FiDo napisał(a):kulA napisał(a):FiDo napisał(a):kulA napisał(a):to nie jest herbata, to jest Yerba Mate
Yerba, to slowo przeksztalcone z lacinskiego Herba. i dokladnie jest to
herbata z amerykanskiego krzewu Mate.
yerba mate to napar z lisci i galazek otrzokrzewu argentynskiego tudziez paragwajskiego (zalezy od zrodla), dla uproszczenia jest zaliczane do herbat ziolowych ale tak naprawde blizej mu do parzonych ziol niz do herbaty, zreszta w samym przygotowaniu i spozywaniu rozni sie mocno od herbat
slowotworstwo sie klania.
herba - ziolo
wiesz ze slowotworstwo wcale nie mowi dokladnie co jest czym? mowi raczej co sie z czym kojazy, yerba nie jest dokladnie herbata i nazywanie tego herbata jest naduzyciem i niescisloscia, w smaku jest o niebo lepsza
„Pod pojęciem yerba lub yerba mate rozumie się produkt składający się z wysuszonych, lekko wyprażonych, rozdrobnionych liści ostrokrzewu paragwajskiego (Ilex paraguariensis Saint Hilaire), ewentualnie z dodatkiem fragmentów wysuszonych młodych gałązek, pędów lub łodyg kwiatów. (...)”
(Argentyńska ustawa o artykułach spożywczych; nr 18.284, rozdział XV, art. 1193)