Przyspieszamy!

Tutaj piszemy o sprawach związanych z naszą siecią komputerową. Uwagi, komentarze, propozycje.

Re: Przyspieszamy!

Postprzez Palacz » czwartek, 13 maja 2010, 20:07

Nie żebym się czepiał ale ,,DO'' to parodia !!! Mam nadzieje , że to przypadek.


Palacz
Dyskutant
 
Posty: 168
Dołączył(a): środa, 10 maja 2006, 06:23

Re: Przyspieszamy!

Postprzez Tom » czwartek, 13 maja 2010, 20:12

Pakiet GOLD:


Ps. Ten test zależy od pory dnia - i chyba jest mało dokładny lub tez nasza prędkość zależy od obciążenia naszego wyjścia na Świat w danej chwili.
Wygląda na to że prędkości jakie osiągamy są dynamicznie regulowane.

Wynik po paru minutach:


i jeszcze jeden:


i ...


i ostatni:
Tom
Coś tam napisał
 
Posty: 62
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 13:09

Re: Przyspieszamy!

Postprzez Palacz » czwartek, 13 maja 2010, 20:25

Żeby nie było , że ściemniam PAKIET GOLD!!!!!!





Palacz
Dyskutant
 
Posty: 168
Dołączył(a): środa, 10 maja 2006, 06:23

Re: Przyspieszamy!

Postprzez r00t » czwartek, 13 maja 2010, 20:36

Ludzie to jest internet a nie kawałek kabla z pokoju do pokoju. Jeżeli testujecie, testujcie poprawnie - (program bitmeter + noc.gts.pl) - te testy we flashu może są wygodne ale nie zawsze pokazują poprawne odczyty. Ja siedząc na komputerze bezpośrednio wpiętym do szkieletu też mam różne prędkości. Jeżeli wasz wynik chociaż raz dobije do maxa to znaczy że jest ok.

Prędkość transferu zależy od wielu czynników, nie od pory dania, a nasze łącze do internetu nie jest obciążone na maksimum, mamy bardzo duży zapas.

Pakiety wędrują przez ileś tam łącz w czasie testowania. Np. gdy klikniemy w serwer w Warszawie to na wynik będzie miał wpływ każdy ISP po drodze do celu (tak działa internet). Wejdźcie na speedtest.net i poklikajcie po mapie świata - z każdego miejsca będą inne odczyty.

A "do" oznacza że limit na modemie jest ustawiony na określoną wartość - czyli że pobierać dane można z prędkością nie większą niż w danym pakiecie. Oznacza to też, że wasze łącze ma taką a nie inną przepustowość do routera brzegowego. Przecież to logiczne, że nie będziemy mieli np. 22 mbps z każdego zakątka świata.

ps. Jeżeli teraz namiętnie co 5 minut "testujecie łącze" to tam w Koszalinie (lub na innych serwerach testujących) musi brakować łącza.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Przyspieszamy!

Postprzez Tom » czwartek, 13 maja 2010, 20:42

Ja pretensji nie mam :) Dla mnie jest OK.
Tom
Coś tam napisał
 
Posty: 62
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 13:09

Re: Przyspieszamy!

Postprzez kal-el30 » piątek, 14 maja 2010, 07:02

ja mam pakiet silver i predkosc 22mb testowana juz z 5 razy wielki szacun dla chłopakow z TKK
kal-el30
Bywalec
 
Posty: 28
Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2010, 16:46

Re: Przyspieszamy!

Postprzez Didi » piątek, 14 maja 2010, 11:03

ja tez jestem zadowolony, pomyslec od jakich predkosci sie zaczynalo i to na niebieskich modemach nemo hehe :)
Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Re: Przyspieszamy!

Postprzez bumerang » piątek, 14 maja 2010, 11:13

Również się cieszę, że przyspieszamy. Jedno ale. Byłem dziś, nie dalej jak pół godziny temu, zmienić abonament na wyższy. Wszystko ładnie, miła pani w okienku wydrukowała aneks ale poinformowała mnie, że zmiana wejdzie z dniem 01.06.2010 r. Pytam czemu nie od dziś. Bo tak sobie przyjeliśmy i w sumie tak już jest wystawiona faktura a Pan zapłacił za ten miesiąc. Mówię, że dopłacę za pół miesiąca różnicę a fakturę można zawsze skorygować. Odpowiedż -nie. Szkoda. Ja jestem trochę niezadowolony bo muszę czekać, TKK nie dostanie paru złotych. W sumie obie strony są stratne. Jeżeli jest taki regulamin to może go uelastycznić? Obie strony będą zadowolone. Pewnie nie Pan tworzy regulamin ale co Pan myśli o tym Panie Root? Pozdrawiam serdecznie i czekam cierpliwie na zwiększenie transferu.
Avatar użytkownika
bumerang
Rozgrzewa się
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 26 lut 2010, 20:11

Re: Przyspieszamy!

Postprzez Yukas » piątek, 14 maja 2010, 12:14

U mnie mam STANDARD :



Szału nie ma ...
Avatar użytkownika
Yukas
Twardziel
 
Posty: 89
Dołączył(a): czwartek, 30 wrz 2004, 09:58
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Przyspieszamy!

Postprzez r00t » piątek, 14 maja 2010, 12:35

Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Przyspieszamy!

Postprzez unix » piątek, 14 maja 2010, 14:03

Witam,
Niestety muszę ponarzekać jak zapewne reszta posiadaczy pakietu Gold.
Wcześniej przed podpisaniem aneksu byłem posiadaczem pakietu Silver, przez długi okres czasu był to najgorszy możliwy pakiet w stosunku cena/przepustowość.
Nie trzeba być wielkim matematykiem, aby zauważyć, iż teraz problem dotyczy się pakietu Gold ;/ Szczerze mówiąc jestem zażenowany, niedawno podpisywałem nową umowę i nadal siedze w najgorszym pakiecie

Różnice między pakietami:
Download - 8,4% (24MB a 22MB) Różnica jest śmieszna
Upload - 50% (2MB a 1MB)
Cena - 25zl (100zl a 75zl)

Dlatego moje pytanie brzmi czy ten 1 MB uploadu jest wyceniony na 25zl, czy może fakt, iż byłby potrzebny nowy modem, gdyby przepustowość była za duża??
Byłbym niezmiernie zadowolony, gdybym miał możliwość nieodpłatnego obniżenia łącza. Niedawno podpisywałem aneks wydawałoby się na lepszy pakiet, niestety okazało się, że znowu na najbardziej nieopłacalny. :x My 2 cents

Pozdrawiam i liczę na jakieś wyjaśnienie.
unix
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 14 maja 2010, 13:45

Re: Przyspieszamy!

Postprzez bumerang » piątek, 14 maja 2010, 14:31

Bardzo dziękuję administratorowi i moderatorowi za szybką interwencję w mojej sprawie. Pozdrawiam serdecznie.
Avatar użytkownika
bumerang
Rozgrzewa się
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 26 lut 2010, 20:11

Re: Przyspieszamy!

Postprzez kal-el30 » piątek, 14 maja 2010, 17:19

Pakiet silver
kal-el30
Bywalec
 
Posty: 28
Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2010, 16:46

Re: Przyspieszamy!

Postprzez Palacz » sobota, 15 maja 2010, 07:22

Palacz
Dyskutant
 
Posty: 168
Dołączył(a): środa, 10 maja 2006, 06:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: wsk - tkk

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron