
McCool napisał(a):KaucZ napisał(a):Darek - to nie Ameryka
Ale IV RPOstoja sprawiedliwości i porządku moralnego.

Uczeń ma obowiązek:
Dbać o czysty, estetyczny i stosowny do zajęć ubiór szkolny i fryzurę (nie nosić biżuterii, nie
stosować makijażu, nie ubierać zbyt skąpych i wyzywających strojów, nie farbować włosów).Karą jest:
1.upomnienie wychowawcy klasy
2.upomnienie dyrektora szkoły
3.upomnienie dyrektora szkoły wobec społeczności uczniowskiej
4.powiadomienie rodziców o nagannym zachowaniu ucznia
5.nagana dyrektora szkoły
6.wezwanie rodziców
7.usuwanie skutków zniszczonego mienia na własny koszt
8.zakaz udziału w imprezach klasowych i szkolnych
9.zakaz reprezentowania szkoły
10.przeniesienie do innej klasy
11.przeniesienie do innej szkoły
12.skreślenie z listy uczniów w przypadku nie rokowania nadziei ukończenia szkoły przy jednoczesnym osiągnięciu 18 roku życiaptaku napisał(a):Dla mnie śmieszne są te wszystkie prawa ucznia i dziecka i ich egzekwownaie. To sprawia, że gówniarze są bezkarni, a szkoła nie ma żadnych szans w przeprowadzeniu procesu wychowawczego. Wiem co się dzieje w szkołach i tak na prawdę to uczniowie częściej wchodzą na godność nauczycielom, niż odwrotnie. A Ci nie mogą im nic zrobić. Nie chcą się nawet do tego przyznawać, bo zostanie im zarzucona nieudolność wychowawcza, albo coś innego. I wyjdzie, że to wszystko ich wina. A do tego dochodzą jeszcze rodzice, ktróych roszczeniowa postawa i przyjmowanie do głowy tylko tego co powie dziecko - a to najczęściej okłamuje, albo nie mówi całej prawdy, niczego nie ułatwiają.
Szkoła to szkoła, a nie rewia mody. I do szkoły chodzi się uczyć, a nie epatować wątpliwym "seksapilem" 14 latki...
Teraz jest źle. Trzeba to zmienić. Mundurki złe, fartuszki złe... Jakaś kontrola ubioru musi być. Zwykłe kary typu uwagi, nagany nie wystarczą bo zaraz przyleci rozwrzeszczana mamusia, z rozwrzeszczanym tatusiem w drogim samochodzie, którzy nawet córce tych ubrań nie kupili, tylko dali pieniądze i ich nie obchodziło w co córka się ubierze, i zaczną krzyczeć jak to ich córka zaraz może nie otrzymać promocji przez ubiór, że to skandal, że zgłoszą sprawę do mediów. Że nauczyciel jest zły, że to jego wina...
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości