Cios Laski

Tutaj można przeprowadzać ankiety na różne tematy.

Czy będąc w beznadziejnym stanie chorobowym(liczy się nawet choroba nieuleczalna i albo bolesną dla Ciebie) zgodziłbyś się na tzw. "Cios laski", czyli podanie śmiertelnej dawki morfiny albo innego leku?

TAK
28
74%
NIE
10
26%
 
Liczba głosów : 38

Postprzez Agunia » piątek, 18 mar 2005, 23:18

nie mam pojęcia, co bym zrobiła w takiej sytuacji.....
z jednej strony kocham życie...ale z drugiej....
gdyby był to już naprawdę krytyczny stan, pewnie chciałabym zmniejszyć swoje cierpienie....
hmm....ale zaznaczyłam tak....znając siebie dopadłaby mnie przy okazji depresja i bardzo prawdopodobne jest, że zdecydowałabym się na zakończenie mojego życia.....
Avatar użytkownika
Agunia
Mieszka tu
 
Posty: 945
Dołączył(a): sobota, 25 wrz 2004, 23:29
Lokalizacja: z wariatkowa
Gadu-Gadu: 4081021

Postprzez MeYa » sobota, 19 mar 2005, 13:03

Avatar użytkownika
MeYa
Ważniak
 
Posty: 241
Dołączył(a): środa, 29 wrz 2004, 19:03
Lokalizacja: an Gleanna

Postprzez James Francis Ryan » sobota, 19 mar 2005, 13:23

Avatar użytkownika
James Francis Ryan
Coś tam napisał
 
Posty: 66
Dołączył(a): czwartek, 5 cze 2003, 14:06
Lokalizacja: Kamino

Postprzez Kalynka » sobota, 19 mar 2005, 14:11

Avatar użytkownika
Kalynka
Ważniak
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota, 4 paź 2003, 17:03
Lokalizacja: Kolobrzeg

Postprzez Easy Rider » sobota, 19 mar 2005, 15:05

Avatar użytkownika
Easy Rider
Terminator
 
Posty: 787
Dołączył(a): sobota, 27 lis 2004, 10:30
Lokalizacja: Radosne Rumunki

Postprzez Kalynka » sobota, 19 mar 2005, 15:30

Avatar użytkownika
Kalynka
Ważniak
 
Posty: 204
Dołączył(a): sobota, 4 paź 2003, 17:03
Lokalizacja: Kolobrzeg

Postprzez kamila » sobota, 19 mar 2005, 19:04

kamila
Arcymistrz
 
Posty: 4036
Dołączył(a): wtorek, 3 sie 2004, 17:40
Lokalizacja: kołobrzeg
Gadu-Gadu: 0

Postprzez dziurawe kalesony » sobota, 19 mar 2005, 19:36

dziurawe kalesony
 

Postprzez dziurawe kalesony » niedziela, 20 mar 2005, 11:05

co do ankiety, jezeli czlowiek sam moze zdecydowac o wlasnej smierci, jest w porzadku. Jezeli ktos decyduje za niego, nie jest. W USA (Floryda konkretnie) zakonczyla sie wlasnie 15 letnia sprawa pani Terri Schiavo, ktora po wypadku byla warzywem. Rodzice przeciwstawiali sie eutanazji, maz byl za. W koncu jednak odlaczono ja od aparatow podtrzymujacych zycie. Ja ta decyzje calkowicie popieram, chociaz nie jestem w stanie sobie wyobrazic, jak musieli to przezyc jej rodzice. Dlatego zaznaczylem TAK...........[/quote]
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Napisałeś, że jeżeli ktoś podejmuje taką decyzję sam - to jest w porządku, jeżeli decyduje za niego ktoś inny to nie jest w porządku i podałes przykład. Za tą panią podjął decyzję
sąd, wysłuchując racji rodziców, męża, lekarzy. Zaznaczyłeś TAK - to ja już nic nie rozumiem z tego co napisałeś, myślałam, że zaznaczysz NIE, ponieważ ta pani nie była w stanie podjąć samodzielnie decyzji, ponieważ nie była nawet świadoma sytuacji w jakiej się znajduje.

Jako matka nigdy nie chciałabym się znaleźć w takiej sytuacji ! Dla mnie jest niedopuszczalne, że sąd zadecyduje o tym, czy np dziecko zostanie odłączone od aparatury, mimo wszystko chyba wolałabym tkwić przy łóżku dziecka i się łudzić, że sytuacja się zmieni, wiadomo , że to nierealne, ale rodzice w takich sytuacjach desperacko trzymają się każdej nadziei. Rozumiem dlaczego rodzice tej kobiety nie chcieli się na to zgodzić, a co do męża, facet chciał po prostu żyć dalej, być może założyć nową rodzinę itp.
dziurawe kalesony
 

Postprzez Pigul » niedziela, 20 mar 2005, 11:23

zdecydowanie tak - jesli decyzje podejmuje osoba ktora jest w pelni swiadoma ... ale pracujac kilkanascie lat w szpitalu sam wiem ze ze stanem swiadomosci warzywka roznie to bywa. jednak popieram taki krok desperacji - nie ma wiekszego cierpienia jak swiadomosc bycia warzywkiem
Avatar użytkownika
Pigul
Twardziel
 
Posty: 98
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 07:32
Lokalizacja: Z Miasta
Gadu-Gadu: 0

Postprzez SAVARY » niedziela, 20 mar 2005, 23:07

Avatar użytkownika
SAVARY
Terminator
 
Posty: 683
Dołączył(a): niedziela, 13 lut 2005, 12:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez dziurawe kalesony » poniedziałek, 21 mar 2005, 10:23

dziurawe kalesony
 

Postprzez BLAaa » poniedziałek, 21 mar 2005, 11:58

Avatar użytkownika
BLAaa
Uzależniony
 
Posty: 2349
Dołączył(a): poniedziałek, 2 sie 2004, 08:43
Lokalizacja: Z Kąta

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: ankiety

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości

cron