Fajny film wczoraj widziałem/am

Tutaj piszemy o filmie w szerokim znaczeniu tego słowa. Czyli o każdej jego odmianie. Jeżeli chcesz się podzielić wrażeniami lub masz ochotę napisać recenzję zrób to w tym miejscu. Jeżeli zajmujesz się filmem amatorsko to jest to dział dla Ciebie.

Postprzez Olcia » sobota, 11 cze 2005, 21:53

Gothika - polecam jak najbardziej. :roll:

Wredne dziewczyny - niby taka lekka komedia, a daje dużo do myślenia...
Avatar użytkownika
Olcia
Rycerz forum
 
Posty: 1077
Dołączył(a): środa, 8 gru 2004, 15:57

Postprzez Slayer » niedziela, 12 cze 2005, 13:41

Blair Witch Project. fajny film, dosc orginalny, ale na dluzsza mete meczacy przez amatorska kamere...
Slayer
Terminator
 
Posty: 769
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:40
Lokalizacja: Nie wiem, ale po pijaku zawsze trafiam do domu

Postprzez ZAINTERESOWANA » niedziela, 12 cze 2005, 22:12

Ja zaś polecam film: " W stronę morza".
Traktuje o ciekawym temacie, tj. eutanazji.
Fajnie się ogląda, wciąga. :spoko:
Avatar użytkownika
ZAINTERESOWANA
Mieszka tu
 
Posty: 956
Dołączył(a): czwartek, 24 lut 2005, 13:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez keeper » niedziela, 12 cze 2005, 22:17

ZAINTERESOWANA napisał(a):Ja zaś polecam film: " W stronę morza".
Traktuje o ciekawym temacie, tj. eutanazji.
Fajnie się ogląda, wciąga. :spoko:


Ja ten film przegapiłam, nie wiem, jak to się stało..
Monia, książkę mam dobrą poruszającą ten temat. Podrzucę Ci do autobusu :wink:
Avatar użytkownika
keeper
Rycerz forum
 
Posty: 1134
Dołączył(a): niedziela, 2 lis 2003, 13:04
Lokalizacja: Tamworth
Gadu-Gadu: 0

Postprzez ZAINTERESOWANA » niedziela, 12 cze 2005, 23:01

keeper napisał(a):
ZAINTERESOWANA napisał(a):Ja zaś polecam film: " W stronę morza".
Traktuje o ciekawym temacie, tj. eutanazji.
Fajnie się ogląda, wciąga. :spoko:


Ja ten film przegapiłam, nie wiem, jak to się stało..
Monia, książkę mam dobrą poruszającą ten temat. Podrzucę Ci do autobusu :wink:


Ok, ale za dwa tygodnie będę nim dopiero jeździła :lol: :lol:
Jak masz DVD to mogę Ci go pożyczyć :)
Avatar użytkownika
ZAINTERESOWANA
Mieszka tu
 
Posty: 956
Dołączył(a): czwartek, 24 lut 2005, 13:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez FiDo » poniedziałek, 13 cze 2005, 00:55

Koyaanisquatsi - stary film, z lat 80tych bodajrze.. tworcow Baraki. swietny! ale nie dla kazdego. film dokumentalny, w ktorym nie pada ani jedno slowo. informacja przekazywana za pomoca obrazow, muzyki i ruchu. w wolnym tempie ukazana przyroda, w szybkim cywilizacja. rezyser pokazuje nam niszczycielska sile cywilizacji i robi to w specyficzny sposob. film momentami wstrzasajacy.
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez yennefer » poniedziałek, 13 cze 2005, 02:12

Skonczylam wreszcie "The Forgotten" ("Życie, ktorego nie bylo")

Rzecz opiera sie na tym, iz mloda matka - Telly, (w tej roli Julianne Moore), nie mogaca pogodzic sie ze smiercia swego dziecka, nagle dowiaduje sie, ze w rzeczywistosci nigdy tego dziecka nie miala, a wszystkie pamiatki, zdjecia, kasety -dziwnym trafem staja sie puste, nawet najblizsi utrzymuja, ze wszystko to urojenia.
Telly znajduje jednak sprzymierzenca w osobie mezczyzny, ktory stracil corke w tym samym wypadku, oboje dochodza do wniosku, ze cos/ktos za wszelka cene dazy do wymazania im wszystkich wspomnien...

taki opis wlasciwie moglby narobic smaku, gdyby nie to, ze..
..calosc zmienia sie w poscig dwojki bohaterow przez agentow rzadowych, a zeby nie bylo nudno - co jakis czas pojawia sie dziwny mezczyzna, obdarzony ponadnaturalna moca. (no a wiadomo, gdzie do akcji wkraczaja agenci federalni, tam musi chodzic o jakis pozarzadowy spisek :twisted:)
niemniej film ratuje calkiem ciekawie pokazane zwyciestwo wiezi laczacej matke z dzieckiem.
ogolnie - film na wieczor, bez rewelacji, ale da sie obejrzec. 8)
Avatar użytkownika
yennefer
Mieszka tu
 
Posty: 961
Dołączył(a): wtorek, 30 mar 2004, 23:27
Lokalizacja: ...

Postprzez ZAINTERESOWANA » poniedziałek, 13 cze 2005, 18:39

yennefer napisał(a):Skonczylam wreszcie "The Forgotten" ("Życie, ktorego nie bylo")

Rzecz opiera sie na tym, iz mloda matka - Telly, (w tej roli Julianne Moore), nie mogaca pogodzic sie ze smiercia swego dziecka, nagle dowiaduje sie, ze w rzeczywistosci nigdy tego dziecka nie miala, a wszystkie pamiatki, zdjecia, kasety -dziwnym trafem staja sie puste, nawet najblizsi utrzymuja, ze wszystko to urojenia.
Telly znajduje jednak sprzymierzenca w osobie mezczyzny, ktory stracil corke w tym samym wypadku, oboje dochodza do wniosku, ze cos/ktos za wszelka cene dazy do wymazania im wszystkich wspomnien...

taki opis wlasciwie moglby narobic smaku, gdyby nie to, ze..
..calosc zmienia sie w poscig dwojki bohaterow przez agentow rzadowych, a zeby nie bylo nudno - co jakis czas pojawia sie dziwny mezczyzna, obdarzony ponadnaturalna moca. (no a wiadomo, gdzie do akcji wkraczaja agenci federalni, tam musi chodzic o jakis pozarzadowy spisek :twisted:)
niemniej film ratuje calkiem ciekawie pokazane zwyciestwo wiezi laczacej matke z dzieckiem.
ogolnie - film na wieczor, bez rewelacji, ale da sie obejrzec. 8)


Też go oglądałam i szczerze mówiąc do połowy trzymał w napięciu, później po włączeniu się sfer "paranormalnych" akcja stała się zbyt przewidywalna i koniec mnie niestety nie zaskoczył :roll:
Ale na wieczór może być... :wink:
Avatar użytkownika
ZAINTERESOWANA
Mieszka tu
 
Posty: 956
Dołączył(a): czwartek, 24 lut 2005, 13:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez FiDo » poniedziałek, 13 cze 2005, 21:36

Chater_ napisał(a):Jutro zabieram się za oglądanie "Sin City". Obejżałem sobie urywki... hmmm... baaardzo dużo przemocy. :twisted:


to nie jest temat pt 'jakie urywki wczoraj widziales' :)
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez Olcia » poniedziałek, 13 cze 2005, 21:46

"Sin City" - 'Miasto Grzechu' - hmm... dużo przemocy... :twisted: w jednej części rządzi policja, która nie jest uczciwa [norma..] a w drógim, tzw. 'starym mieście' prostytutki.. one mogą wszystko zrobić, lecz nie zabić policjanta [ich należy odesłać do siebie całego i żyjącego...]. Wiele wątków, przez co film jest dość interesujący. Zaczyna sie od uczciwego policjanta [Bruse Willis], który ratuje 11 letnią dziewczynke z rąk pedofila, a tym samym syna jakiegoś tam wysokiego urzędnika [jakiś senator czy coś ;) ]..
następnie jest wielki facet [Mickey Rourke], który spędził miłą noc z Goldie [Jaime King] lecz gdy sie budzi ona już nie żyje...
jeszcze jest wątek z kelnerką [tu dość dobra rola Brittany Murphy] i jej kochanka? [Clive Owen] oraz były partner [Benicio Del Toro] przez którego dużo wycierpiała... za to ten wątek jest najbardziej pogmatwany, zaskakujący i...
znów Willis i 19 letnia Nancy [Jessica Alba], która jest tancerką w nocnym klubie...
jeszcze sie przewija żółty koleś z żółtymi narządami :lol: Elijah Wood jako super hiper wysportowany i cichy koleś z długimi paznokciami :lol: :twisted:
no cóż więcej mówić... film jest bardzo ciekawy i nie taki straszny jak mi mówili koledzy... :|
Avatar użytkownika
Olcia
Rycerz forum
 
Posty: 1077
Dołączył(a): środa, 8 gru 2004, 15:57

Postprzez SAVARY » poniedziałek, 13 cze 2005, 23:13

Slayer napisał(a):Blair Witch Project. fajny film, dosc orginalny, ale na dluzsza mete meczacy przez amatorska kamere...


Szczerze mówiąc nie podobał mi się.
Avatar użytkownika
SAVARY
Terminator
 
Posty: 683
Dołączył(a): niedziela, 13 lut 2005, 12:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Suzy » poniedziałek, 13 cze 2005, 23:28

pastor napisał(a):Co do powyzszej wypowiedzi, dodam ze to dzielo sztuki, ktore nie kazdemu sie spodoba....moja ocena to 10/10...zachecam do obejrzenia na duzym ekranie :twisted: :twisted: :twisted:


a jest możliwość, że poleciu u nas w Kołobrzegu ? czekam na ten film już od miesiąca jak zobaczyłam pierwsze "zajawki"... i czekam... i czekam... :cry:
Avatar użytkownika
Suzy
Gwiazdor
 
Posty: 1814
Dołączył(a): wtorek, 26 paź 2004, 17:57
Lokalizacja: :: mało istotne ::

Postprzez ZAINTERESOWANA » wtorek, 14 cze 2005, 00:21

olkakg napisał(a):"Sin City" - 'Miasto Grzechu' - hmm... dużo przemocy... :twisted: w jednej części rządzi policja, która nie jest uczciwa [norma..] a w drógim, tzw. 'starym mieście' prostytutki.. one mogą wszystko zrobić, lecz nie zabić policjanta [ich należy odesłać do siebie całego i żyjącego...]. Wiele wątków, przez co film jest dość interesujący. Zaczyna sie od uczciwego policjanta [Bruse Willis], który ratuje 11 letnią dziewczynke z rąk pedofila, a tym samym syna jakiegoś tam wysokiego urzędnika [jakiś senator czy coś ;) ]..
następnie jest wielki facet [Mickey Rourke], który spędził miłą noc z Goldie [Jaime King] lecz gdy sie budzi ona już nie żyje...
jeszcze jest wątek z kelnerką [tu dość dobra rola Brittany Murphy] i jej kochanka? [Clive Owen] oraz były partner [Benicio Del Toro] przez którego dużo wycierpiała... za to ten wątek jest najbardziej pogmatwany, zaskakujący i...
znów Willis i 19 letnia Nancy [Jessica Alba], która jest tancerką w nocnym klubie...
jeszcze sie przewija żółty koleś z żółtymi narządami :lol: Elijah Wood jako super hiper wysportowany i cichy koleś z długimi paznokciami :lol: :twisted:
no cóż więcej mówić... film jest bardzo ciekawy i nie taki straszny jak mi mówili koledzy... :|


Z tego wniosek, że warto go obejrzeć :wink: I tak pewnie zrobię jak wpadnie mi w ręce :spoko:
Avatar użytkownika
ZAINTERESOWANA
Mieszka tu
 
Posty: 956
Dołączył(a): czwartek, 24 lut 2005, 13:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron