problem z telewizja

Tutaj piszemy o sprawach związanych z naszą siecią komputerową. Uwagi, komentarze, propozycje.

problem z telewizja

Postprzez j0nes » sobota, 19 mar 2011, 11:37

witam mam taki problem ostatnio rozdzieliłem sygnał na drugi tv trójnikiem teraz jak na tym drugim tv przerzucam kanały to na 1 gdzie jest dekoder cyrfowt tkk 5000 c klatkuje obraz i przycina dźwięk ale jak ogląda się jeden kanał to tego nie ma ale po wyłączeniu tv 2 trzeba odłączyć kabel z tyłu bo na 1 będzie przycinać
kupiłem filtr zaporowy myśląc że to pomoże jednak lipa nic to nie dało ma ktoś jakiś pomysł czego to może być wina

na dole schemat mojej sieci domowej

http://img859.imageshack.us/i/beztytuugb.png/
j0nes
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 19 mar 2011, 11:22

Re: problem z telewizja

Postprzez gryb14 » sobota, 19 mar 2011, 13:23

Z tego co widzę to przeciąłęś głowny kabel który idzie do mieszkania a to nie dobrze bo osłabiłeś sygnał ja mam u siebie telewizję cyfrową i z jednego gniazda rozdzielone i na analogową i cyfrową(jedną podłączyłem pod wejście tv a druga pod wejscie radiowe) dodatkowo mogą ci się zacząć problemy z netem mogłes trójnik włożyć do gniazda głownego i z niego pociągnąć na analog i cyfrową
gryb14
Coś tam napisał
 
Posty: 50
Dołączył(a): piątek, 12 gru 2008, 13:39

Re: problem z telewizja

Postprzez lukkas_kg » niedziela, 20 mar 2011, 03:14

prawidlowa instalacja powinna wygladac tak, ze zamiast glownego gniazda zakladasz trojnik, jedno odgalazienie do modemu od internetu, drugie rozgalezie cagniesz kabel i kolejny trojnik, ktorym rozdzielasz na 2 tv

ALE przy takim rozzwiazaniu straty na sygnale murowane

no i mam nadzieje ze uzykes triojnikow na wtyki F? a nie wtyczki zwykle mesko-zenskie ::)
lukkas_kg
Twardziel
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa, 27 sie 2008, 13:02

Re: problem z telewizja

Postprzez j0nes » niedziela, 20 mar 2011, 23:47

to pozostało mi teraz wymienić kabel od głównej skrzynki ? i zrobic jak mowicie
tym to raczej musi zając się już tkk ile taki interes kosztuje ?

wtyczki na f

a trojnik

http://forum.mediaswiat.pl/files/thumbs ... k_799.jpeg taki
j0nes
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 19 mar 2011, 11:22


Powrót do :: wsk - tkk

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron