Strona 1 z 1

p2p

PostNapisane: sobota, 18 lis 2006, 18:23
przez bunt_bAku
sprawa jest nastepujaca admin zamknol porty p2p ze wzgledow takich ze jest jedno IP wychodzace z hostem uczelni ktora placi niemale kary za udostepnianie przez user'ow swoje (umyslnie i nieumyslnie) zawartosci programow wszelkiego rodzaju czesto nie oszukujmy sie licencjonowanych...
Jest mozliwe obejscie tego tylko sek tkwi w tym jak? Korzystamy z sieci akademickiej [LAN]

Jakies logiczne propozycje?

Re: p2p

PostNapisane: poniedziałek, 20 lis 2006, 11:17
przez r00t
bunt_bAku napisał(a):sprawa jest nastepujaca admin zamknol porty p2p ze wzgledow takich ze jest jedno IP wychodzace z hostem uczelni ktora placi niemale kary za udostepnianie przez user'ow swoje (umyslnie i nieumyslnie) zawartosci programow wszelkiego rodzaju czesto nie oszukujmy sie licencjonowanych...
Jest mozliwe obejscie tego tylko sek tkwi w tym jak? Korzystamy z sieci akademickiej [LAN]

Jakies logiczne propozycje?


...nie sądzę żeby uczelnia co kolwiek płaciła z tego tytułu. to nie ISP (w tym wypadku uczelnia) łamie prawo, tylko poszczególni użytkownicy. Jeżeli organy ścigania zapytają ISP o dane to ISP musi je podać i tyle.

Co do p2p i portów. Zależy jaki protokół. Na wszystko jest sposób. Czasami bez używania oddzielnych programów, czasami trzeba sobie pomóc jakimś zewnętrznym softem. Jeżeli to jest tylko zwykła blokada portów, to wystarczy w opcjach programu p2p zmienić port na inny... proste.