KONFLIKT SPRZETOWY?

Wszystko co tyczy się sprzętu, sterowników i problemów z tym związanych.

KONFLIKT SPRZETOWY?

Postprzez FiDo » niedziela, 20 lip 2008, 10:44

Witam.
mam nastepnujacy problem. kupilem nowy komputer i mam problem ze stabilnoscia systemu xp. wiesza mi sie podczas startu, podczas pracy i podczas wylogowania. nie wiem co jest grane. zwiechy zdarzaja sie rowniez podczas instalowania. system pokazuje konflikt sprzetowy z karta graficzna (czyta jako standardowa vga). zainstalowanie sterownikow (starych i nowych) nic nie zmienia. dalej nie widzi modelu karty, a zwiechy sie nasilaja (zazwyczaj jest to czarny ekran z migajacym kursorem w lewym gornym rogu albo caly czarny bez tegoz kursora). nie wiem co jest grane. moze cos trzeba zrobic w biosie? nie wiem co, nie znam sie na tyle..

moja konfiguracja to:
plyta: asus p5kc
grafika: geforce 8800gts 512 oc pci-e
intel core2 duo 3ghz
2gb ram corsaira
dwa dyski podpiete do plyty przez IDE (60gb stary jako pierwszy, nowszych 320gb jako drugi - oba seagaty barracudy)
pod sata podpieta nagrywarka

podalbym linka do specyfikacji plyty i karty, ale za kazdym razem jak proboje to zrobic wywala mi system. juz 3ci raz pisze te wiadomosc :/ ratujcie!
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Re: KONFLIKT SPRZETOWY?

Postprzez Tom » niedziela, 20 lip 2008, 11:03

Na początek wejdź do BIOS-u i przywróć ustawienia fabryczne. Zobacz czy nie masz włączonej opcji: Video BIOS Cacheable (powinno być Disabled). Sprawdź czy dyski są odpowiednio ustawione na MASTER i SLAVE. Spróbuj zainstalować z płyty CD do płyty głównej wszystkie sterowniki a następnie na końcu dla karty graficznej. Jeśli to nie pomoże to użyj pakietu Ultimate Boot CD i przetestuj podzespoły: pamięć, dyski itd. (ten zestaw programów zawiera narzędzia do testowania PC-ta).
Tom
Coś tam napisał
 
Posty: 62
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 13:09

Re: KONFLIKT SPRZETOWY?

Postprzez FiDo » niedziela, 20 lip 2008, 11:08

hmm, jakims cudem udalo mi sie wlasnie zainstalowac karte. zobaczymy czy mi sie teraz nic nie zwiesi. jezeli dalej bedzie problem sprobuje isc za Twoja rada. dzieki :)
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Re: KONFLIKT SPRZETOWY?

Postprzez FiDo » niedziela, 20 lip 2008, 12:54

hmm.. okazuje sie, ze na windows 2000 jest wszystko w porzadku. czyli to jakis konflikt z windows xp.. musze cos wobec tego wykombinowac zeby na xp to ruszylo
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu

Re: KONFLIKT SPRZETOWY?

Postprzez r00t » niedziela, 20 lip 2008, 16:33

...zainstaluj XP a potem od razu INF'y Intela, dopiero później wszystkie sterowniki (ethernet, audio, gfx)... powinno działać. To bardzo dobry zestaw.
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: KONFLIKT SPRZETOWY?

Postprzez FiDo » niedziela, 20 lip 2008, 16:48

oki, dziex :) pobralem te infy. dzisiaj juz sie nie bede w to bawil, bo nie bedzie czasu. ale w tygodniu sprobuje zrobic po Twojemu
Avatar użytkownika
FiDo
Arcymistrz
 
Posty: 3158
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:48
Lokalizacja: Xanadu


Powrót do :: hardware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość

cron