Problem z wysyłaniem poczty e-mail

Tutaj piszemy o sprawach związanych z naszą siecią komputerową. Uwagi, komentarze, propozycje.

Problem z wysyłaniem poczty e-mail

Postprzez Goralla » piątek, 8 sty 2010, 17:32

Witam .
Mam takie pytanie , od jakiegoś czasu nie mogę wysyłać maili do różnych firm, osób. Dostaję taką zwrotną informację:

<linia@relpol.com.pl>: host serverproxy.relpol.com.pl[62.87.177.178] said: 554
5.7.1 This message has been blocked because it is from a FortiSpamshield
black IP address.(connection black ip 194.24.244.2) (in reply to RCPT TO
command)

<sales@conspark.com.pl>: host conspark.com.pl[62.129.196.8] said: 554 You are
sending spam (check
http://www.uceprotect.net/rblcheck.php?ipr=194.24.244.2) (in reply to RCPT
TO command)
Do znajomych moje maile przechodzą. Sprawdzałem czy mój adres IP nie jest blokowany , ale nie jest.
Może ktoś ma pomysł co powinienem sprawdzić, ustawić, zrobić.
Goralla
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 8 sty 2010, 17:21

Re: Problem z wysyłaniem poczty e-mail

Postprzez r00t » piątek, 8 sty 2010, 19:54

Nasz serwer z powodu zhakowanego konta jednego z abonentów dostał się na czarną listę (tak zwana Real Time Block List) za rozsyłanie spamu. Problem został usunięty, ale adres IP serwera jest obecny jeszcze na dwóch listach.

Niektóre firmy stosują bardzo restrykcyjne filtry antyspamowe i korzystają z list o największym "rygorze", dlatego dostajesz zwroty. Nasz IP trafił właśnie na taką listę. Był też na innych, które nie nie są aż tak restrykcyjne ale z nich już został usunięty po usunięciu problemu.

Za kilka dni wszystko powinno wrócić do normy, podjąłem kroki aby nasz adres został usunięty z blacklisty. Tymczasem jeżeli trzeba wysłać jakiś list do takiej firmy proszę skorzystać z jakiegoś innego konta.



A tak poza tym pilnujcie swoich komputerów i nie zapamiętujcie haseł do kont pocztowych/www w programach. Trojany po zainstalowaniu się w komputerze pierwsze co robią to przeszukują komputer na obecność takich zapamiętanych haseł. Konto naszego abonenta w ten właśnie sposób zostało zhakowane.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Problem z wysyłaniem poczty e-mail

Postprzez Goralla » piątek, 8 sty 2010, 20:30

Ok. Dziękuję za wyjaśnienie.
Goralla
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 8 sty 2010, 17:21

Re: Problem z wysyłaniem poczty e-mail

Postprzez gryb14 » sobota, 6 lut 2010, 13:16

Jak długo jeszcze nie będzie można wysyłać poczty ?
gryb14
Coś tam napisał
 
Posty: 50
Dołączył(a): piątek, 12 gru 2008, 13:39


Powrót do :: wsk - tkk

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron