zielona dioda

Tutaj piszemy o sprawach związanych z naszą siecią komputerową. Uwagi, komentarze, propozycje.

zielona dioda

Postprzez good » niedziela, 11 wrz 2011, 14:34

witam od soboty świeci mi się tylko pierwsza dioda w modemie thompson nie mam przez to internetu wie ktos co to moze byc ??
Twardziel

Re: zielona dioda

Postprzez lukkas_kg » niedziela, 11 wrz 2011, 22:08

SERWIS INTERNET
( problemy techniczne )
pn-pt 9.00-17.00
tel. 094 355 38 07
e-mail: admin@tkk.pl
lukkas_kg
Twardziel

Postprzez daskg » wtorek, 13 wrz 2011, 06:56

Witam, mam to samo od wczoraj, tj od poniedziałku, mruga mi tylko jedna dioda... ktoś wie co to za problem?
daskg
Nowicjusz

Postprzez good » wtorek, 13 wrz 2011, 17:18

lukkas_kg

twój post raczej niczego nie wnosi do tematu (po pierwsze wiem jak skontaktować się z serwisem po drugie to w sobotę tkk nie pracuje)

jakoś znowu działa :) to co mi się udało znaleźć na temat tego modemu

Lampki kontrolne (diody świecące)

Kod: Zaznacz cały
1. Zielona dioda Internet (model TCM315/390) lub Power (modele poprzednie)
  • Brak świecenia oznacza, że modem kablowy jest wyłączony lub znajduje się w stanie gotowości,   
  lampki kontrolne są wyłączone, brak transmisji między modemem a komputerem.
  • Świecenie diody wskazuje, że modem kablowy jest włączony, lampki kontrolne są włączone, jest
    komunikacja modemu z podłączonym do niego komputerem.

2. Zielona dioda Data (model TCM315/390) lub PC-Link (modele poprzednie)
  • Brak świecenia oznacza, że nie ma połączenia modemu z urządzeniem zewnętrznym.
  • Miganie wskazuje, że istnieje połączenie modemu z urządzeniem zewnętrznym i trwa komunikacja 
   (transfer danych) CM <=> CPE.
  • Świecenie diody oznacza, że istnieje połączenie modemu z urządzeniem zewnętrznym i obecnie nie 
   ma danych przesyłanych na drodze CM <=> CPE.

3. Zielona dioda Cable Link (modem TCM315/390) lub Cable (modele poprzednie)
  • Brak świecenia oznacza, że modem nie uzyskał połączenia kablowego.
  • Świecenie diody oznacza, że modem dostroił się do częstotliwości kanału dosyłowego i uzyskał   
  połączenie z CMTS.

4. Zielona dioda Cable Activity (modem TCM315/390) lub Activity (modele poprzednie)
  • Brak świecenia oznacza, że nie ma transferu danych (w kanale dosyłowym i zwrotnym) do i z   
  modemu kablowego.
  • Miganie wskazuje, że trwa transfer danych (w kanale dosyłowym lub zwrotnym) do lub z modemu
    kablowego.

5. Żółta dioda Message (modem TCM 315/390) lub Czerwona dioda E-mail Implementacja działania 
   diody E-mail zależy od operatora kablowego. Jest kontrolowana przez ustawienie właściwości bazy 
   MIB tceDCM205. W szczególności obiekt bazy MIB tceDCM205EmailWaitingLight może być ustawiony 
   przez SNMP na ON (zapalona), OFF (zgaszona) lub FLASHING (miganie). Implementacja jako
    sygnalizacji otrzymania poczty jest uzależniona od ustawień dostawcy Internetu.
Typowe działanie
  • Brak świecenia może oznaczać, że nie znaleziono żadnych wiadomości na serwerze pocztowym   
  dostawcy Internetu.
  • Miganie (lub świecenie ciągłe) może wskazywać, że na serwerze pocztowym dostawcy Internetu 
   znajduje się wiadomość dla użytkownika

Może mi ktoś wytłumaczyć
jak modem może nie mieć połączenia z innym urządzeniem skoro cały czas na kablu jest wpięty w router ??
Twardziel

Powrót do :: wsk - tkk