Ku przestrodze dla piratów

To jest kawałek forum dla ludzi którzy mają coś do powiedzenia na tematy polityczne, społeczne czy gospodarcze. Masz ciekawe poglądy, chcesz się podzielić swoimi przemyśleniami, skomentować wydarzenia z kraju lub świata, proszę bardzo...

Postprzez Wirnik » czwartek, 5 sty 2006, 23:25

...mam ten film na kompie co chcialeś...jeszcze nie ma go w Polsce !....sciągniesz go teraz ?....bo ide spac !....hehehehehehehehe
Wirnik
Dyskutant
 
Posty: 151
Dołączył(a): wtorek, 22 lis 2005, 21:26

Postprzez McCool » czwartek, 5 sty 2006, 23:55

30 komputerów... 100 dysków twardych... tyle, to w mojej całej okolicy nie ma ;) raczej domowi uzytkownicy komputerów mogą spać spokojnie :)
Avatar użytkownika
McCool
Rycerz forum
 
Posty: 1492
Dołączył(a): piątek, 16 kwi 2004, 20:22
Lokalizacja: Polska

Postprzez padalec » piątek, 6 sty 2006, 08:52

A ja staram się raczej jeżdzić wolno samochodem. Z policją nie ma żartów.
padalec
Dyskutant
 
Posty: 144
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2005, 19:36

Postprzez marek » piątek, 6 sty 2006, 10:31

r00t, obciażenie łącza spadło? :D
Avatar użytkownika
marek
V.I.P
 
Posty: 410
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 18:01
Lokalizacja: sda6

Postprzez ewe » piątek, 6 sty 2006, 10:51

Przestępstwo popełnili nie ci ,co ściągneli pliki, ale ci którzy swoje pliki udostępnili .Np: w zamian za możliwość ściągnięcia innego pliku
Avatar użytkownika
ewe
Gwiazdor
 
Posty: 1505
Dołączył(a): wtorek, 6 gru 2005, 07:29

Postprzez r00t » piątek, 6 sty 2006, 11:22

...przestępstwo popełnili Ci którzy mieli na dysku pirackie kopie.. czyli wszyscy udostępniający pliki.... Jeżeli operator HUBa był by "czysty" same uruchomienie HUBa i administracja nim nie jest przestępstwem...
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez ewe » piątek, 6 sty 2006, 11:27

zGODA ,ale z tego co wiem ,to samo posiadanie "pirackich"kopii nie jest jeszcze przestępstwem.
Avatar użytkownika
ewe
Gwiazdor
 
Posty: 1505
Dołączył(a): wtorek, 6 gru 2005, 07:29

Postprzez r00t » piątek, 6 sty 2006, 11:29

ewe napisał(a):zGODA ,ale z tego co wiem ,to samo posiadanie "pirackich"kopii nie jest jeszcze przestępstwem.


To źle wiesz....
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez ewe » piątek, 6 sty 2006, 11:40

z art. prasowego
"Za odwiedzenie strony z nielegalnymi danymi nic nie grozi. Przestępstwo natomiast popełnił ten, kto w zamian za skopiowane gry, filmy, udostępniał inne dane. Tym osobom grozi grzywna, a nawet do trzech lat więzienia - wyjaśnia Łyszyk. "

Ale dzięki . zabieram się do czytania kodeksu karnego z komentarzem
Avatar użytkownika
ewe
Gwiazdor
 
Posty: 1505
Dołączył(a): wtorek, 6 gru 2005, 07:29

Postprzez padalec » piątek, 6 sty 2006, 11:45

A jak dostanę plik mp3 na skrzynkę i sobie go otworzę (ściągnę) to też jestem piratem?
padalec
Dyskutant
 
Posty: 144
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2005, 19:36

Postprzez ewe » piątek, 6 sty 2006, 12:56

jeśli go za instalujesz na twardym to tak .
Avatar użytkownika
ewe
Gwiazdor
 
Posty: 1505
Dołączył(a): wtorek, 6 gru 2005, 07:29

Postprzez padalec » piątek, 6 sty 2006, 13:18

W kodeksie karnym jest tak napisane? (ja nie wiem czy ten plik jest legalny, czy nie)
padalec
Dyskutant
 
Posty: 144
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2005, 19:36

Postprzez r00t » piątek, 6 sty 2006, 13:30

...w kodeksie karnym jest wszystko dobrze opisane... ale to nie temat tej dyskusji... jedno jest pewne.. niektórym użytkownikom się wydaje że można wszystko... ale tak nie jest... poza tym np rodzice często tak naprawdę nie zdają sobie sprawy z tego co ich dzieci robią na komputerach podłączonych do internetu... warto się trochę zorientować... może to zaoszczędzić kłopotów...
Ostatnio edytowano piątek, 6 sty 2006, 14:01 przez r00t, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Następna strona

Powrót do :: wydarzenia, opinie, komentarze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości