Wypowiedzenia - POMOCY!!!

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Wypowiedzenia - POMOCY!!!

Postprzez james » środa, 24 paź 2007, 13:15

kwestia jest tego typu.
umowe mam na czas okreslony tj do konca roku (1 rok)
okres wypowiedzenia 2 tyg.
papierek zlozylem 22 pazdziernika.
czy prawda jest ze takie rzeczy robi sie z kazdym poczatkiem miesiaca i pracodawca moze zatrzymac mnie jeszcze przez 2 tyg. listopada?
kiedy bedzie ostatni dzien mojej pracy?
czy mozna to jakos przyspieszyc.
bardzo prosze o pomoc :evil:
Avatar użytkownika
james
Mistrz klawiatury
 
Posty: 321
Dołączył(a): piątek, 28 paź 2005, 15:52
Lokalizacja: z dupy

Postprzez McCool » środa, 24 paź 2007, 13:38

Kiedyś to się Polak zastanawiał, jak tu zrobić żeby tu pracodawca nie zwolnił... A teraz?? Ehhh... ;)
Avatar użytkownika
McCool
Rycerz forum
 
Posty: 1492
Dołączył(a): piątek, 16 kwi 2004, 20:22
Lokalizacja: Polska

Postprzez Demurrer » środa, 24 paź 2007, 14:08

Twój okres wypowiedzenia kończy się 10.11.07. Przy założeniu więc, że pracujesz w soboty, to tego dnia ostatni raz musisz się stawić w pracy.
Avatar użytkownika
Demurrer
Gwiazdor
 
Posty: 1553
Dołączył(a): środa, 8 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Bydzia

Postprzez RaCiK » środa, 24 paź 2007, 15:57

A urlop wypoczynkowy masz wykorzystany??
Jak nie to istnieje szansa, że szefa tak długo nie będziesz musiał oglądać :)
Czyli będąc na urlopie będziesz mógł śmiało podjąć nową pracę
Avatar użytkownika
RaCiK
Mistrz klawiatury
 
Posty: 354
Dołączył(a): niedziela, 14 mar 2004, 21:05
Lokalizacja: zza7gór,7mórz,7lasów

Postprzez RaCiK » środa, 24 paź 2007, 16:04

Zapomniałbym..
Zawsze możesz napisać wypowiedzenie w trybie natychmiastowym ( z inicjatywy pracownika) jeżeli, wykonywana praca szkodzi Twojemu zdrowiu( zaświadczenie od lekarza będzie potrzebne) bądź gdy pracodawca naruszyl warunki umowy (np, nie dostałeś wynagrodzenia na czas)
Avatar użytkownika
RaCiK
Mistrz klawiatury
 
Posty: 354
Dołączył(a): niedziela, 14 mar 2004, 21:05
Lokalizacja: zza7gór,7mórz,7lasów

Postprzez james » środa, 24 paź 2007, 19:18

RaCiK napisał(a):A urlop wypoczynkowy masz wykorzystany??
Jak nie to istnieje szansa, że szefa tak długo nie będziesz musiał oglądać :)
Czyli będąc na urlopie będziesz mógł śmiało podjąć nową pracę


w tym sek ze wolalbym zgarnac kase za ten urlop :wink: no ale jak nie bedzie wyjscia to bedzie trzeba tak zrobic.chyba ze uda mi sie jeszcze z nim dogadac..
a necie roznie pisza.raz ze 2tyg wypowiedzenie mozna zlozyc kiedy sie chce ale musi to byc sobota, gdzie indziej ze na poczatku miesiaca...i badz tu czlowiekiem madrym :lol:

w kazdym razie dzieki zap omoc wszystkim :)
Avatar użytkownika
james
Mistrz klawiatury
 
Posty: 321
Dołączył(a): piątek, 28 paź 2005, 15:52
Lokalizacja: z dupy

Postprzez Demurrer » środa, 24 paź 2007, 19:43

Może i w necie różnie piszą, ale w kodeksie pracy jest wyraźnie napisane:

art. 30 § 2(1). Okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca.

Jeśli więc okres wypowiedzenia liczony jest w tygodniach tak jak w Twoim wypadku to jego koniec przypada na sobotę. Czyli 05.11.07 (poniedziałek) upływają równo dwa tygodnie od złożenia przez Ciebie wypowiedzenia. Licząc więc na sobotę w tygodniu w którym upłynął okres wypowiedzenia wychodzi, że upływa on 10.11.07 (sobota) tak jak wyżej pisałem.
Avatar użytkownika
Demurrer
Gwiazdor
 
Posty: 1553
Dołączył(a): środa, 8 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Bydzia

Postprzez james » czwartek, 25 paź 2007, 08:38

dzieki wielkie.
czyli albo sie dogadam albo kaszana :]
Avatar użytkownika
james
Mistrz klawiatury
 
Posty: 321
Dołączył(a): piątek, 28 paź 2005, 15:52
Lokalizacja: z dupy


Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości