Internet z Orange - Problemy.

Wszystko co tyczy się sprzętu, sterowników i problemów z tym związanych.

Postprzez r00t » środa, 14 lis 2007, 10:49

..koleżanka ma po prostu pecha, komórki to radio a fale radiowe zachowują różnie w zależności od warunków ukształtowania terenu. A już bardzo uczulone na to są wyższe częstotliwości. Pech koleżanki polega na tym że mieszka w feralnym miejscu w którym sygnał z BTSa nie jest najlepszy. Chyba nic się nie da z tym zrobić - może problem rozwiązało by urządzenie z wejściem na antenę zewnętrzną - ale nie wiem czy istnieje coś takiego :)

Rozwiązanie to zmiana operatora na takiego, którego sygnał w mieszkaniu jest wystarczający do transmisji danych... (transmisja głosu w sieci GSM radzi sobie lepiej w trudnych warunkach)
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Pigul » środa, 14 lis 2007, 12:47

tak jak napisal Root - wina zlego miejsca zamieszkania. tak samo ja psioczylem gdy w Kolobrzegu kiepsko odbieral mi iPlus a w Wawie mialem 3G. Jedyne co mozna zrobic to zakupic zewnetrzna antene wzmacniajaca sygnal i podlaczyc ja do modemu - jesli takowe wejscie ma. ja kiedys kupilem taka antenke do modemu Sony Ericssona GC89. Sygnal EDGGE dalo mi na full.
Avatar użytkownika
Pigul
Twardziel
 
Posty: 98
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 07:32
Lokalizacja: Z Miasta
Gadu-Gadu: 0

Postprzez McCool » czwartek, 15 lis 2007, 21:02

No niestety takie są "zalety" mobilnego neta, że jak chcesz korzystać z niego dłużej w jednym miejscu nigdy nie wiesz, jak będzie Ci on działał. Pomijam fakt, że nie od dziś wiadomo, jakoby Orange montował najgorszy i najtańszy sprzęt - wystarczy porównać jakość rozmów tej sieci z innymi. :)

W przypadku takiej sytuacji jak u Twojej znajomej to tylko antena zewnętrzna - i to najlepiej kierunkowa. Tu masz prawdopodobną listę BTSów Orange w Kg i okolicach:
Avatar użytkownika
McCool
Rycerz forum
 
Posty: 1492
Dołączył(a): piątek, 16 kwi 2004, 20:22
Lokalizacja: Polska

Postprzez McCool » niedziela, 18 lis 2007, 17:53

Czyli pewnie mieli jakieś kwasy na BTS-ach w Kołobrzegu. Jeśli chodzi o tę firmę traktuję ich z dużym dystansem...

Net mobilny jest OK, pod warunkiem że nie korzystasz z niego w jednym miejscu :P Korzystałem i korzystam czasem z tych pakietów Simplusa (najtaniej wychodzi spośród wszystkich operatorów jeśli chodzi o GPRS w prepaid) i muszę przyznać że do zwykłych czynności jak poczta, WP czy GG styka w zupełności :)
Avatar użytkownika
McCool
Rycerz forum
 
Posty: 1492
Dołączył(a): piątek, 16 kwi 2004, 20:22
Lokalizacja: Polska

Re: Internet z Orange - Problemy.

Postprzez Viru$ » środa, 9 kwi 2008, 17:32

Ciesz się, że pokasowali większość kutrów w naszym porcie. Jakiś czas temu jak flota wychodziła masowo w morze, gdy zaczynali "trzepać" radiostacjami, to harmoniczne masakrowały każdy sygnał w promieniu 2-3 kilometrów. A minusem naszego wspaniałego miasta jest to, że ma od groma dziur propagacyjnych. I tego się nie przeskoczy, niestety.
Avatar użytkownika
Viru$
Dyskutant
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 12 paź 2007, 22:37
Lokalizacja: Z nienacka...
Gadu-Gadu: 3365770

Re: Internet z Orange - Problemy.

Postprzez Budyn » czwartek, 22 maja 2008, 20:17

A ja wlasnie mam neta z Orange i narazie odpukac smiga ok moze dlatego ze siedze w Poznaniu ale jak wracam do Grzybowa to tez dziala ale masakrycznie wolno
Avatar użytkownika
Budyn
V.I.P
 
Posty: 455
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 14:05
Lokalizacja: Grzybowo

Re: Internet z Orange - Problemy.

Postprzez hubcio15lol » sobota, 7 mar 2009, 11:12

To nie tylko w Gorzowie bo ja mieszkam ok.35 km od Poznania i też jest problem.Jeśli to pomoże to trzeba rozwinąć opcję komórkowe[b]i zmienić opcję [b]podłącz do 3Gto nie o to chodzi że Kołobrzeg to dziura.Ten net to jedno wielkie nieporozumienie.Orange robi nas w h...a.
hubcio15lol
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 7 mar 2009, 10:58


Powrót do :: hardware

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron