Browna. Również bardzo dobra ksiązka, ale nie tak porywająca jak "Kod" i "Anioły...". Przynajmniej jak na razie ... . Brakuje mi Roberta Longdona :wink:
Czekam też aż w moje ręce trafi "Zwodniczy Punkt" no i oczywiście niecierpliwe wyczekuję kontynuacji "Kodu" czyli książki pod tytułem "Klucz Salomona"
Avatar użytkownika
Olga
Rycerz forum
 
Posty: 1182
Dołączył(a): wtorek, 18 sty 2005, 18:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/Toruń
Gadu-Gadu: 8558082

Postprzez Olga » niedziela, 24 wrz 2006, 23:08

Do powyższego posta dodam tylko, iż skończyłam czytać "Cyfrową twierdzę'' i mogę powiedzieć zecydowanie: POLECAM :)

"Drewnianie morze" Jonathan Carroll
Nie wszystkie jego książki mi się podobają, ale akurat ta przypadła mi do gustu. Lubię takie 'odjechane' opowieści, w których przez pewnien czas nic się nie układa w logiczną całość.

A co do samego Carrolla to kolejny raz polecam "Krainę Chichów" oraz "Szklaną Zupę" (tylko dla ludzi lubiących na prawdę 'odjechane' i pokręcone książki :wink: )
Avatar użytkownika
Olga
Rycerz forum
 
Posty: 1182
Dołączył(a): wtorek, 18 sty 2005, 18:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/Toruń
Gadu-Gadu: 8558082

Postprzez yennefer » poniedziałek, 25 wrz 2006, 15:30

a ja znow siedze w Dostojewskim - tym razem opowiadania i nareszcie przeczytalam w calosci "Zbrodnie i kare" (w liceum jakos nie bylo czasu na oba tomy i chyba nie do konca bylam w stanie wtedy je zrozumiec ;)),
ten facet pisze genialnie, a w jego ksiazkach jest tyle napiecia, ze czlowiek z powaznymi problemami (zyciowymi, ewentualnie problemami z samym soba bo i takowe sie zdarzaja :twisted: ) moze naprawde wpasc w obled.. [smilie=shifty.gif]
no to w najblizszym czasie musze koniecznie zabrac sie za "Idiote" 8)
w przerwie dla rozluznienia (bo Dostojewski psychicznie mnie wykancza, za kazdym razem jak go czytam) - "Kronika kobiety samotnej, czyli zgubione - znalezione", Malgorzaty Mroczkowskiej. ot taka lekka lektura "w spodnicy", jak to sie mowi :P
Avatar użytkownika
yennefer
Mieszka tu
 
Posty: 961
Dołączył(a): wtorek, 30 mar 2004, 23:27
Lokalizacja: ...

Postprzez Olga » środa, 27 wrz 2006, 22:26

Dan Brown "Zwodniczy punkt"
Coraz bardziej uwielbiam tego faceta :wink: Po prostu pożeram jego książki :lol: Kolejny autor, który mi wyjątkowo 'przypasił' :p
A co do samej książki to zdecydowanie polecam :spoko: Utrzymana w tym typowym brownowskim klimacie :D
Avatar użytkownika
Olga
Rycerz forum
 
Posty: 1182
Dołączył(a): wtorek, 18 sty 2005, 18:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/Toruń
Gadu-Gadu: 8558082

Postprzez Olga » środa, 27 wrz 2006, 23:06

WZT napisał(a):Andrzej Ziemiański Achaja

Świetna trylogia :spoko: Zapewniam, że tom 3 Cię nie zawiedzie :D
Avatar użytkownika
Olga
Rycerz forum
 
Posty: 1182
Dołączył(a): wtorek, 18 sty 2005, 18:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/Toruń
Gadu-Gadu: 8558082

Postprzez Olga » środa, 27 wrz 2006, 23:20

WZT napisał(a):no wlasnie sie tego obawiam optycznie to on jest najmniejszym obietosciowo tomem i zachodzi podejzenie ze autor bedzie na sile chcialwszystko zakonczyc....ale w nocy sobie siade i poczytam to sie pochwale

No niektórzy zarzucają 3 części, że za mało się w niej dzieje, ale tak na prawdę po przeczytaniu 2 tomu, ma się chyba bardzo wysokie wymagania :lol: Ja wiem tylko tyle, że się nie zawiodłam i całościowo oceniam tę trylogię bardzo wysoko :spoko:

A ja czekam ... i czekam ..... niech ten "Klucz Salomona" już się pojawi w moich łapkach :roll:
Avatar użytkownika
Olga
Rycerz forum
 
Posty: 1182
Dołączył(a): wtorek, 18 sty 2005, 18:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/Toruń
Gadu-Gadu: 8558082

Postprzez FiDo » poniedziałek, 9 paź 2006, 15:50

Walter Murch - w mgnieniu oka, sztuka montazu filmowego
redakcja Umberto Eco - Historia Piekna
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez kamila » piątek, 13 paź 2006, 09:29

Wojciech Tochman Córeńka, główna bohaterka sobie wyjechała, pozostawiając wszystko co miała, ale tego wcale nie było dużo.. jej przyjaciółka martwiąc się o nią wyjechała w poszukiwanie jej po krajach. Nuda, nuda, nuda..szczerze powiedziawszy myślałam, że się rozkręci, ale niestety jak ktoś lubi opisy (różnorodnego rodzaju) to polecam, ale jeśli ktoś lubi dyznamizm w książce to nie polecam :)
kamila
Arcymistrz
 
Posty: 4036
Dołączył(a): wtorek, 3 sie 2004, 17:40
Lokalizacja: kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez FiDo » piątek, 13 paź 2006, 16:45

'Pierwsza pomoc w typografii'
Hans Peter Willberg, Friedrich Forssman
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: inne dziedziny sztuki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość