Lyrics

Ten dział dotyczy muzyki i wszystkich spraw z nią związanych. Jeżeli lubisz słuchać, grać, komponować czy rozmawiać o muzyce - pisz tutaj.

Postprzez Tisaja » piątek, 13 paź 2006, 14:27

rysio napisał(a):
Tisaja napisał(a):Uwielbiam tę piosenkę... :roll:

Hanna Banaszak-"Samba przed rozstaniem"

Tekst napisał Jonasz Kofta. Wersję Hanny Banaszak poznam wkrótce, i napewno będzie świetna, a znam już wykonanie amj, i tę również polecam Twojej uwadze Tisaja jeśli jeszcze nie znasz ;)!


Wiem,wiem... wszystko wiem- tu zwyczajowo podaje sie wykonawce a nie autora tekstu-autora w "wierszykach" ;)
Znam tez inne wykonania ale w tym przypadku- Banaszak(dla mnie nade wszystko). :)
Avatar użytkownika
Tisaja
Gwiazdor
 
Posty: 1686
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 16:51
Lokalizacja: Wyszłam z morza
Gadu-Gadu: 6759706

Postprzez Suzy » piątek, 13 paź 2006, 15:53

kamila napisał(a):Goo Goo Dolls, piękny kawałek, z lekka tematyczny :oops:
Iris

eh...wzruszyłaś mnie chyba :| kocham ten kawałek...
może dlatego, że mi się "kojarzy" 8)

Ps. jesteś kochana za te tłumaczenia :wink:
Avatar użytkownika
Suzy
Gwiazdor
 
Posty: 1814
Dołączył(a): wtorek, 26 paź 2004, 17:57
Lokalizacja: :: mało istotne ::

Postprzez kamila » piątek, 13 paź 2006, 17:23

Suzy napisał(a):eh...wzruszyłaś mnie chyba :| kocham ten kawałek...
Ps. jesteś kochana za te tłumaczenia :wink:
wzruszać się trzeba :* , nie tylko za to jestem kochana, hyghyhky :P
kamila
Arcymistrz
 
Posty: 4036
Dołączył(a): wtorek, 3 sie 2004, 17:40
Lokalizacja: kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez FiDo » sobota, 14 paź 2006, 11:47

Lyrics - Two Pieces Of Drama

2 pieces of drama
The hammer's bout' to fall
2 pieces of drama
there's gunplay in the hall

Make peace with your momma, the consequence is dire
2 pieces of drama
Boy you know not to play with fire

He rocks a big ??? caber
A ping pong table for a ring
He's mentally unstable
To him murder it ain't no thing
He'll do you dirty style
He's holding dirty bile
He's out pumping on the corner
Trying to stay warm
And keep it cool like Miles

He keeps it fundamental
He's got the jeans and the bubblegoose on
There's murder on his mental
He's got the deuce deuce in his palm

And y'all know the fable
How Cain did Able
Ever since the beginning
The world keeps spinning just like a turntable

2 pieces of drama
The hammer's bout' to fall
2 pieces of drama
there's gunplay in the hall

Make peace with your momma, the consequence is dire
2 pieces of drama
Boy you know not to play with fire

La la la la la la la la (B Real Hand on the Pump sample)

When it's selling out back
Likes to pump crack
To the fiends that be getting high
He keeps his hand on the pump
He's ready to dump
On any chump that would even try
He got a finger on the trigger
He ain't scared to pull it
Head full of liquor
Boy you might catch a bullet
They're holes in stable
Drugs on the table
Everybody's sitting round
Watching cops on the cable
Dressed like a slob
Keeps his hair braided
He's never been robbed,
He's only been raided.
He's never known joy
The boy is so jaded
He's never been loved
He's only been hated
His soul's on ice
His heart is stone
Just another dead king
Rotting on his throne
With a pain that would
Cut you down to the bone
You're born alone
Boy you die alone

2 pieces of drama
The hammer's bout' to fall
2 pieces of drama
there's gunplay in the hall

Make peace with your momma, the consequence is dire
2 pieces of drama
Boy you know not to play with fire x2
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez kamila » sobota, 14 paź 2006, 15:01

Fiolka
Głośny śmiech

Radość wypełnia mi serce
dla wszystkich słońce na niebie
woda nie płynie pod górę
żyjesz nie tylko dla siebie

Czasem krążę tu i tam
różne role w życiu gram
kiedy śmiać się kiedy kpić
kto wie jak na prawdę żyć
mam to gdzieś
lubię nocą włóczyć się

Miejski spacer ma swój styl
płynie kolorowy film
szumy miasta szepczą tak
jak ćma wpadam w światła lamp
już to wiem
bardzo lubię głośny śmiech

ref.
Gdy chcę się napić to piję
a kiedy senna to leżę
świętem radości jest życie
ja w żadne grzechy nie wierzę
gdy chcę się napić to piję
a kiedy senna to leżę
świętem radości jest życie
kiedy chcę grzeszyć to grzeszę

Może mogłam inną być
sen o innym życiu śnić
wiele już kolorów znam
przechodziłam wiele bram
ale nie
ja lubię bawić się



:jupi: :jupi: :jupi:
kamila
Arcymistrz
 
Posty: 4036
Dołączył(a): wtorek, 3 sie 2004, 17:40
Lokalizacja: kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Tisaja » poniedziałek, 16 paź 2006, 13:58

Depeche Mode- Shake the disease

I'm not going down on my knees,
Begging you to adore me
Can't you see it's misery
And torture for me
When I'm misunderstood
Try as hard as you can, I've tried as hard as I could
To make you see
How important it is for me

Here is a plea
From my heart to you
Nobody knows me
As well as you do
You know how hard it is for me
To shake the disease
That takes hold of my tongue
In situations like these

Understand me

Some people have to be
Permanently together
Lovers devoted to
Each other forever
Now I've got things to do
And I've said before that I know you have too
When I'm not there
In spirit I'll be there

Here is a plea
From my heart to you
Nobody knows me
As well as you do
You know how hard it is for me
To shake the disease
That takes hold of my tongue
In situations like these

Understand me

Strząśnij cierpienie

Nie upadam na kolana
Żebrząc, byś mnie uwielbiała
Nie widzisz, że to męka
I tortura dla mnie
Gdy jestem żle zrozumiany
Próbuj tak ciężko, jak potrafisz,
Ja próbowałem tak ciężko, jak mogłem,
Abyś zobaczyła
Jak ważne jest to dla mnie

Oto usilna prośba
Z mojego serca do ciebie
Nikt nie zna mnie
Tak dobrze, jak ty
Wiesz jak ciężko jest mi
Otrząsnąć się z cierpienia
To bierze się z mojego języka
W sytuacjach takich, jak ta

Zrozum mnie

Niektórzy ludzie powinni być
Na zawsze razem
Zakochani zawsze poświęcają się
dla siebie nawzajem
Teraz mam sprawy do załatwienia
I wcześniej powiedziałem, że wiem,
Że ty też masz
Gdy mnie tu nie ma
Duchem tu będę

Oto usilna prośba
Z mojego serca do ciebie
Nikt nie zna mnie
Tak dobrze, jak ty
Wiesz jak ciężko jest mi
Otrząsnąć się z cierpienia
To bierze się z mojego języka
W sytuacjach takich, jak ta

Zrozum mnie
Avatar użytkownika
Tisaja
Gwiazdor
 
Posty: 1686
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 16:51
Lokalizacja: Wyszłam z morza
Gadu-Gadu: 6759706

Postprzez kamila » środa, 18 paź 2006, 10:17

znany i (chyba) lubiany przez kobiety Lenny i jego kawałki :)

Lenny Kravitz
Again

I've been searching for you
I heard a cry within my soul
I've never had a yearning quite like this before
Know that you are walking right through my door

All of my life
Where have you been
I wonder if I'll ever see you again
And if that day comes
I know we could win
I wonder if I'll ever see you again

A sacred gift of heaven
For better worse, wherever
And I would never let somebody break you down
Until you cried, never

All of my life
Where have you been
I wonder if I'll ever see you again
And if that day comes
I know we could win
I wonder if I'll ever see you again

At every time I've always known
That you where there, upon your throne
A lonely queen without her king
I longed for you, my love forever

