Kiedy przyśpieszenie łączy ?

Tutaj piszemy o sprawach związanych z naszą siecią komputerową. Uwagi, komentarze, propozycje.

Re: Kiedy przyśpieszenie łączy ?

Postprzez Palacz » środa, 29 wrz 2010, 16:50

Zobaczcie na to


I to za 100 zł.
Palacz
Dyskutant
 
Posty: 168
Dołączył(a): środa, 10 maja 2006, 06:23

Re: Kiedy przyśpieszenie łączy ?

Postprzez Palacz » czwartek, 30 wrz 2010, 11:49

Wszytko potrafię zrozumieć ale takie coś


Nie uważasz , że to jest nienormalne płacę 100 zł za internet i wydaje mi się , że jest to lekka przegina przeciez dostaje internet na poziomie użytkownika STANDARD oczywiście poza up.
Zrobiłem test na noc gts i wychodzi , że prędkość nie dochodzi nawet do 8 mb a gdzie 24?
Chodzi mi o to , że jest to lecenie w kulki z osobami , które więcej płacą a mają zaniżony download o 60 % .
Pewnie Koszalin też zapchany ?


Przyszłym użytkownikom radze się zastanowić czy w tkk warto inwestować w droższe pakiet internetowe.
Palacz
Dyskutant
 
Posty: 168
Dołączył(a): środa, 10 maja 2006, 06:23

Re: Kiedy przyśpieszenie łączy ?

Postprzez lukkas_kg » czwartek, 30 wrz 2010, 19:30

ponoc starsze routery nie obsluguja takich predkosci u mnie przy 22mb zwykle jest polowa tego
lukkas_kg
Twardziel
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa, 27 sie 2008, 13:02

Przyspieszenie najwolniejszego internetu

Postprzez halomistrz » sobota, 9 paź 2010, 12:31

Pytanie do admina czy TKK planuje w najbliższym czasie zwiększyć prędkość dla abonentów mających w tej chwili 512kB/ 128kb za 35zł? Pytanie pojawia się z zasadniczego powodu,konkurencja kołobrzeska za tą samą kwotę proponuje 2MB/512kb.Ja osobiście nie chciałbym zmieniać operatora,ale osoby z najniższym abonamentem są od dawna pokrzywdzone (u nich net nie przyspieszył) i w tej sytuacji TKK powinno jak najszybciej wykonać ruch w tej kwestii.Proszę w imieniu tych osób o jak najszybszą odpowiedź.
halomistrz
Bywalec
 
Posty: 37
Dołączył(a): poniedziałek, 29 sty 2007, 01:37

Re: Kiedy przyśpieszenie łączy ?

Postprzez r00t » sobota, 9 paź 2010, 22:01

Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kiedy przyśpieszenie łączy ?

Postprzez lukkas_kg » niedziela, 10 paź 2010, 11:45

a czy mi sie dobrze wydaje ze przy tak duzych predkosciach łącza jaka sa ok. 20mb/s to i tak wiekszosc serwerow z ktroch sie sciaga pliki i tak nie wyrabia i predkosc sciagania zalezy od predkosci tych serwerow? chodzi mi o to ze rzadko kiedy zdarza mi sie sciagac jakis plik z predkosca 2mb, a nawet 1mb
lukkas_kg
Twardziel
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa, 27 sie 2008, 13:02

Re: Kiedy przyśpieszenie łączy ?

Postprzez lukkas_kg » niedziela, 10 paź 2010, 20:37

pakiet silver po wifi:

lukkas_kg
Twardziel
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa, 27 sie 2008, 13:02

Re: Kiedy przyśpieszenie łączy ?

Postprzez r00t » poniedziałek, 11 paź 2010, 08:45

@DiamondBack: tak? no to zrób w wawie speedtest i potem w k-gu na tych samych serwerach... założę się, że odczyty będą podobne. Całość ruchu z Polski na świat przechodzi przez te same łącza... nasi krajowi dostawcy łączą się z Europą w kilku punktach wymiany ruchu... Nie ma żadnych specjalnych łącz którymi TKK mogło by "lecieć" na świat.

@lukkas_kg: to jak najbardziej normalne zjawisko. Po wifi (802.11g) jak uzyskasz 12 mbps użytecznego(!) pasma to jest super... a tam gdzie masz w sąsiedztwie ileś tam routerów wifi będzie zdecydowanie mniej... taka to już uroda tych sieci. Chcesz mieć więcej, przesiądź się na 5GHz (802.11a)... tam do 22 mbps radio powinno się bujnąć (w zależności od poziomu zakłóceń i sąsiedztwa radiowego na 5GHz) albo pokombinuj z 802.11n...
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kiedy przyśpieszenie łączy ?

Postprzez lukkas_kg » poniedziałek, 11 paź 2010, 21:24

zalatwilem to inaczej, teraz gdy potrzebuje cos sciganac, poprostu podlaczam kabel do laptopa i mam 22mb, a do przegladania stron po wifi wystarczy 8-9mb lacze
lukkas_kg
Twardziel
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa, 27 sie 2008, 13:02

Re: Kiedy przyśpieszenie łączy ?

Postprzez r00t » wtorek, 12 paź 2010, 09:18

ehhh to już się nudne robi, ale ok możemy sobie pogadać.


Jak to z Internetem bywa... w każdej godzinie(minucie) wynik może być INNY.



Proszę bardzo teraz Londyn - aż sam się zdziwiłem.




Zobacz na godziny swoich testów... 7 rano TKK, pierwsza w nocy Warszawa (GMT)... no nie ma to jak rzetelne badania. Na naukowca to się nie nadajesz. Podstawy przeprowadzania eksperymentów porównawczych mówią o zapewnieniu w miarę takich samych warunków testów. Przeprowadzenie testów mniej więcej w tym samym czasie jest wykonalne.

Czego dowodzą moje powyższe testy, ano tego że jak zwykle szukasz dziury w całym... Internet to sieć zbudowana z mniejszych sieci - TKK kończy się zaraz za routerem brzegowym na Czarnieckiego 7... a dalej to już bywa różnie - jak widać nie gorzej niż w Warszawie (akurat w tej godzinie).
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: wsk - tkk

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron