Poprawa jakości internetu

Tutaj piszemy o sprawach związanych z naszą siecią komputerową. Uwagi, komentarze, propozycje.

Poprawa jakości internetu

Postprzez Palacz » piątek, 4 mar 2011, 10:08

Resort infrastruktury chce zmusić operatorów do poprawy jakości internetu - informuje "Gazeta Wyborcza". Przygotował w tym celu założenia do projektu nowelizacji prawa telekomunikacyjnego.

Przewidują one oferowanie przez dostawców internetu klientom minimalną gwarantowaną prędkość. Nie może ona być niższa niż 90% tej, którą kuszą w reklamach. Jeżeli operator obiecuje 10Mb/s, to nie może zejść poniżej 9 Mb/s.

Jeśli klient odkryje, że internet działa wolniej niż w umowie, nie będzie musiał płacić abonamentu. Wystarczy, by w okresie rozliczeniowym (zwykle miesiąc) dłużej niż przez 12 godzin prędkość była niższa niż owe 90%.



Palacz
Dyskutant
 
Posty: 168
Dołączył(a): środa, 10 maja 2006, 06:23

Re: Poprawa jakości internetu

Postprzez Didi » piątek, 4 mar 2011, 13:19

Palacz mylisz sie , firmy telekomunikacyjne stosuja sprytne zapisy w umowach o predkosci... jest wyraznie napisane "do" 20 mbit :D

wiec nici z interesu...
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Re: Poprawa jakości internetu

Postprzez Palacz » piątek, 4 mar 2011, 17:20

Szkoda a już tak się cieszyłem :cry: :cry: :cry:
Palacz
Dyskutant
 
Posty: 168
Dołączył(a): środa, 10 maja 2006, 06:23

Re: Poprawa jakości internetu

Postprzez Didi » sobota, 5 mar 2011, 19:36

tak wiem dojrzalem dopiero w mediach ze chca zrobic minimalna a nie maxymalna moja wina bije sie w piers
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Re: Poprawa jakości internetu

Postprzez Bobi » poniedziałek, 7 mar 2011, 12:00

I dobrze. W końcu zaczną podchodzić do klienta poważnie i sprzedawać usługi które faktycznie potrafią udostępnić. No i może Tkk zrobi pomoc techniczną w weekendy, bo jak nie będzie internetu to nie będzie pieniędzy ;D
Bobi
Rozgrzewa się
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 2 maja 2008, 10:36


Powrót do :: wsk - tkk

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron