WindowsXP na dysku zewnętrznym USB?

Tutaj rozmawiamy na tematy dotyczące oprogramowania komputerowego... (Linux, FreeBSD, Windows itp.)

WindowsXP na dysku zewnętrznym USB?

Postprzez thrakatuluk » niedziela, 23 sie 2009, 18:06

Problem: Nie działa mnie to.
Fakty:
Próba 01: Dysk podłączony na USB, BIOS widzi HDD zewn. boot ustawiony na tenże dysk, instalka startuje..blebleble.. pokazuje się logo Windows XP a po nim niebieski ekranik.
Próba 02: Tenże HDD wsadzony bezpośrednio do laptopa(jako jeden sam), instalka OK, system śmiga. Po powrocie do obudowy zewnętrznej lipa.. Startuje, logo Windows XP a następnie niebieski ekranik.. :shock:

Zapytanie: Jakieś pomysły? Gdzieś doczytałem, że chodzi o jakieś stery, ale nie wiem, o co cho dokładnie. :roll:
Avatar użytkownika
thrakatuluk
Rozgrzewa się
 
Posty: 21
Dołączył(a): poniedziałek, 22 mar 2004, 12:36
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: WindowsXP na dysku zewnętrznym USB?

Postprzez r00t » niedziela, 23 sie 2009, 22:26

Windowsy M$ nie potrafią się bootować z napędów o wymiennym nośniku. Po prostu tak sobie to wymyślili twórcy systemu. Jest sposób na oszukanie systemu, ale opiera się on na modyfikowanych plikach instalacyjnych. Żeby się udało trzeba się trochę namęczyć: rozpakować iso, rozpakować pliki INF, zmodyfikować pliki INF, dodać jeden nowy plik INF, spakować pliki INF, wgrać do obrazu iso i takie zmodyfikowane iso nagrać na CD. .
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: WindowsXP na dysku zewnętrznym USB?

Postprzez thrakatuluk » niedziela, 23 sie 2009, 23:45

OK. Dzięki r00t. Teraz wiem czego szukam 8)
Avatar użytkownika
thrakatuluk
Rozgrzewa się
 
Posty: 21
Dołączył(a): poniedziałek, 22 mar 2004, 12:36
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: WindowsXP na dysku zewnętrznym USB?

Postprzez thrakatuluk » wtorek, 1 wrz 2009, 21:24

Problem rozwiązany :]
Avatar użytkownika
thrakatuluk
Rozgrzewa się
 
Posty: 21
Dołączył(a): poniedziałek, 22 mar 2004, 12:36
Lokalizacja: Kołobrzeg


Powrót do :: software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron