Microsoft pozwany o naciąganie klientów!

Tutaj rozmawiamy na tematy dotyczące oprogramowania komputerowego... (Linux, FreeBSD, Windows itp.)

Postprzez r00t » niedziela, 2 mar 2008, 10:55

Agunia__: założę się że to laptop z preinstalowanym NortonCośtam.... odinstaluj to w "dodaj usuń programy" i zobaczysz, że komputer dostanie skrzydeł.... w zamian ściągnij sobie jakiś inny antywirus... np AVG Free. Produkty Nortona to największy informatyczny bubel wszech czasów moim zdaniem....
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez cichy » niedziela, 2 mar 2008, 13:19

Avatar użytkownika
cichy
Rycerz forum
 
Posty: 1115
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 12:01
Lokalizacja: nibylandia
Gadu-Gadu: 2025499

Postprzez Agunia__ » niedziela, 2 mar 2008, 20:54

root dzięki za radę - skorzystałam i fakt - komp nieco przyśpieszył - nie mówię jednak o diametralnej jakiejś zmianie na nie wiadomo co ale zawsze coś - może jak powywalam jeszcze kilka durnych programów to w ogóle zacznie normalnie działać... poza tym wścieka mnie komunikat typu "nie masz wystarczających uprawnień do wykonania czegośtam" - przecież jestem na profilu administratora... kochana Vista...
Avatar użytkownika
Agunia__
Rycerz forum
 
Posty: 1118
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 14:06
Lokalizacja: Chippenham / Bath Spa / Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 4975651
Skype:

Postprzez r00t » poniedziałek, 3 mar 2008, 09:43

...do normalnej pracy na komputerze nie są ci potrzebne uprawnienia administratora.. i właśnie ta funkcja w Viście jest bardzo dobrym rozwiązaniem - jeżeli jakiś program woła o podniesienie uprawnień a ty akurat w tym czasie nie zmieniasz ustawień systemu lub nie instalujesz czegoś, to znak, że dzieje się coś "niedobrego" ... zwykłe programu nie potrzebują uprawnień adm. do działania - trzeba o tym pamiętać. (wirusy potrzebują i dlatego trzeba się najpierw zastanowić zanim kliknie się "Uruchom")
Avatar użytkownika
r00t
Administrator
 
Posty: 1115
Dołączył(a): czwartek, 29 maja 2003, 08:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Agunia__ » poniedziałek, 3 mar 2008, 10:38

root chodziło mi bardziej o sytuację typu zmiana nazwy folderu ... moja Vista krzyczy mi, że nie mam wystarczających uprawnień - zdarza się to dość rzadko ale... Jak byłam pytać się w tutejszym serwisie o takie przypadki <pożal się Boże o tutejsze serwisy...> powiedzieli mi, że odpowiedzi nie znają... cóż... widać jeszcze trochę przyjdzie poczekać, aż Vista będzie nieco sprytniejszym systemem ;) Jak na razie średnio raz na 2 tygodnie ściąga sobie aktualizację i jakieś dodatki, ... a wyłączyć się tego chyba nie da...
Avatar użytkownika
Agunia__
Rycerz forum
 
Posty: 1118
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 14:06
Lokalizacja: Chippenham / Bath Spa / Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 4975651
Skype:

Postprzez marek » poniedziałek, 3 mar 2008, 20:50

Avatar użytkownika
marek
V.I.P
 
Posty: 410
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 18:01
Lokalizacja: sda6

Poprzednia strona

Powrót do :: software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron