Podłączenie dodatkowego komputera, a pakiet

Tutaj piszemy o sprawach związanych z naszą siecią komputerową. Uwagi, komentarze, propozycje.

Podłączenie dodatkowego komputera, a pakiet

Postprzez Ace » niedziela, 12 sie 2012, 21:45

Ace
Twardziel
 
Posty: 76
Dołączył(a): sobota, 6 mar 2010, 17:48
Gadu-Gadu: 0

Re: Podłączenie dodatkowego komputera, a pakiet

Postprzez Ace » poniedziałek, 13 sie 2012, 18:40

No właśnie dlatego pytam, bo osobiście wolałbym, by zarówno mój komputer, jak ten drugi, przy tym pakiecie gdzie można dodatkowy komputer podłączyć, miały pełne "oddzielne" prędkości według parametrów podanych w cenniku. Akurat ja siedzę bardzo długo przed komputerem i jestem trochę wymagający, ta druga osoba w swoim komputerze będzie używać internetu sporadycznie, więc jeśli nie da się mieć takiego osobnego internetu za tą samą cenę przy pełnej prędkości o którym mówię, to najwyżej z tych 22 Mb/s dam tej drugiej osobie z 2 Mb/s xD :twisted:
Ace
Twardziel
 
Posty: 76
Dołączył(a): sobota, 6 mar 2010, 17:48
Gadu-Gadu: 0

Re: Podłączenie dodatkowego komputera, a pakiet

Postprzez r00t » poniedziałek, 13 sie 2012, 21:33

Prędkość "dzielona" jest na dwa komputery. Adresy IP nie mają nic wspólnego z prędkością. To nie jest żadne inteligentne dzielenie, po prostu dwie maszyny konkurują o zasoby.

A jeżeli potrzeba gier bez lagów i p2p w jednym momencie to trzeba skonfigurować QOS na routerze, żeby dzielenie było "inteligentne". Są routery, które mają dość rozbudowane możliwości konfiguracji kolejek (dynamiczny podział pasma itp.).
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Podłączenie dodatkowego komputera, a pakiet

Postprzez Kulfix » sobota, 30 mar 2013, 13:42

Kulfix
Rozgrzewa się
 
Posty: 17
Dołączył(a): sobota, 18 gru 2010, 22:22


Powrót do :: wsk - tkk

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron