Czy wieżowiec na złotej jest z azbestu

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Czy wieżowiec na złotej jest z azbestu

Postprzez lukaszkg » czwartek, 27 kwi 2006, 11:48

mam pytanie czy ten duży wieżowiec na złotej z niebieskimi balkonami jest z azbestu?
lukaszkg
Rozgrzewa się
 
Posty: 23
Dołączył(a): wtorek, 14 mar 2006, 12:52
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Dreams » czwartek, 27 kwi 2006, 11:57

A co, masz zamiar tam kupić mieszkanie, czy złożyć pozew o odszkodowanie do sądu? Zrobienie i jednego i drugiego odradzam. Jeżli faktycznie jest, i kupisz tam mieszkanie to po co się za własne pieniadze truć? A jeżeli już tam mieszkasz ( i oczywiście jest zbudowany z azbestu), to czekają Cię lata procesu i koszmarne koszty sądowe.. :D :girl:
Dreams
 

Postprzez Didi » czwartek, 27 kwi 2006, 13:07

KSM za poprzedniego prezesa mowil o procesie zrywania azbestu z wiezowcow poczynajac chyba od ul budowlanej i ogrody
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez hefajstos » czwartek, 27 kwi 2006, 13:07

Nie jest z azbestu,jest ocieplony styropianem.Jako jedyny z tamtych wieżowcow ,bo był ocieplany na końcu.
hefajstos
Dyskutant
 
Posty: 187
Dołączył(a): piątek, 7 kwi 2006, 16:38

Postprzez ewe » czwartek, 27 kwi 2006, 13:27

Blok na ul. Złotej jest ocieplany azbestem ,ale ten krótki 3 klatkowy , inne bloki na Wąskiej ,Kupieckiej czy Budowlanej są ocieplane płytami azbestowymi . Ale i tak pylą po 20 latach daleko ,tak więc wpływa to także na mieszkańców innych ulic ,także "starówki "
Więc nie ma to znaczenia czy w takim bloku się mieszka czy koło niego .

W domkach jedn. także jest wiele materiałów z azbestem i wiele innych jeszcze bardziej szkodliwych substancji
Avatar użytkownika
ewe
Gwiazdor
 
Posty: 1505
Dołączył(a): wtorek, 6 gru 2005, 07:29

Postprzez Fisher_kg » sobota, 29 kwi 2006, 15:26

najlepiej dowiedz sie w spoldzielni mieszkaniowej. A co chate sobie chcesz tam sobie kupywac ??
Fisher_kg
Rozgrzewa się
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek, 6 kwi 2006, 12:12
Lokalizacja: Ogrody

Postprzez Slayer » sobota, 29 kwi 2006, 18:48

wiekszosc tych duzych blokow z "tamtego" okresu to azbestowce... wkoncu to byl taki "cudowny material"...
Slayer
Terminator
 
Posty: 769
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:40
Lokalizacja: Nie wiem, ale po pijaku zawsze trafiam do domu

Postprzez McCool » niedziela, 30 kwi 2006, 13:16

tylko ja nie mogę pojąć, jak można było kłaść materiał na tak wielką skalę w całej Polsce, nie sprawdzając wcześniej czy nie jest on rakotwórczy :?
Avatar użytkownika
McCool
Rycerz forum
 
Posty: 1492
Dołączył(a): piątek, 16 kwi 2004, 20:22
Lokalizacja: Polska

Postprzez irmc » niedziela, 7 maja 2006, 20:19

W większości budynków są substancje szkodliwe-jesli komuś się wydaje ,że mieszka w"zdrowym" budynku ,bo ma atesty i certyfikaty-to jest w błędzie.Za kilka lub kilkanaście lat ,gdy podniesie się poziom wiedzy naukowej okaże się ,że np.materiały ceramiczne postrzegane dziś jako "ekologiczne"coś wypromieniowują.
irmc
Twardziel
 
Posty: 83
Dołączył(a): wtorek, 4 kwi 2006, 22:45
Lokalizacja: ztąd

Postprzez ewe » poniedziałek, 8 maja 2006, 08:40

Najwięcej substancji promieniotwórczych i rakotwórczych jest w nowych mieszkaniach .
Nie ma to zresztą znaczenia ,w napojach i jedzeniu też jest wiele substancji rakotwórczych i co ? Żremy te chipsy itp. i chlejemy cocacolę itp. na umór
Avatar użytkownika
ewe
Gwiazdor
 
Posty: 1505
Dołączył(a): wtorek, 6 gru 2005, 07:29

Postprzez ewe » poniedziałek, 8 maja 2006, 08:41

A o spalinach z ciężarówek, autobusów i innych aut nawet nie warto wspominać . Jak chcecie być zdrowsi to na wiochę i samemu uprawiać warzywa :D
Avatar użytkownika
ewe
Gwiazdor
 
Posty: 1505
Dołączył(a): wtorek, 6 gru 2005, 07:29

Postprzez irmc » poniedziałek, 8 maja 2006, 20:27

na wiosce łatwiej o ptasią grypę i "chorobę wsciekłych krów"-nie wiadomo co "lepsze"
irmc
Twardziel
 
Posty: 83
Dołączył(a): wtorek, 4 kwi 2006, 22:45
Lokalizacja: ztąd

Następna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości