Strona 1 z 1

Skype, mikrofon i laptop

PostNapisane: wtorek, 2 sty 2007, 21:23
przez atram
Parę dni temu zainstalowałam sobie skypa. Dostałam słuchawki z mikrofonem więc od razu spróbowałam je podłączyć do mojego laptopa. No i tu powstał problem - w czasie rozmowy testowej, super słyszę gadającą panią, ale niestety, skype nie wykrywa mojego mikrofonu. Sprawdziłam już wszystkie możliwe ustawienia (wszystko według instrukcji)i skypa i mojego komputera i nic. Ale ostatnio znajomy powiedział mi,że ma ten sam problem ze swoim laptopem (oba IBM).( słuchawki są na 100% sprawne i sprawdzone na innym komputerze).
Może ktoś mógłby mi coś doradzić, pamiętając o tym,że ja specjalnie biegła w obsłudze komputera nie jestem, choć potrafię działać według wskazówek :lol:
Z góry dziękuję za podpowiedzi.

PostNapisane: wtorek, 2 sty 2007, 22:12
przez McCool
"Start" -> "Programy" -> "Akcesoria" -> "Rozrywka" -> "Regulacja głośności" -> "Opcje" -> "Właściwości" -> "Nagrywanie" -> "OK" -> "Mikrofon: Zaznacz" -> "Mikrofon" weź głośność na samą górę -> Zamknij okienko -> Powinno działać...

Potem polecam uruchomić "Rejestrator dźwięku" w folderze "Rozrywka". Właczyć nagrywanie i powiedziec cos do mikrofonu. Bedziesz wiedziala czy nagrywa, czy nie i tym samym, czy nadal jest nie tak, czy wina stoi po stronie konfiguracji Skype.

PostNapisane: wtorek, 23 sty 2007, 16:59
przez atram
Niestety mimo postępowania wg. instrukcji skype ze słuchawkami i mikrofonem nie działał.
Ale dostałam telefon na usb i już wszystko ok. Dzięki za pomoc.

PostNapisane: środa, 24 sty 2007, 14:45
przez Koala
tez mam IBM i nie mam z nim problemu wbudowany mikrofon spisuje sie idealnie :D
słuchawki wraz z mikrofonem hmm jak cos jest co 2 rzeczy naraz to jedno dziala albo nie wczasem wystarczy spojzec czy dobrze sie <wtyczki od sluchawek podlacza :P> lub czy sa zaisntalowane dobre sterowniki dzwieku

czasami pomaga nawet przeinstalowanie skype :)