All of my life
Where have you been
I wonder if I'll ever see you again
And if that day comes
I know we could win
I wonder if I'll ever see you again

All of my life
Where have you been
I wonder if I'll ever see you again
And if that day comes
I know we could win
I wonder if I'll ever see you again

All of my life
Where have you been
I wonder if I'll ever see you again
And if that day comes
I know we could win
I wonder if I'll ever see you again

I wonder if I'll ever see you again
I wonder if I'll ever see you again
I wonder if I'll ever see you again
I wonder if I'll ever see you again

i naturalnie tłumaczenie

Jeszcze kiedyś

Szukam Cię już tak bardzo długo
Usłyszałem głos w mojej duszy
Nigdy przedtem nie czułem takiej tęsknoty
Ciągle mam wrażenie, ze za chwile wejdziesz przez te drzwi

Moje całe życie
Gdzie Ty podziewałaś się wtedy
I czy zobaczę Cię jeszcze kiedyś
Ale jeśli kiedyś przyjdzie taki dzień
To wiem- będzie dla nas dniem wygranej
Ale czy zobaczę Cię jeszcze kiedyś

Święty prezent niebios
Na osłodę biedy, na każdej z dróg
Ja nigdy już nie pozwolę nikomu znęcać się nad Tobą
Aż do płaczu, nigdy

Moje całe życie
Gdzie Ty podziewałaś się wtedy
I czy zobaczę Cię jeszcze kiedyś
Ale jeśli kiedyś przyjdzie taki dzień
To wiem- będzie dla nas dniem wygranej
Ale czy zobaczę Cię jeszcze kiedyś

Teraz ciągle, od kiedy wiem
Że jesteś gdzieś na swoim tronie
Samotna królowo, bez króla przy swoim boku
Tęsknię do Ciebie na wieki ty moja kochana

Moje całe życie
Gdzie Ty podziewałaś się wtedy
I czy zobaczę Cię jeszcze kiedyś
Ale jeśli kiedyś przyjdzie taki dzień
To wiem- będzie dla nas dniem wygranej
Ale czy zobaczę Cię jeszcze kiedyś

Moje całe życie
Gdzie Ty podziewałaś się wtedy
I czy zobaczę Cię jeszcze kiedyś
Ale jeśli kiedyś przyjdzie taki dzień
To wiem- będzie dla nas dniem wygranej
Ale czy zobaczę Cię jeszcze kiedyś

Moje całe życie
Gdzie Ty podziewałaś się wtedy
I czy zobaczę Cię jeszcze kiedyś
Ale jeśli kiedyś przyjdzie taki dzień
To wiem- będzie dla nas dniem wygranej
Ale czy zobaczę Cię jeszcze kiedyś

Czy zobaczę Cię jeszcze kiedyś
Czy zobaczę Cię jeszcze kiedyś
Czy zobaczę Cię jeszcze kiedyś
Czy zobaczę Cię jeszcze kiedyś
kamila
Arcymistrz
 
Posty: 4036
Dołączył(a): wtorek, 3 sie 2004, 17:40
Lokalizacja: kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Tisaja » środa, 18 paź 2006, 13:20

Kamila.. tak.. tak,tak... piekny, cudny numer... też sielski.. :roll:



Katie Melua- "I Cried For You" :roll:

You're beautiful so silently
It lies beneath a shade of blue
It struck me so violently
When I looked at you

But others pass, they never pause
To feel that magic in your hand
To me you're like a wild rose
They never understand why

I cried for you
When the sky cried for you
And when you went
I became a hopeless drifter
But this life was not for you
Though I learned from you
That beauty need only be a whisper

I'll cross the sea for a different world
With your treasure, a secret for me to hold

In many years they may forget
This love of ours or that we met
They may not know
How much you meant to me

I cried for you
And the sky cried for you
And when you went
I became a hopeless drifter
But this life was not for you
Though I learned from you
That beauty need only be a whisper

Without you now I see
How fragile the world can be
And I know you've gone away
But in my heart you'll always stay

I cried for you
And the sky cried for you
And when you went
I became a hopeless drifter
But this life was not for you
Though I learned from you
That beauty need only be a whisper

Tłumaczenie? Prosze baaaardzo... :roll:

Jesteś piękny w swym milczeniu
Skrywanym w cieniu smutku.
Poruszyło mnie to tak gwałtownie
Gdy spojrzałam na Ciebie.

Ale inne odchodzą, nigdy się nie zatrzymują
by poczuć magię Twojej dłoni.
Dla mnie jesteś, jak dzika róża.
One nie zrozumieją dlaczego.

Płakałam za Tobą
Kiedy Niebo płakało za Tobą
I kiedy odszedłeś
Stałam się rozbitkiem bez nadziei.
Ale to życie nie było dla ciebie
Myślałam, że nauczysz mnie tego
Że wystarczy szept, żeby poczuć piękno.


Przemierzę morze ku innemu światu
Z twoim skarbem, tajemnicą, którą posiądę.

Płakałam za Tobą
Kiedy Niebo płakało za Tobą
I kiedy odszedłeś
Stałam się rozbitkiem bez nadziei.
Ale to życie nie było dla ciebie
Myślałam, że nauczysz mnie tego
Że wystarczy szept, żeby poczuć piękno.

W ciągu wielu lat może pójść w zapomnienie
Ta nasza miłość bądź to, że się spotkaliśmy
Inni mogą nie wiedzieć
Jak wiele dla mnie znaczyłeś.

Bez ciebie widzę
Jak kruchy może być świat.
I wiem, że odszedłeś
Ale w moim sercu pozostaniesz na zawsze
:zawstydzony:
Avatar użytkownika
Tisaja
Gwiazdor
 
Posty: 1686
Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2005, 16:51
Lokalizacja: Wyszłam z morza
Gadu-Gadu: 6759706

Postprzez FiDo » środa, 18 paź 2006, 16:50

Blue Foundation - Sweep

The floor you walk on is smooth. There is no ground there.
Magic begins with blood. Outside, there are trees,
With concrete under their roots. But I have passed the tombs of kings,
Regaled them with pacing, checked bins for food and wrappings.
I have scoured the seas for miles, cloaked my face with ash.
My fingertips opening, accepting my time.

The dark cylinders of half-smoked cigarettes
For me, I’m your sorrow
Calling in your dreams
For me, I’m your shadow
Howling in the streets

Tomorrow, I will walk the streets
And steel myself for the familiar. Your eyes
Will not settle, a hunger. You’d be happier in your grave.
When we meet, share stories, you stretch me. I see,
I see a semi-circle of teeth.

The dark cylinders of half-smoked cigarettes
For me, I’m your sorrow
Calling in your dreams
For me, I’m your shadow
Howling in the streets
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez kazió » piątek, 20 paź 2006, 22:10

Czytać nie radze, raedze sciagnac kawalek:)
Jak to jest na prawde, czy fruzie wola optymistow ? ;]

Fruzki Wolą Optymistów


Codziennie patrzę na ludzi,
wszyscy maja hobby trochę sobie pomarudzić,
niech mi z oczu zejda,
dzis chcę poczuć optymistyczny weybol,
fruzie obok pesymisty obojętnie przejda.
Dlaczego jestem pozytywnie nastawionym mc?
Bo kobiety zawsze będa za kims takim tęsknić,
z flustratem choćby o najwyższej pensji,
żadna fruzia nie pójdzie na dancing.
Nie mówiac już o pójsciu gdzie indziej...
Nie każdy ma to co natura dała Lindzie,
ale ona ma ochotę, a ty nie masz humoru?
W moich piosenkach jest za dużo hardcoru.
Nie masz wyboru, człowieku, flacha dymi?
Pamiętaj, że kobiety kochaja optymizm,
zaraz powiem czemu, każdy problem ma rozwiazanie,
jesli nie ma rozwiazania to nie problemu!
Nie ma problemu! Trudno nie zrozumieć tego systemu,
zobacz ilu supermanów, a żadna fruzia nie chce z nimi gadać,
bo sa sflustrowani, więc się nie dziwię temu!

Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood,
chociaż nigdy nie dołaczę do grona kulturystów,
chociaż nie znam setek przysłów, nie narzekam,
bo fruzie wola optymistów. x2

Nawet jesli nie jest to do końca prawda,
powtarzaj sobie: "Eh, kobiety mnie pragna".
Człowieku, spójrz w przeszłosć, widziałes,
żeby ktos jakas fruzię zauroczył swoja depresja?
"Czesć, jestem Franek, mam doła i depresję spora"
- ty człowieku to jest przecież jakis horror.
To nie tędy dróżka, jesli chcesz,
żeby jakas fruzka poszła z toba do kina.
Codziennie widzę jak dobry chłopaczyna,
życie desperato rozpoczyna,
a wszyscy wiemy, że fruzie leca na takich,
jak do ciepłych krajów ptaki,
kiedy tylko nadchodzi zima.
Choćby było nie wiem jak zle, nie poddawaj się,
choćby zaszła jakas straszna awaria, pamiętaj:
fruzie wola optymistów, a nawet jesli nie,
to dobrze wierzyć w ten optymistyczny wariant!

Nie narzekam, chociaż jestem niższy niż Clint Eastwood,
chociaż nigdy nie dołaczę do grona kulturystów,
chociaż nie znam setek przysłów, nie narzekam,
bo fruzie wola optymistów. x2

Tekst jest wlasnoscia jego twórcy i zostal tu
zamieszczony jedynie w celach edukacyjnych.


chociaz nikt tego nie czyta, ja np nie czytam :)
wielu osobom bardzo polecam, kawalek dnia :)
kazió
V.I.P
 
Posty: 464
Dołączył(a): środa, 4 cze 2003, 18:39
Lokalizacja: Wolne Miasto

Postprzez RaCiK » sobota, 21 paź 2006, 22:10

Świetna piosenka na trasę :)

Budka Suflera : Ratujmy co się da

Muzyka: Lipko Romuald
Tekst: Olewicz Bogdan


Za horyzontem wielka korona gór
Na karoserii różowieje kurz
Odsuwasz dach, w rękę łapiesz wiatr
Powiedz prawdę, ile lat mnie kochasz?
Droga ucieka, noga już ciężka jest
Opór decha i z oczu znika sen
Będzie nam najbliższych czasem brak
Spalone mosty to najlepszy w życiu start

Ratujmy co się da
Obróćmy jeszcze raz
Kalejdoskop

Wóz tnie powietrze, jak nóż weselny tort
W najbliższym mieście każę obudzić dzwon
Za marzenia słono płaci się
Lecz życie tak niepowtarzalne jest
Wyciągasz palce wtedy, gdy zmieniam bieg
Gdzieś zniknął pancerz, który krępował mnie
Wolność ma tak śmiesznie słony smak
Gdzieie też żal tamtych, zakręconych lat

Ratujmy co się da
Obróćmy jeszcze raz
Kalejdoskop

Pamiętam, jak do miasta raz zjechał na dzień wielki cyrk
Po przedstawieniu byłaś zła
Bo chciałem w świat z cyrkiem iść
Na karuzelę musiałem cię wziąć
By pęd osuszył ci łzy
Tunel miłości jak noc objął nas
Pocałowałaś mnie tam pierwszy raz
Obiecywałaś pół nieba mi dać
Odjechał cyrk, a ty z nim zniknęłaś

Odrosła trawa, gdzie stał diabelski młyn
Po czterech latach wróciłaś, ale z kimś
Wnet zrozumiałem, że ja tylko tracę czas
I wyjechałem, by pokazać na co mnie stać

Co za historia, w powietrzu wisi kicz
W promieniach słońca blacha jak złota lśni
Każdy nit w silniku cały drży
Wszyscy pragną szczęśliwego końca

Twoja sukienka przed czasem zdradza mi
To, co mnie czeka być może jeszcze dziś
Przez dziesięć lat wyśniłem dzień po dniu
Wielką ucieczkę, najdłuższą drogę do twych...

Za horyzontem niepewność czeka nas
Gnamy jak pocisk prosto w objęcia dnia
odsuwasz dach, w rękę łapiesz wiatr
Powiedz mi prawdę, ile lat mnie kochasz!
Avatar użytkownika
RaCiK
Mistrz klawiatury
 
Posty: 354
Dołączył(a): niedziela, 14 mar 2004, 21:05
Lokalizacja: zza7gór,7mórz,7lasów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: muzyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości