Problem z pingiem

Tutaj piszemy o sprawach związanych z naszą siecią komputerową. Uwagi, komentarze, propozycje.

Problem z pingiem

Postprzez rajorkg » niedziela, 13 wrz 2009, 11:42

Ludzie pomozcie mi!z samego rana w grach mam normalny ping - do 80 a jak dochodzi godzina 16 to ping mam w granicach 250-300... Sprawdzalem tez w konsoli cmd ping tkk.pl, jest to samo. rano ping wynosi 10 a juz pozniej 100. Ja sie pytam czy tez tak macie czy tylko ja tu mam ustawiana godzine policyjna na internet?. Rzecz sie dzieje od conajmniej 2 tygodni
rajorkg
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 11 maja 2009, 18:27

Re: Problem z pingiem

Postprzez SlaY^ » niedziela, 13 wrz 2009, 12:02

Zgłoś w poniedziałek sprawę telefonicznie do TKK, inaczej nic nie poradzisz.
Avatar użytkownika
SlaY^
Ważniak
 
Posty: 249
Dołączył(a): środa, 27 lip 2005, 21:46
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Problem z pingiem

Postprzez r00t » wtorek, 29 cze 2010, 12:15

Pierwsza i podstawowa zasada przy porównywaniu - porównuj ping w sieciach O TAKIEJ SAMEJ WARSTWIE FIZYCZNEJ (co to jest odsyłam do źródeł, których jest pełno w internecie)

"Ping z własnym dostawcą" (cokolwiek to znaczy - bo powinno być "ping do routera brzegowego dostawcy") będzie różny w zależności od wykorzystanej technologii w warstwie fizycznej to po pierwsze, i po drugie zależy też od odległości (w niektórych technologiach bardziej w innych mniej).

Ethernet (czyli skrętka/światłowód), to nie to samo co kabel koncentryczny w którym przesyłany jest sygnał radiowy - dane niesione tym sygnałem są poddawane skomplikowanym procesom modulacji, demodulacji, kodowania i dekodowania - a to TRWA określony CZAS.

Także porównywanie Netii (DSL) do internetu w sieci TV jest bez sensu. Porównuj TV do TV.


A tutaj proszę test wykonany po ethernecie



do Koszalina też po ethernecie:



też mam 2 ms.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Problem z pingiem

Postprzez r00t » wtorek, 29 cze 2010, 15:13

Moim zdaniem nie wiesz o czym piszesz i nie wiesz jak zbudowany jest Internet!

Pan z którym rozmawiałeś powiedział ci prawdę, bo jeżeli masz 11 - 14 ms do routera brzegowego to wszystko jest OK. Poza tym gdy pakiet opuści TKK już jest poza naszą władzą i ja nie mam na niego wpływu (wędruje wówczas przez infrastrukturę INNYCH ISP!)

A co do "miałem lepsze pingi z zachodem" - zrozum że Kołobrzeg to nie Warszawa. Operatorzy warszawscy pomimo geograficznego przesunięcia na wschód są bliżej tak zwanych punktów wymiany ruchu operatorskiego (co to jest dokształć się).

I teraz jeżeli my jesteśmy w Kołobrzegu zanim nasze pakiety osiągną taki punk wymiany ruchu muszą przeskoczyć X routerów więcej niż pakiety naszych kolegów z Warszawy. Nasze pakiety lecąc za granicę przechodzą np. przez trzech providerów a te puszczone z Warszawy przez jednego albo nawet przez 0, jeżeli ISP klienta jest wpięty bezpośrednio do punktu wymiany ruchu. Każdy przeskok (tzw. hop) to plus ileś tam ms do końcowego wyniku. Poza tym także obciążenie łącz innych ISP na trasie pakietu też ma KOLOSALNE znaczenie.

Naprawdę najpierw zobacz i zrozum jak to wszystko działa a potem rozmawiaj. Moim zdaniem szukasz dziury w całym. ISP "X" będzie miał lepsze ping na zachód a ISP "Y" na wschód z kolei ISP "Z" będzie miał lepsze pingi do europy - bo każdy z ISP włączony jest do globalnej sieci >>>>>>W INNYM PUNKCIE<<<<<<

Każdy użytkownik podłączony do sieci gdzieś tam do różnych miejsc świata ma różne pingi i różną ilość routerów/ISP na drodze. To jest tak oczywiste jak to że po nocy jest dzień.

Chcesz tak naprawdę sprawdzić jak działa siec danego IPS pinguj jego router(y) brzegwy(e). Gadanie o pingach POZA SIECIĄ ISP jest bez sensu, bo twój ISP działa w określonym miejscu w określonych warunkach i nie może tego zmienić.


Co do ostatniego pytania - za modemem kablowym NIGDY nie będziesz miał takiego pingu jak via ethernet. Poogogluj trochę na hasła "UPC +ping" itp. poczytaj co ludzie piszą.

ps. pan z którym rozmawiałeś to byłem ja.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Problem z pingiem

Postprzez r00t » wtorek, 29 cze 2010, 16:04

Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Problem z pingiem

Postprzez r00t » wtorek, 29 cze 2010, 19:00

Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Problem z pingiem

Postprzez Didi » środa, 14 lip 2010, 21:41

hmmm naprawde masz problemy u mnie jest ok

Avatar użytkownika
Didi
Rycerz forum
 
Posty: 1335
Dołączył(a): środa, 18 cze 2003, 10:34
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Re: Problem z pingiem

Postprzez r00t » niedziela, 18 lip 2010, 09:02

Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Następna strona

Powrót do :: wsk - tkk

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości