kto jest honorowym krwiodawcą??

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Postprzez Trojan » wtorek, 26 wrz 2006, 16:02

ja już w jednym jestem (szkolnym) tak więc nie wiem czy w drugim mogę być
Avatar użytkownika
Trojan
Dyskutant
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 24 sie 2006, 14:03

Postprzez Meeta » wtorek, 26 wrz 2006, 21:13

Kiedyś była taka inicjatywa ale sie nie powiodło ;)
Meeta
Twardziel
 
Posty: 113
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:14
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Biały » czwartek, 28 wrz 2006, 11:48

A - , oddane 2,5 litra.
Nawet jeżeli pomysl nie przejdzie mozna zawsze zorganizowac wszolny, forumowy wypad
Biały
Dyskutant
 
Posty: 156
Dołączył(a): środa, 23 cze 2004, 15:59

Postprzez FiDo » piątek, 29 wrz 2006, 12:41

oddalem juz ponad 4,5l krwi (w wiekszych osrodkach zabieraja 460ml). lacznie dziesiec oddan. inicjatywa zaby isc calym stadem tkk kiedys powstala. ale nie wypalilo :)

grupa ABrh-
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Postprzez kurczaczek » sobota, 30 wrz 2006, 20:45

Panicznie boję się igły. :shock: Moje 'oddawanie' krwi było tylko do badań przeprowadzanych na mojej uczelni. Szczeerze powiedziawszy nie wiem nawet jaka grupę krwi posiadam. Aż wsdyt się przycznać ;/
Avatar użytkownika
kurczaczek
Terminator
 
Posty: 768
Dołączył(a): sobota, 3 kwi 2004, 18:25
Lokalizacja: Kołobrzeg - Gdańsk
Gadu-Gadu: 2785812
Skype: kurczaczek.

Postprzez Generał » niedziela, 1 paź 2006, 10:33

ziomuś napisał(a): A co do grypy krwi?? Hmm... Czasem podczas jakiegoś wypadku taka nie wiedza jest niezbędna, gdy liczą się minuty....


Ta wiedza nie ma żadnego znaczenia. Przy masywnym krwotoku lub wypadku pacjent nie jest przytomny, więc niewiele od niego się dowiesz.
Przed podaniem krwi i tak wykonywane są badania i krew krzyżowana, bo w grupach występuję jeszcze podgrupy i one pomimo zgodności grupowej potrafią się nie zgadzać.
Generał
Coś tam napisał
 
Posty: 72
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:11

Postprzez Sato » niedziela, 1 paź 2006, 10:41

Generał napisał(a):Ta wiedza nie ma żadnego znaczenia. Przy masywnym krwotoku lub wypadku pacjent nie jest przytomny, więc niewiele od niego się dowiesz.
(...)

dlatego bardzo czesto, osoby swiadome, wpsiuja swoja grupe krwi do dowodu/prawa jazdy/na branzoletki itp.
lekarze podczas akcji ratowniczej zagladaja wtedy do takich miejsc w poszukiwaniu info o grupie krwi
Avatar użytkownika
Sato
Dyskutant
 
Posty: 198
Dołączył(a): niedziela, 29 cze 2003, 22:24
Lokalizacja: z Marsa :)

Postprzez Generał » niedziela, 1 paź 2006, 22:30

Co robią lekarze w trakcie reanimacji lub innego zagrożenia życia, to pewnie powinien wypowiedzieć się Piguł, my czerpiemy wiedzę z własnych marzeń i TV.

Trzeba pamiętać, że to lekarz prowadzący bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wynki akcji, a opieranie się na zapisach w jakiś tam dokumentach niekoniecznie należących do tej osoby, lub bransoletce to wątpliwy argument.

Pragnę zwrócić uwagę, że gdyby ta informacja miała tak fundamentalne znaczenie jakie jest przywiązywane do niej, to lekarze z oddziałów ratunkowych dawno zrobili na ten temat kampanię społeczną.

A może ktoś z kołobrzeskich dziennikarzy podejmie temat i go rozwinie?
Generał
Coś tam napisał
 
Posty: 72
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:11

Postprzez Hong » poniedziałek, 2 paź 2006, 11:07

byłem... podobno nie zdrowe i już nie oddaję
Avatar użytkownika
Hong
Twardziel
 
Posty: 87
Dołączył(a): poniedziałek, 2 paź 2006, 11:01
Lokalizacja: od zawsze K-g

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości