Inicjatywa? Żeby ktoś moim kosztem sobie portfel napychał? O nie. Nikt mnie do oglądania reklam zmuszać nie będzie. Na tej samej zasadzie jak w TV zaczynają się reklamy to zmieniam program. Mam u siebie adblocka i wycinam reklamy. To nie jest zbrodnia. Lepiej by pomyśleli o nawoływaniu do tego żeby reklamy były nienachalne. Bo jak w jakim serwisie wyskoczy mi jakieś pelnoekranowe ścierwo, albo warstwa we flashu, to mają jak w banku, że to będzie ostatnia reklama, która mi się tam wyświetli. Małe, schludne banery mi nie przeszkadzają. I zazwyczaj nie chce mi się ich wycinać
No właśnie - a do oglądania reklam w tv też nas będą próbowali skłonić??
Swoją droga - wszyscy korzystamy z gg, którego, jak to sobie wyobrażam jedynym źródłem dochodu są reklamy. Mając na uwadze, że przez całą dobę sztab ludzi obsługuje wielkie servery, żebyśmy się mogli przez gg porozumiewać, trochę jednak nie w porządku jest, że te reklamy wycinamy - używamy ich sprzętu i ich pracy, zatem coś im się chyba za to należy. Ale wcale ne uważam, że należy się zgoda na bycie nimi bombardowanym w każdym okienku rozmowy. Mogliby np. ustawić przysyłanie reklamy tak jak dostaje się wiadomość - dyskretna notatka w prawym dolnym rogu ekranu. To sie jednak pewnie nie stanie...