Karta graficzna do sims 3

Wszystko co tyczy się sprzętu, sterowników i problemów z tym związanych.

Karta graficzna do sims 3

Postprzez Meeta » wtorek, 3 mar 2009, 21:48

Witam.

Mam problem, bo ciocia poprosiła mnie o pomoc w wyborze karty graficznej do komputera jej córki. Problem polega na tym, że w owym komputerze jest zintegrowana karta graficzna, która już przy The Sims 2 ledwo daje rade. W komputerze jest płyta główna Gigabyte ga-8i945gzme-rh, w której to jest karta graficzna Intel® Graphic Media Accelerator 950. Nie wiem ile ma pamięci, ale gość, który ten komputer składał na gwarancji napisał, że 128 mega, chociaż ta karta chyba czerpie pamięć z Ramu?? Tak czy siak ledwo daje rade. Wymagania sprzętowe Sims 3 to:
1. System operacyjny: XP (Service Pack 2)
2. Procesor: Pentium IV 2.0 GHz / Athlon XP 2000+
3. Pamięć RAM: 1 GB
4. Grafika: GeForce FX 5900 / Radeon 9500 ze 128 MB.
Wszystko poza kartą graficzną jest ok i tu proszę o pomoc. Jaką kartę polecić? Dodam, że budżet jest marny, czekam na sugestie, bądź oferty z Kołobrzegu (te mile widziane z racji na szybkość i pewnie pomoc merytoryczną w temacie ;) ) Kwota o jakiej mowa to koło 130-140 zł całościowo z wysyłką itd.

P.S.
Myślałem, że sam coś znajdę i zasugeruje, ale nie bardzo mi się to udało. Acha, dodam, że fajnie jakby to był jakiś GeForce, bo z tym nigdy problemów nie miałem, a w Radeonie jakieś komplikacje ze sterownikami.

To jedyna karta, która znalazłem i nie wiem, czy dobra. Jedyne czym się sugerowałem to pcie 16. Totalnie nie wiem.



Bardzo proszę o pomoc :D
Meeta
Twardziel
 
Posty: 113
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Karta graficzna do sims 3

Postprzez r00t » środa, 4 mar 2009, 09:19

Jeżeli podali, że GF 5900 jest minimalną kartą, która pociągnie tą grę to wszystko powyżej się nadaje. Unikałbym modeli z 200 na końcu... (np GF 6200) dlatego że to dość słabe karty. Na allegro masz cały przekrój kart, i za około 140 zł można kupić już dość silną używaną kartę (seria 7600GT, 8600GT). Jak to ma być nowy sprzęt to już trochę gorzej... chyba model 7300GS 512 MB się mieści mniej więcej w tej cenie - ale nie spodziewaj się porażającej mocy. Moim zdaniem urządzają cię używane karty z serii 7600GT 8600GT... przynajmniej ja bym to kupił na twoim miejscu... ATi nie lubię i nie polecam...
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Karta graficzna do sims 3

Postprzez Meeta » środa, 4 mar 2009, 14:23

r00t dzięki za odpowiedź, ale proszę sprecyzuj, w którym dziale na allegro ja w ogóle mam szukać, bo nie mam bladego pojęcia:D A PCIE, czy w AGP? Jestem zielony w kwestii komponentów do komputera, więc Twoja odpowiedź ciut za mało mi naświetliła sytuację ;)
Meeta
Twardziel
 
Posty: 113
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:14
Gadu-Gadu: 0

Re: Karta graficzna do sims 3

Postprzez r00t » środa, 4 mar 2009, 16:14

Do płyty ga-8i945gzme-rh potrzebujesz karty na PCI-E
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg


Powrót do :: hardware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron