Kiedy przyśpieszenie łączy ?

Tutaj piszemy o sprawach związanych z naszą siecią komputerową. Uwagi, komentarze, propozycje.

Re: Kiedy przyśpieszenie łączy ?

Postprzez r00t » wtorek, 12 paź 2010, 13:40

No mam - porównanie które niczego nie dowodzi. Sam widzisz na testach, że tutaj też da się duże szybkości uzyskać z zagranicznych serwerów.

A to że Internet "tu i tam" działa różnie (nie gorzej/lepiej) to chyba oczywista oczywistość. Nie ma takiego miejsca na świecie z którego do obojętnie jakiego serwera będziesz miał taką samą prędkość - to po prostu niemożliwe.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kiedy przyśpieszenie łączy ?

Postprzez r00t » wtorek, 12 paź 2010, 13:57

Zrozum że korzystamy z tego samego łącza "na świat", tylko ja siedzę PRZED modemem a ty ZA modemem - to jest jedyna różnica. Jeżeli możesz uzyskać z tkk.pl 10 mbps to z Londynu też uzyskasz 10 mbps(!) - czy to takie trudne do pojęcia?

Co to wg ciebie znaczy "bezpośrednio" ???? Moje pakiety lecą do Londynu DOKŁADNIE tą samą trasą co twoje.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kiedy przyśpieszenie łączy ?

Postprzez r00t » wtorek, 12 paź 2010, 18:41

Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kiedy przyśpieszenie łączy ?

Postprzez r00t » wtorek, 12 paź 2010, 21:25

"Jeżeli możesz uzyskać z tkk.pl 10 mbps to z Londynu też uzyskasz 10 mbps(!) - czy to takie trudne do pojęcia?"

To zdanie oznacza, że jeżeli możesz uzyskać 10 mbps z serwera w Kołobrzegu, który znajduje się w TKK to także z Londynu możesz tyle uzyskać, czyli z serwera speedtest.net zlokalizowanego w Londynie.

Naprawdę w zadziwiający sposób rozumujesz.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kiedy przyśpieszenie łączy ?

Postprzez r00t » środa, 13 paź 2010, 00:14

Tak? To wykonaj kilka testów na serwerze w Kołobrzegu i Londynie i wklej tutaj wyniki.

I powtórzę jeszcze raz, jeżeli coś nie działa poprawnie, należy to zgłosić.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kiedy przyśpieszenie łączy ?

Postprzez Palacz » środa, 13 paź 2010, 08:17

Prawda jest taka ,że internet w Tkk to jedno wielkie GÓWNO . Pieprzenie tylko nie to nie nasza wina , u nas jest wszystko ok . Już mnie do szału to doprowadza . Jedno jest pewne jak bym miał alternatywę to na pewno z usług tkk bym nie korzystał . W tkk zawsze wiatr w o czy wieje . Podnieśliście prędkość i co z tego zero stabilności łącza oszukujecie ludzi na prędkościach w poszczególnych pakietach . Może jeszcze więcej wentylatorów postawcie przy serwerach , żeby lepiej chodziło .Druga sprawa co to za gadanie trzeba zadzwonić . Przecież jako admin strony masz dostęp do adresu ip . Wystarczy trochę chęci i problem rozwiązany .
Palacz
Dyskutant
 
Posty: 168
Dołączył(a): środa, 10 maja 2006, 06:23

Re: Kiedy przyśpieszenie łączy ?

Postprzez r00t » środa, 13 paź 2010, 08:59

@Palacz: powiedz jak można polemizować z argumentami typu "gówno". Nie da się. Albo masz trochę kultury i chcesz załatwić sprawę jak dorosły człowiek, dzwoniąc lub nawet pisząc maila, albo chcesz sobie trochę publicznie ponarzekać. Łatwo jest anonimowo pyskować na forum. Zadzwoń do jakiejś instytucji i zacznij się wypowiadać takim językiem... gwarantuje ci, że nikt nie będzie ciebie słuchał.

A jak masz zamiar pisać maila, to nie podpisuj się "Palacz" tylko podpisz się imieniem i nazwiskiem. Dodaj też jakiś sensowny opis techniczny problemów i podaj numer telefonu. Jeżeli napiszesz "gówno" to mail wyląduje w koszu tak samo szybko jak dotarł do skrzynki pocztowej.

Forum to forum, tutaj awarii się nie zgłasza. Każde zgłoszenie problemu technicznego via oficjalne kanały komunikacji jest rejestrowane w systemie a forum do takich kanałów nie należy. Spróbuj ponarzekać na forum TPSA czy Netii, ciekawe czy ktoś przyjmie zgłoszenie awarii w ten sposób.

A tak na marginesie, owszem mogę sprawdzić IP, i sprawdziłem twój. Masz router podłączony do modemu. Widziałem też twoje testy prędkości, jest kilka na poziomie 22+ i kilka około 10 - 11 mbps. Założę się że te pierwsze robione bezpośrednio drugie po WiFi (o wifi i modemach pisałem kilka postów wyżej).

Jak korzystasz z sieci po WiFi miej na uwadze to, że różnie ona może działać. Ja w domu mam na przykład kilka kanałów na których sieć mi nie chodzi w ogóle (zakłócenia) i kilka na których z pokoju do pokoju wyciągam przy pomyślnych wiatrach właśnie 10 - 11 mbps, wieczorem około 8. Jeżeli w twojej okolicy takich routerów pracuje dużo to wydajność sieci bezprzewodowej spada, a jeżeli dodatkowo pojawią się w jakiś zakłócenia (radiowe, lub elektryczne) to transfer może spaść nawet do kilku mbps.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kiedy przyśpieszenie łączy ?

Postprzez bumerang » wtorek, 19 paź 2010, 20:50

A ja nie narzekam na neta w TKK. Przed przyspieszeniem faktycznie parę dni chodziło różnie ale od tamtego czasu może raz przez chwilkę coś się zblokowało a tak chodzi bez problemu.
Avatar użytkownika
bumerang
Rozgrzewa się
 
Posty: 11
Dołączył(a): piątek, 26 lut 2010, 20:11

Re: Przyspieszenie najwolniejszego internetu

Postprzez halomistrz » niedziela, 24 paź 2010, 14:37

halomistrz
Bywalec
 
Posty: 37
Dołączył(a): poniedziałek, 29 sty 2007, 01:37

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: wsk - tkk

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron