lekarska bieda...

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

lekarska bieda...

Postprzez Colberg » wtorek, 10 lip 2007, 22:10

Taa... Dzisiaj pewien kołobrzeski kardiolog R. przyjął 20 osób - przez niecałe 4 godziny. Każda zapłaciła 70 zł. W sumie zebrał... 1400 zł. Naprawdę, lekarze są bardzo biedni. Bardzo. I słusznie protestują do upadłego.
Ciekawi mnie tylko, ile z tego ujrzy Urząd Skarbowy :D

A jak już jestem przy środowisku lekarskim - ciekawe czemu nikt z zaangażowanych forumowiczów nie gratulował w ostatnią sobotę Panu Markowi H., reprezentatowi Kołobrzegu w "województwie". Ślub przecież co dzień się nie zdarza. :wink:
Avatar użytkownika
Colberg
Ważniak
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek, 28 gru 2004, 21:51
Lokalizacja: Danzig

Re: lekarska bieda...

Postprzez Elfik » wtorek, 10 lip 2007, 23:58

Colberg napisał(a):Taa... Dzisiaj pewien kołobrzeski kardiolog R. przyjął 20 osób - przez niecałe 4 godziny. Każda zapłaciła 70 zł. W sumie zebrał... 1400 zł. Naprawdę, lekarze są bardzo biedni. Bardzo. I słusznie protestują do upadłego.
Ciekawi mnie tylko, ile z tego ujrzy Urząd Skarbowy :D

A jak już jestem przy środowisku lekarskim - ciekawe czemu nikt z zaangażowanych forumowiczów nie gratulował w ostatnią sobotę Panu Markowi H., reprezentatowi Kołobrzegu w "województwie". Ślub przecież co dzień się nie zdarza. :wink:


Pewnie dlatego, ze to jego prywatna sprawa i nie każdy się emocjonuje czyimś ślubem, albo ci, którzy mieli pogratulować zrobili to osobiście :)

Jeśli chodzi o lekarzy, to ci przyjmujacy prywatnie, znani zarabiaja dużo, to fakt, ale lekarz w szpitalu po studiach, robiacy specjalizację zarabia mało, podobnie wielu innych lekarzy, którzy nie maja "stu" etatów.
Fakt wielu lekarzy jak na warunki polskie nie zarabia tragicznie, sa grupy zawodowe wykonujace odpowiedzilna pracę za dużo mniejsze pieniądze, niz średnie zarobki lekarzy, ale w porównaniu do krajów zachodnich zarabiają mało. Wolny rynek sprawil, ze place budowlańców, czy kelnerów poszły w górę, bo tu jest zapotrzebowanie na nich i pracodawcy o nich walcza. W przypadku wielu lekarzy pracodawcą jest państwo, nie ma tu konkurencji takiej jak w wielu innych branżach, dlatego lekarze protestują, by domagać się podwyzek. Wolny rynek tu nie wkroczył i nie ureguluje ich płac.
Zresztą ta kwestia jest złożona i problem ochrony zdrowia to temat na dluuugie dyskusje.
W każdym razie chciałabym zarabiać tak jak wspomniany lekarz, chyba powinnam skończyć inne studia, mialbym kiedys na takie zarobki szansę :wink:
Elfik
Mistrz klawiatury
 
Posty: 383
Dołączył(a): niedziela, 25 cze 2006, 16:57
Lokalizacja: z Radzikowa

Postprzez Martius » środa, 11 lip 2007, 08:46

Trzeba było studiować medycynę a nie marudzić teraz :]
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Postprzez Demurrer » środa, 11 lip 2007, 09:42

Dokładnie. Trzeba było skończyć medycynę, dwie specjalizacje i zostać najlepszym kardiologiem w okolicy.

Przykro, że na Twoją wiedzę nie ma takiego popytu?

A co do US to mogę przyznać, że należałoby generalnie wprowadzić lekarzom kasy fiskalne i zamknąć temat.
Avatar użytkownika
Demurrer
Gwiazdor
 
Posty: 1553
Dołączył(a): środa, 8 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Bydzia

Postprzez AJO » środa, 11 lip 2007, 12:15

Kasy fiskalne są w sklepach i to nic nie daje. Lekarze powinni płacić podatek od gabinetu a nie od przychodu . :klutnia:
Avatar użytkownika
AJO
Bywalec
 
Posty: 38
Dołączył(a): piątek, 6 lip 2007, 13:11

Postprzez Martius » środa, 11 lip 2007, 12:33

AJO napisał(a):Kasy fiskalne są w sklepach i to nic nie daje. Lekarze powinni płacić podatek od gabinetu a nie od przychodu . :klutnia:


Jak wygląda opodatkowanie lekarzy na podstawie gabinetu lekarskiego ?
Szukam w goglu i puchy ...
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Postprzez Martius » środa, 11 lip 2007, 12:43

SatH^Raa napisał(a):To tak jakby właściciel sklepu miał płacić podatek od lokalu. No bez jaj. :lol:
Podatek powinno się płacić od tego co się zarobi i tyle.


Kolega ustali stawkę na poziomie 7stówek od pojedyńczego gabinetu i będzie bomba .
Będą mieli lepiej niż teraz ;p
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Postprzez Elfik » środa, 11 lip 2007, 13:08

Demurrer napisał(a):Dokładnie. Trzeba było skończyć medycynę, dwie specjalizacje i zostać najlepszym kardiologiem w okolicy.

Przykro, że na Twoją wiedzę nie ma takiego popytu?

A co do US to mogę przyznać, że należałoby generalnie wprowadzić lekarzom kasy fiskalne i zamknąć temat.

Temat medycyny potraktowalam z przymruzeniem oka, bo nie wyobrażam sobie studiowania medycyny, pasjonatką tej dzidziny nie jestem. Za to jestem zadowolona ze studiów, ktore skończyłam i na pustki na rynku pracy nie narzekam :)

Za to temat kas fiskalnych popieram. Trzeba uświadomić pacjentów, ze tak jak za kazda inną uslugę powinni dostać paragon, a i opodatkowanie byloby sprawiedliwe - czym większe zarobki tym większa kwota podatku.
Elfik
Mistrz klawiatury
 
Posty: 383
Dołączył(a): niedziela, 25 cze 2006, 16:57
Lokalizacja: z Radzikowa

Postprzez Demurrer » środa, 11 lip 2007, 13:25

Elfik napisał(a):
Demurrer napisał(a):Dokładnie. Trzeba było skończyć medycynę, dwie specjalizacje i zostać najlepszym kardiologiem w okolicy.

Przykro, że na Twoją wiedzę nie ma takiego popytu?

A co do US to mogę przyznać, że należałoby generalnie wprowadzić lekarzom kasy fiskalne i zamknąć temat.

Temat medycyny potraktowalam z przymruzeniem oka, bo nie wyobrażam sobie studiowania medycyny, pasjonatką tej dzidziny nie jestem. Za to jestem zadowolona ze studiów, ktore skończyłam i na pustki na rynku pracy nie narzekam :)

.


Mój wpis odnosił się do założyciela tematu - Colberga.
Avatar użytkownika
Demurrer
Gwiazdor
 
Posty: 1553
Dołączył(a): środa, 8 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Bydzia

Postprzez Elfik » środa, 11 lip 2007, 14:04

A to sorki, bo napisalam o tej medycynie na końcu swojego posta i pod nim zaczęła się dyskusja o tym, więc tak to wyglądalo :)
Elfik
Mistrz klawiatury
 
Posty: 383
Dołączył(a): niedziela, 25 cze 2006, 16:57
Lokalizacja: z Radzikowa

Postprzez Colberg » środa, 11 lip 2007, 16:13

Ależ ja nie zazdroszczę nikomu! Nie muszę :) Właśnie postanowiłem, że część zimy spędzę w ciepłym kraju...
Przynajmniej nie grozi mi, że pod moimi drzwiami umrze jakiś staruszek, który czeka od kilku godzin na wizytę. Może i piszę o znanym lekarzu - ale organizację pracy ma rodem z głębokiego komunizmu :x
O fiskalizacji lekarzy nie ma co pisać. Współczuję stażystom. Ci najbardziej znani też żyją na granicy ubóstwa - przynajmniej oficjalnie. Nieoficjalnie mają niezłe samochody, nowe domy, rozbijają się za granicą. Może to nie jest prawda?
Avatar użytkownika
Colberg
Ważniak
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek, 28 gru 2004, 21:51
Lokalizacja: Danzig

Postprzez Sowa » czwartek, 12 lip 2007, 21:38

Każdy ma szansę dorobić dodatkowo - jeżeli chce.
Lekarze prowadzący własne gabinety czy szanowni mecenasi - za poradę 100-500 zł
( 5-10 min.pracy) i inni.
Dlaczego nie zastosujemy sprawdzonych metod z innych krajów dla tego typu zawodów
i nie damy rozsądnych płac na pełnym etacie , nie unormujemy wymaganego normami , czasu pracy?
Lekarze , by żyć na odpowiednim poziomie , pracują na 3 - 5 etatach , "chałturzą"
i dzięki temu mają kasę. Czy praca w ciągu doby (24 godz) może być rozpisana na
56 godz. ?
Może - to potrafią polscy lekarze.Do takich kombinacji doprowadził nasz system.
TO MUSI BYĆ WYLECZONE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:x
Sowa
Dyskutant
 
Posty: 199
Dołączył(a): wtorek, 27 lut 2007, 20:11
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez Generał » czwartek, 12 lip 2007, 22:39

Lekarze, podobnie jak inne zawody medyczne mogą rozliczać się na zasadach ogólnych - tak jak każdy podatnik, lub korzystać z przywileju karty podatkowej (ryczałtowy podatek uzależniony od czasu pracy gabinetu).
Patrząc na godziny za kartce, a faktyczne godziny przyjęć, zgadnijcie które rozwiązanie przyjmują lekarze?
Jeśli gabinet jest czynny mniej niż 48 godzin miesięcznie, to zryczałtowany podatek wynosi 11,10 pln za godzinę pracy gabinetu.
Źródło : s. 64.
Generał
Coś tam napisał
 
Posty: 72
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:11

Postprzez Ginger » sobota, 14 lip 2007, 17:23

A mnie tam jest ich szkoda. Mogliby dostać trochę więcej kasy.
Ginger
Bywalec
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek, 12 lip 2007, 19:53

Następna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości